Foxterier

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1346 od Tono30
Foxterier bolo vytvorené Tono30
Ahojte priatelia poľovníctva a kynológie.
<br/>Poľujem už nejaky ten rok (10) a kynológii sa venujem asi 13 rokov. Vychoval som a poľovne upotrebil 3 suky jagdteriera. Posledné 2 suky, aj napriek tomu že boli po vinikajúcich rodičoch, sa mi upotrebiť nepodarilo. Boli slabé.Po týchto skúsennostiach som sa rozhodol prejsť na foxteriera hladkosrstého.Zakúpil som si psíka. má 10 mesiacov a zatiaľ som s ním spokojný.Je nebojácny, rád aportuje. Na výcvik je trocha tvrdší ale to boli aj jagoši.Predsa je ale od jagošov odlišný. V Prešove nepoznam nikoho kto má foxíka a s kým by som si mohol vymeniť skúsennosti. Bol by som veľmi vďačny keby ste mi poradili nejakého chovateľa foxikov v blízkosti Prešova. Príjmem aj nejaké dobré rady a postrehy z chovu aj cez net.
<br/>S pozdravom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1527 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému Foxterier
Ahoj Tono prídi 16,17,18.9.2005 na výcvikové dni klubu chovatelov terierov a foxterierov do Belušských Slatín a budeš si môcť niektoré veci prekonzultovať s ostatnými a aj potrénovať.Ak máš záujem tak mi zavolaj 09050725162.Foxíkom sa venujem už piaty rok a maám snimi aj plno skúšok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1554 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Foxterier
Cau Milko.
<br/>Veľmi rád prídem. Už sa celkom tešim. tento týždeň sa Ti určite ozvem- o trochu viac info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1556 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému Foxterier
Ahoj Tono na mobile budem len do piatku do obeda lebo potom odlietam preč a vrátim sa až 3.9. pozri moje fotky v rubrike psy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1557 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Foxterier
Pozrel som si to. pekne. Zavolam asi zajtra vecer. Prihlasku do Belusskych slatin som uz dal, tak tam idem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1754 od eso
Odpoveď od eso na tému Foxterier
Nazdar chlapi,
<br/>
<br/>čitam, že ste skuseni &quot;terieristi&quot;. Mam 7 mesačného welša. Mam taky problem, že psik zle raaguje na povel &quot;ku mne&quot;. Chodenie na remeni, sadni, daun su v pohode. Keby sa dal nalakat aspoň na nejaku maškrtou - ale on na to nieje, žiadnou maškrtou sa mu nezavďačím. Poraďte ako na to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1756 od michal
Odpoveď od michal na tému Foxterier
privolanie som cvičil systémom používaným pri výcviku služ. psov.: dáš psa na vodítko cudzej osobe (osoba neznáma psíkovi), odchádzaš preč a voláš na psa menom. Keď sa za tebou zašne driapať utekáš preč, a dáš povel. Zastaneš psík pribehne, pochváliš, prípadne inú odmenu. Časom by sa z toho mal stať návyk, ale neviem, či v tomto veku už nie je neskoro (nie som žiaden cvičiteľ poľovných psov). Ked mi pes haproval, a nereagoval, radšej som išiel za ním a vytahal ho za ucho. Takým systémom som to akurát doladil. Výsledný efekt zatial funguje, okrem prípadov, kedy ide pes po čerstvej stope, prípadne štve zver ale to ho ani nevolám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1757 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Foxterier
pocuj Eso - je vela veci preco psik nechce chodit k tebe . mam par otazok : kedy si zacal s privolavackou ? kedy zacal haprovat pri privolavacke ? neustedril si mu nejake to zaucho akonahle si ho privolal ? je vela pricin preco ti nechce chodit chce to trocha viac vediet a mozeme hladat riesenie .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1760 od eso
Odpoveď od eso na tému Foxterier
S privolavačkou som začal v troch mesiacoch. Fungovalo to celkom dobre. Ked som ho začal trimovať asi v piatom mesiaci, nechcel mi pozovat a tak sme som mu to &quot;nejake&quot; zaucho dal - a asi na tyzdem sa na mna urazil, no potom to bolo O.K. Sem tam mu dam zaucho, ked robi co nema - ale nie som nejaky zbytocne tvrdy. Ked aj ku mne pride, akoby sa ma trochu bal, no ked ho pohladim tak uz sa chce hrat. Mne to pripada akoby ma niekedy uplne ignoroval /pri zavolani/.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1761 od eso
Odpoveď od eso na tému Foxterier
Michal toto by mohlo zabrat. Nemyslim si, že by bolo neskoro. Psik je na mňa veľmi naviazany. Ked idem napriklad s otcom na polovačku a necham ho chvilku s nim, tak sa za mnou driape hned, stači ked vybehnem z auta zapisať do knihy navštev reviru. Skusim to, dufam že to zaberie. Este pockam aj na radu od Jara.
<br/>
<br/>Zatial Vam ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1763 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Foxterier
moj nazor je taky aj ked sa ti vrati psik neskoro vzdy ho pochval . troska sa mi zda ze Vam pokulhava dovera . takze radsej chvalit ako trestat . kasli na pamlsky ked ich neberie . mozno skor zaberie vludne slovo a pohladenie . ja viem ze terieri su tvrdy ale 7 mesacny je akurat zacinajuci pubertak . aj pri tom trimovani radsej to rob na viac krat akoby si mal psikovi vytat za to ze nestoji . a hlavne ho chvalit ked uz stoji .
<br/>ked psika privolavas bud si cupni alebo odchadzaj . hlavne ide o to zvitanie - psik sa k tebe musi tesit . chce to trpezlivost ale urcite sa ti vyplati . takze este raz - RADSEJ CHVALIT AKO TRESTAT .
<br/>nejake to zaucho nezaskodi , ale skor pri inej &quot; nekalej cinnosti &quot; .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1764 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Foxterier
Ak môžem-teraz nesmieš byť na psíka pri privolávaní prísny(užbolo povedané)
<br/>trošku ho nechaj vyhladovať-zaberie aj maškrta-veď musí mať na niečo slabosť,
<br/>ja som používal aj tenký,ľahký rybársky vlasec cca.30m naobojku-pes neušiel za zverou hľadal v dohľade a keď somho priťahoval k sebe dostával obrovskú pochvalu,pamlsok a trochu toho šantenia.Dalšie odskúšané-celkom cudzi človek si ho odvedie a bude na psíka hrubý-(primerane,prútik,atď.)psika si za veľkého povzbudzovania pritiahni,pochváľ,pohrajsa-bude v tebe mať ochrancu a cítiť sa bespečne.Všetky rady ktoré som tu čítal sú dobré-ty si musíš vybrať tú spravnu ktorá sa hodí k povahe tvojho psíka prípadne skombinovať určité metódy.Prajem veľa úspechov!
<br/>PS-tie malé zlaté psačie potvorky občas skúšajú čo si môžu dovoliť.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1766 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Foxterier
Ja by som zdôraznil to čo už povedal Jaro: pri privolávaní si čupni. V psích očiach si menší a teda aj menej hrozivý. Skôr by som povedal, že u tvojho psíka zaberie vľúdne slovo a priateľská ruka ako maškrta (mám doma podobný prípad), ale keď ho necháš trocha vyhladnúť bude zrejme účinné aj to. Najlepšie asi skombinovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1767 od michal
Odpoveď od michal na tému Foxterier
Snad by som ešte dodal, že ked aj privolávam vždy poriadne pochválim a dávam psíkovi voľno. V praxi to vyzerá potom tak, že psík ide ku mne ochotnejšie (behom) nie klusom, pretože vie, že čím skôr dobehne, tým skôr môže ísť lietať ďalej. Častokrát ani nečaká tak na pochvalu ale cuká to s ním, znova vyraziť dopredu¡, pričom vie, že je to len otázkou pár sekúnd, kedy môže páliť dopredu užívať si. Chce to však riadny odhad psej povahy, čo by asi zabralo. S tou maškrtou to môže fungovať asi iba na extrémne žravé typy. PS: Mne to s maškrtami nikdy nefungovalo, zo skromných skúseností psík v revíry - pole les zvysoka kašle na žrádlo, ked tam je toľko fajn vecí a žrať môže aj doma :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1768 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Foxterier
Ja ti poviem len jedno ruka musi chvaliť a nie biť ak chceš psa potrestať tak stoč noviny a daj mu vyprask ale len vtedy ked robíniečo zlé. Nikdy netrestaj psa ked ho privoláš. S trimovaním welšov je to ťažke ked to nezačneš robiť od 2-3 mesiaca kedy je ešte mlady potom nechce stáť ani za boha a viac ako 2 krát za den ho na trimovanie nedostanes viem to podla mojej feny. Nepostojí viac ako 10-15 min a potom za 2 hod nechce prísť je to ťažky oriešok. Aj ked sa to nema tak som ju v lete ostrihal lebo som ju nemohol trimovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1769 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Foxterier
možno sa svojmu psíkovi až príliš venuješ a on si zvykol na volnosť a zistil že čím je od teba dalej tak tým máš na neho menší vplyv. Skus sa mu venovať trošička menej aby vedel že si aj tu vychádzku a volnosť a hlavne tvoju pozornosť musí niečim zaslúžiť a nie aby to bral ako samozrejmosť. Druhá vec môže byť aj tá že je pretrénovaný a unavený z tvojich povelov príkazov a zákazov ( všetkého moc škodí) a to tiež vlastne suvisí s tým čo som hovoril - menej sa mu venovať alebo mu dať viacej oddychnuť, viac vodiť na remeni a nedávať mu volnosť a skôr s ním šantiť a hrať sa doma na dvore. Dalšia vec ak nereaguje na privolanie skús sa mu niekde skryť. I ked je od teba daleko z času na čas sa na teba pozrie a ked ťa neuvídi tak bude utekať za tebou. Takto by si ho mal prinutiť aby si ta viacej všímal pri sliedení a nesliedil pre seba ale hlavne pre polovníka. Neviem či to na tvojho psíka zaberie ale zatila myslím že máš dosť času v jeho veku aby si to odstránil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1774 od eso
Odpoveď od eso na tému Foxterier
Chlapi diky moc za rady. Už včera som začal na tom pracovať. Psik bol hladný a na maškrtu reagoval uplne perfektne. Budem v tom pokračovať, dufam že sa mi to podari.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1775 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Foxterier
drzi palce !;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1778 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Foxterier
Úplne s tebou Rado súhlasím.Vydieť že máš skúsenosti.Ja by som tak mladého psa na vychádzkach a pri cvičení rozhodne nepúšťal z vodítka.Na privolávanie je veľmy dobré dlhé vodítko alebo šnúra.Musíš ho mať stále pod kontrolou,a byť dôsledný.Ak mu raz dáš povel,musí vedieť že mu nedáš pokoj kím ho nevykoná.Naopak ak on raz zistí že to spraviť nemusí tak bude špekulovať sa tomu vyhnúť.Tiež si myslím že prílišné drezúrovanie u tak mladého psíka by mohlo narobiť viac škody ako osohu.Ja to robievam max. 10min denne neskoršie max.20 ale to ozaj vo vyššom veku.Welši sú beťári,radi si robia po svojom sú tvrdohlaví a preto musíš byť tvrdohlavý.Neboj sa ho potrestať ,nevravím mláťiť ho,vybuduj si rešpekt.A nedovol aby ho rozmaznávali ostatný členovia rodiny.Ty musíš byť pre neho všetkím,ty si pre neho možnosť ísť von,ty mu dávaš žrať,keď sa sniekim hrá tak si to ty.......inak ťa bude ignorovať.Terriére sú tvrdý oriešok.Keď ho trimuješ tak to rob prerušovane.Daj mu možnosť zo seba vybehať nervozitu.Ja mám 7ročnú suku a ešte aj teraz sa pri trimovaní celá trasie ale teší sa na to.Sama sa ponúka aby som sa jej venoval a upravoval ju,ale najprv ju nehám vybehať po dvore.Taktiež skovávanie pri výcviku je dobrá vec.Nehaj ho nech si trocha užije strachu.Nezaškodí mu to.Taktiež si precvičí orientáciu.A ak ho už pustíš aby sa vybehal,často meň smer postupu.Prinuť ho aby sa ti prispôsoboval lebo ty si jeho vodca a on ťa musí rešpektovať.Ako vravím Welši sú tvrdý oriešok určite ti pripraví horúce chvíľe ale o to ti viac prirastie k srdcu.Ešte ak môžem niečo.Keď sa ti na prvej spol. polovačke stratí tak nebuď prekvapený.Počítaj s tým.Ja mám 4.psa a spravili mi to všedci.Hold tam je to iné.To sa individuálne nacvičiť nedá.Veľa zdaru a vitaj v klube WELŠÁKOV!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1781 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Foxterier
Len to neprežeň aj s maškrtou-po čase uber,ale na pochvalu nikdy nezabudni!
<br/>Veľa zdaru!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 274 návštevníkov a žiadni členovia on-line