Foxterier

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1785 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Foxterier
lankaster ti to velmi pekne zhrnul . kazdy mame nejake tie svoje grifi . tak si nejaky vyber a pouzi . ale obrn sa trpezlivostou . to je zaklad . a musis byt tvrdohlavejsi ako tvoj psik , ale z mierou .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2115 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Foxterier
ESO psík ako?pochváľ sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2124 od eso
Odpoveď od eso na tému Foxterier
Celkom som spokojný. S každej vašej rady som si niečo zobral a vyskúšal. Najskôr som ho dostal na maškrtu - ked bol hladný. Potom som skúšal aj dlhé vodítko. Napokon som si uvedomil svoju najväčšiu chybu - že ruka má iba chváliť a nie trestať a že s nervozitou nič nedosiahnem. Prakticky mi to ukázal psík sám. /Je neuveriteľne tvrdohlavý - sú takí všetci terrieri?/
<br/>Nie je to ešte stopercentné, je vo veku, kedy si chce niečo presadiť aj on. Ale /nechcem to zakríknuť/ je to na dobrej ceste.
<br/>Pri hraní s handrou vykonáva všetky cviky 100%, ale je vidieť, že aj bez hry sa v poslúchaní lepší z týždňa na týždeň.
<br/>
<br/>Práve v tomto týždni ho trimujem po večeroch.Robím na 4-5 fáz, nie všetko naraz. Tých 10-20 minút vydrží a potom sa ideme trošku vyblázniť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2127 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Foxterier
drzim palce eso v dalsom napredovani .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2130 od eso
Odpoveď od eso na tému Foxterier
Dík. A dúfam, že sa na nejakých skúškach stretneme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2131 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Foxterier
Teriera je najlepšie cvičiť hrou. On si to vpodstate ani neuvedomuje a ty si s ním praviš čo potrebuješ. Držím ti palce. Kynologii zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2134 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Foxterier
no mozno na jar na vlohovkach ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2149 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Foxterier
Ozaj úprimne ma teší,že sa všetkým priateľom práca zo psíkmi darí.ESO držím vam palce,aj pazuriky!
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2153 od eso
Odpoveď od eso na tému Foxterier
Tibo. Ďakujem za tie palce a pazuriky.
<br/>Mal som predtým dvoch kopovov, ale už starších a vycvičených. Toto je môj prvy psík, ktorého vychovávam od šteniatka. Je to celkom fuška. A diky moc všetkym, že nemate problem dať mi radu. Ono to nie je celkom tak ako sa píše v knihách, ako napr. cvik &quot;sadni&quot;, ktorý naučíme psíka tak, že ťaháme obojok pravou rukou hore a ľavou mu tlačíme na zadok a súčasne dávame povel. Po chvíli už psík vie čo má robiť. To je síce pekné, ale tá chvíľa je dosť dlhá a snaha na vykonávanie tohto povelu bez vodítka a keď psík nechce poslúchať, uteká od Vás a pod. Tieto rady nie sú v knižkách. A to som veľmi rád, že sa viete podeliť s vlastnými skúsenosťami.
<br/>Dúfam, že sa mi podarí zo psíka vychovať hlavne dobrého spoločníka a to poľovanie je už skôr na ňom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2155 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Foxterier
Eso na to sme tu aby sme si vymenili skusenosti a poradili sa medzi sebou . Vsak sme LUDIA - POLOVNICI - na to by sme mali byt hrdy a podla toho sa aj chovat .:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3756 od Janos83
Odpoveď od Janos83 na tému Foxterier
Zdravím
<br/>Mám doma 5 ročnú hrubosrstú foxteriérku, ktorá nenávidí líšky a mačky ako američania Bin Ládina. Minulej zimy spolu s kamarátovou jazvečíčkou vytiahli z brlohu dve líšky v rozmedzí dvoch týždňov. Ta prvá bola mladá líška a tá druhá statný lišiak. Nádherné kože, nepoškodené. Obidve z toho istého brlohu, v starom stohe slamy. Výborne si sekundovali, jedna z jednej strany, druhá z druhej strany. Hlavne lišiak im poriadne vzdoroval. Tejto zimy sa ešte nepodarilo nič, navyše stohy slamy sú rozkopané, ťažia pod nimi bentonit. Teraz konečne nasnežilo, tak snáď vyjde čas výjsť obzrieť cez víkend nejaké iné brlohy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8138 od Prskavka
Odpoveď od Prskavka na tému Foxterier
Takže po dlhej dobe čítania sa pridám. Do svorky nám pribudla FXD Nessa ( www.foxterier.szm.sk/fotogaleria/nessa/fotogaleria_nessa.html[/] ). Keďže už nekupírujeme, chvostík nosíme nad chrbtovou líniou a konček sa nám mierne stáča doľava. Lepíme kobercovou páskou, len koreň chvosta je dosť namáhaný trením a vznikli jej asi na 1cm2 malé ranky s chrastičkami, takže momentálne jódujeme a repíkujeme a nelepíme. Aký postup odporúčate? Lepiť/nelepiť, ak áno, tak čím?
<br/>Dík za rady..Andrea

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8169 od papo
Odpoveď od papo na tému Foxterier
Neviem ,ako dlho ho máš, môže to byť aj stresového charakteru. tiež som st ým prešiel aj po doktoroch a asi po 4-6 týždňoch sa to samo stratilo. teraz sa to ukazuje sporadicky, len keď je v strese - pri strihaní, neistote, keď čosi vyvedie a pod. dúfam, že to bude len tohoto pôvodu. Foxom zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8177 od Prskavka
Odpoveď od Prskavka na tému Foxterier
Babulu mám už vyše mesiaca a nie je to stresom. Včera som jej zholila ten chvost pri koreni a zistila pôvod tých chrást...ono totiž tá páska chlpy ťahá a to ju svrbelo, tak si to stále vykusovala...takže dnes idem po golier, zholený chvost repíkujem a keď sa to zahojí, vylepím...len dúfam, že sa jej to zahojí skôr ako prezubí ;), Btw...malú už mierne prešklbkávam a pri šklbaní chlpov z uší dokonca zaspala :] a na rozdiel od staršieho foxa pri vyčesávaní podsady aj pekne stojí...je to malý nezmar...ničoho sa nebojí zatiaľ, je strašný výmyselník, ale veľmi chápavá, takže si držím palce, aby som nič nepokazila a Nessula frčala ako diabol ;) Poškrabkajte svojich foxov :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8184 od papo
Odpoveď od papo na tému Foxterier
Andrea, mal som na mysli zahnutie konca chvosta, pôsobí to ako keby po úraze.
<br/>Fox je fox, priateľsky na nich za mňa zavrč.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8185 od Prskavka
Odpoveď od Prskavka na tému Foxterier
uhmmmm...to nie, zahnutý ho má od začiatku ;) a je to také prirodzené - nepôsobí to ako po úraze. Na Kexa radšej vrčať nebudem, lebo od kedy je malá doma, je nejaký precitlivený :], ale na malú aj priateľsky zaštekám :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8445 od eso
Odpoveď od eso na tému Foxterier
Vie mi niekto poradiť s umelým brlohom v okolí Bánoviec n/B? Prípadne mi dať kontakt na ľudí, ktorí ho majú pod palcom? Vopred ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.056 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 564 návštevníkov a žiadni členovia on-line