Sedmihradský honic - Erdelyi kopo

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2146 od Seva
Sedmihradský honic - Erdelyi kopo bolo vytvorené Seva
Uvažuju o psovi. Přesně o sedmihradském honiči. Parkrát jsem ho viděl při práci v leči a je to nádhera. Máte s ním někdo nějaké zkušenosti. Práce na barvě ... Díky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2147 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
U nás sa podľa platnej vyhlášky sedmohradský durič nesmie používať na durenie, jedine na dohľadávky. Stránky: www.erdelyikopo.atw.hu, alebo www.copoi-ardelenesc.ro.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2148 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
zkoušek honiču se můžou zůčastnit pouze honiči do 50 cm asi o tom rozchodoval nějaký množitel který se bál konkurence!!!!!!!!!!!!!!! protože 90% honiču tuto mír přesahuje

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2156 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Bolo to trošku ináč, ako si to myslíš. V tých časoch, a bohužiaľ hlavne v českých zemiach, bol obrovský odpor voči všetkým duriacim psom a všetka česť našim predkom, že presadili aspoň to čo presadili. Preto, prosím ťa neodsudzuj, skôr im ďakuj! A ďalšie bohužiaľ je to, že zase nastala doba, ale teraz nie medzi poľovníkmi, ale medzi "OCHRANÁRMI", keď dosiahnuť zmenu v predpisoch a skúšobných poriadkoch v tomto smere je skoro, alebo vôbec, nemožné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2160 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
cimbalik podivej se prosím tě v kterém století byl největší boje proti honičum a lidem kteří je používali a ve kterém se tvořili skušebni řády

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18158 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
ted v neděli jsem byl na klubové výstavě honičů a celou výstavu vyhrát Sedmihradskej honič dovezenej z Maďarska,v čechách se jejich chov začíná pozvedávat ,hlavně co se týče úrovně i početnosti.
<br/>v případě zájmu se podívejte na www.klubhonicu.com ,nebo mi napiště do návštěvní knihy na www.ztresnovezahrady.wz.cz a já vám pošlu kontakt

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18163 od timur1
Odpoveď od timur1 na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Stanovení kohoutkové výšky na 50 cm bylo proto, že byla obava z používání honičů na srnčí zvěř, proto ta hodnota a pokud se jedná o účast vyšších honičů na zkouškách tak zkoušky honičů může dělat třeba Ridgeback, ale jde o to že ho nemůžu vzít na naháňku protože je vyšší, dosled už je jiná věc tam je jeho používání bezproblémové

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18165 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
timur1 víš určitě dobře že ta obava o srnčí je blbost protože je to uplně jedno jestli to je nevychovaný teriér který má 40 cm a v pohodě toho srnce udělá nebo nevychovaný kopov 50cm a nebo treba nezvládnutý Ridgeback spíš to bylo něco jiného že;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18176 od timur1
Odpoveď od timur1 na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Já jsem chtěl napsat proč byla zvolena výška 50 cm, stalo se tak v době mezi světovýma válkama. Přesný rok si bohužel nepamatuju. Dneska se tento argument zdá lehce vyvratitelný. Od té doby je to prostě dané zákonem a nikdo nemá chuť to změnit. JInak k tématu, viděl jsem sedmihradského honiče pracovat pouze v obůrce a byla to výborná práce

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18217 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
NO já jsem viděl už pár výborných psů na 3 výstavách,ale jinak při práci jsem neviděl ani jednoho,ted na podzim jedu na ZH,kde budou sedmihradáci startovat,tak jsem na to zvědavej.
<br/>Jo a jinak to omezení do 50cm a do 55cm na naháňkách považuju za úplnou hovadinu!,protože dle mého by se naháněk měl účastnit každý pes který na to má!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19741 od foxhunter
Odpoveď od foxhunter na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Vraj existuje sedmohradský durič nískonohý, ktorý splňa požadovaný limit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19743 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
To obmedzenie na 50 cm bolo podľa mňa veľmi múdre a správne. Vyššie psy sú schopné dobehnúť aj zdravú srnčiu zver a strhnúť ju, kdežto nižším plemenám sa to môže podariť len výnimočne. Ďašia vec, neviem si dosť dobre predtaviť prácu vyšších psov v húštinách, kde sa diviaky spravidla nachádzajú. Tam je podľa mňa každý cm navyše veľkou nevýhodou a výrazne obmedzuje psa čo sa mu môže stať osudným.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19746 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Poacher tak ja ti kludne predvediem vyssieho psa a budes sa cudovat ako pracuje v hustine a aka je jeho obratnost . Tie cm su kravina hlavne ak sa jedna o psy zhruba do 60 cm . A co sa tyka toho strhnutia srncej zveri to nie je o vyske psa ale o tom ci ma k tomu vlohy aby zver strhaval a vesal sa na nu . nechcem menovat konkretne plemena aby som sa niekoho nedotkol ale videl som to v praxi .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19749 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
vacsina duricov ktory kedy boli pouzivany tak sa ich vyska pohybovala az do 74cm . to ze v nasich podmienkach je pravidlo 50cm je jedna vec ale pozri si plemena ako lajky , karelaci a pod . mi chces povedat ze je to neobratny pes ktory sa vyhyba hustinam alebo ine plemena vyssieho vzrastu ? tak isto bol v nedavnej buducnosti aj kopov pes ktory sa pohyboval v kohutikovej vyske 60cm . o tej vyske sa mozeme bavit do nekonecna a moj nazor je taky ze zalezi na plemene a nie na vyske a dlzke noh a hlavne na tom co majitel svojemu psovi dovoli . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19750 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
pardon za preklep : kopov v nedavnej minulosti malo byt napisane .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19758 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Poachere většina honičů má nad 50cm!!! a to co píšeš ty není tak úplně pravda,znám spoustu velkých honičů i jiných plemen,se kterám nastřílel jejich vůdce spousty prasat a ke zraněním nikdy nedošlo!! jesli chceš tvrdit,že 60cm pes je méně obratný než 50cm,tak to považuju za naprostou hloupost!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19760 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Zrejme si nevyháňal diviakov z hustého trnkového porastu. České revíry sú v priemere značne odlišné od našich, čo môžem dosť objektívne zhodnotiť, pretože som mal možnosť zúčastniť sa poľovačiek v oboch štátoch. Jedna vec je obratnosť na voľnom priestore a druhá v obmedzenom. Za ďalšie dovolím si tvrdiť, že o 10cm väčší psi sú v priemere menej obratní ako tí o 10 cm menší, bez ohľadu na to či to Ty považuješ za naprostú hlúposť, alebo nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19761 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Ak by sa to nechávalo len na to, či má pes vlohy k strhávaniu zveri, alebo nie, a na jeho zvládnutie vodičom v tomto, tak by to asi dopadlo veľmi zle pre zver, hlavne vzhľadom k priemernej kvalite našich vodičov psov. Myslím si že je len veľmi málo vodičov, ktorí by mali po tejto stránke svojho psa zvládnutého. Obmedzenie vo výške psa aspoň čiastočne eliminuje tento nepriaznivý faktor a možnosť strhávania zdravej zveri.V podstate je to potom protichodné. Na skúškach vyžadujeme od psov, aby boli ostrí a ostrosť prejavovali tak, že idú na priamy kontakt so zverou a na druhej strane hovoríme o zlých génoch pri vešaní sa na zver a strhávaní?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19763 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
A to som ešte nespomenul, že tendencia prejsť na nízkonohé duriče mala aj opodstatnenie v tom, že zver pred takýmito duričmi uniká spravidla pomalšie, čo je výhodnejšie pre strelcov. Čo je si myslím tiež nezanedbateľné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19770 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Poacher ostrost je jedna vec a vesanie sa a strhavanie druha vec . Z praktickeho hladiska je to totalna kravina a na tuto vlastnost uz zahucal nejeden pes . Bud preto ze ho diviak rozparal alebo bol zastreleny lebo visel na diviakovi z druhej strany a strelec ho nevidel Neviem o tom ze by sa na skuskach vyzadoval priamy kontakt zo zverou ale aby bol pes v neustalom kontakte zo zverou tj . obrechaval ju , hlasito vytlacal z hustin , hlasito sledoval . V diviacom oplotku ma pes energicky dorazat a sustavne ho obrechavat . Nikde nie je spomenute ze sa ma pes vesat na diviaka a pod. Durice ako take boli slachtene na to aby zver vytlacali z hustin , hlasito oznamovali , stavali , hnali na strelcov . Preto bol duricovi do vienka dany hruby daleko pocujuci hlas a nie velke zuby ktore by zver drzali a trhali . Duric alebo pes ktory ide bez rozumu do kontaktu najma z diviacou zverou nema dlhu trvacnost a ak si clovek vazi svojho psa ako pomocnika tak s nim nerata na jednu alebo dve sezony .
<br/>A co sa tyka rychlosti a dobehnutia mozeme o tom polemizovat . viem o terieroch ktory su schopny vyvinut rychlost 50km v hodine ich kohutikova vyska je nieco okolo 40cm a teraz mi povedz ktory pes skor strhne zver ked ich rychlost je rovnaka hoci kohutikova vyska rozdielna . mozeme sa bavit konkretne o mojom svajciarskom duricovi - okrem skodnej ( liska , macka ) nema tendenciu strhnut ziadnu zver . podotykam kohutikova vyska 57cm . pes zver zastavi a hlasi , naznaky utoku su ale do uchopu nejde nikdy . takze taka je prax a mozem hovorit za vacsinu svajciarskych duricov . apropo obratnost - kludne predvediem , par ludi to videlo a bolo prekvapenych co pri tej vyske pes predvadza .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.073 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 556 návštevníkov a žiadni členovia on-line