Sedmihradský honic - Erdelyi kopo

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #19772 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
poacher v tej rychlosti to asi urazis vsetkych kopoviarov ak to porovnavas napr. z jazvecikmi . pretoze kopovy su jedny z najrychlejsich pokial viem v nasich podmienkach . alebo kopov nezenie az tak rychlo ? alebo zenu rychlo psy len nad 50cm tj 53cm stajersky duric a podobne . zas je to len o tom aky je pes magor . ak sa pes bude vesat na zver tak pred nim bude zver unikat co jej budu sily stacit ak to bude hlasity pes zver sa mu postavi v uvodzovkach na odpor a tak isto sa bude snazit naznacovat utok .zazil som to viem o com pisem .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #19773 od foxhunter
Odpoveď od foxhunter na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Tresno...., aký druh poľovných psov chováš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #19775 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
na margo 50cm ked si vsimnes Poacher tak sme tusim jedina krajina kde je toto obmädzenie na 50cm . okolite krajiny to nemaju lebo vacsina ich narodnych plemien presahuje kohutikovu vysku 50cm . teraz nech sa na mna kopoviari nenahnevaju ale keby mal slovensky kopov 55cm v kohutiku bol by to nadherny pes stvrocoveho ramca . teraz niektore psy pripominaju nieco obdlznikove .
<br/>
<br/>ako priklad uvediem ze napriklad v CR moze zkousky honicu absolvovat aj dalmatinec .
<br/>
<br/>ps: je to len a len moj subejktivny nazor .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #19777 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Je potrebné si ujasniť jednu vec. Nemám nič proti vyšším psom, ako 50 cm ako duričom a takisto netvrdím, že vysoký durič, nemôže byť dobrým a úspešným duričom. Chcem len poukázať na to, že výška môže byť aj nevýhodou a môže v praxi priniesť nežiadúce sprievodné faktory.
<br/>Za ďalšie- na skúškach sa síce nevyžaduje, priamy kontakt so zverou, ale zo skúsenosti z praxe viem, že taký pes ktorý ktorý na kontakt ide je pozitívnejšie hodnotený, ako ostrý, čo si budeme nahovárať.
<br/>Samozrejme, že sú jedinci, alebo možno aj plemená, ktoré sú schopné dobiehať a strhávať zver aj pod limitom 50 cm, ale je ich podstane menej.
<br/>A okrem iného to, že Tvoj pes zver nemá tendenciu strhávať zver neznamená, že ju nebude mať ďalších 10 psov.
<br/>Inak gratulujem k vydarenému psíkovi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #19778 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Poacher dik , ci je vydareny este sa uvidi . zatial sa len uci byt duricom . Tu si trafil klinec po hlavicke a to presne na skuskach alebo aspon dost ludi co poznam si zaklada na skuskach SD na jednej jedinej discipline a to je skusanie odvahy v diviacom oplotku . lenze duric ma byt komplexny pes a nie len magor na diviaka v ohrade . uvidime co sa udeje aj bude zakazana tato disciplina a bude sa musiet skusat ako v cesku . je to asi len otazka casu .
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #19779 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
poacher vyhody a nevyhody to mas uplnu pravdu . to mas presne to ako ked nakyda snehu a dovlecies jazvecika na spolocnu polovacku na diviaky . skonci v ruksaku lebo v tom snehu sa a ni nepohne . takze vzdy je to o vyhodach a nevyhodach . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #19781 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Napríklad :). Na druhej strane, ten jazvečík sa aspoň zmestí do toho ruksaku a dá sa bez problémov odniesť :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #19782 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
www.celysvet.cz/sedmihradsky-honic-transylvansky.php [/]tu je zopar info o sedmihradskom duricovi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #19783 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Jaro, ešte jedna vec, dúfam, že si to nemyslel vážne s tým zvýšením kohútikovej výšky u Slovenského kopova na 55 cm!8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #19785 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Poacher ja som nenapisal ze by sa mala ale ze keby mal kopov 55cm ze by to bol pes stvorcoveho ramca a vyzeral by super . a aj som napisal aby sa na mna kopoviari za tento moj nazor nehnevali a myslel som to vazne .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #19798 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
štajeráky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #19805 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
Jaro, prossssssíííííííííííím Ťa, to by vyzeralo , kopov štvorcového rámca. :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #19894 od hospodar23
Odpoveď od hospodar23 na tému Sedmihradský honic - Erdelyi kopo
mal som sučku Slov. kopova s ktorou som , napíšem to jednoducho, si nevedel poradiť. Nie preto, že by som nemal skusenosti s výcvikom poľ. psov, ale s touto sučkou nebolo rady až do tej doby kým v lese nesttrha srnu. Hoci bola menšieho vzrastu bola to jej posledná návšteva nášho poľ. revíru. Potom som si zadovážil psa SK s ktorím som absolvoval FSMP Ic. PF IIc. DS Ic. hoci mu na klubovej výstave namerali 50cm nikdy neduril zver rýchlejsie ako hore uvedená sučka anikdy si nevšímal inú zver ako diviačiu na ktorú bol utvrdený, hoci v našom revíri sa nachádza Jelenia, Dančia aj Srnčia zver a nielenže spomínané druhy nedurí ale na ne ani neštekne. Aby som to zhrnul podľa mňa nezáleží na výške ale na tom ako je pes vedený a ako je nadaný. hoci som členom ZCHSK a SK je moja srdcovka, tak by sme mali unávať aj ostatné duriče bez ohladu na výšku, alebo farbu, dôležité by malo byť to ako pracujú a aký užitok prinášajú nám poľovníkom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.108 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 295 návštevníkov a žiadni členovia on-line