Lokátor na krk psa

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7444 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lokátor na krk psa
Matej kde najdem ten lokator na strankach - myslim zahranicnych . nemam predstavu ako sa to vola anglicky ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7463 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lokátor na krk psa
poslem ti mail s obrazkami a clankom, co som pisal pre myslivost.cz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7464 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lokátor na krk psa
dik;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #7482 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lokátor na krk psa
Takze vratim sa k tomu lokatoru, prvy raz som sa o niecom podobnom dopocul na anglickom fore venovanom pracovnym psom, dlho som nad nim rozmyslal, odradzovali ma hlavne slova nasich polovnikov o ich nevhodnosti, pretoze pes sa moze zachytit, co sa mne nikdy nestalo ani ziadnemu z polovnikov z anglicka, svedska, norska, francuzska, ameriky... a tak som sa rozhodol pre kupu daneho pristroja, odradzala ma cena, najlacnesie modely stoja okolo 7000 sk znacka Deben a tie podla slov terriermanov nestoja za nic, oblubena a asi najlepsia znacka je Bellman and Flint prvy digitalny locator, ktory ukazuje smer a vzdialenost a teda aj hlbku, dosah je max do 60m a hlbky 15m od tychto parametrov sa odvyja aj cena, ktora je priblizne 18 000 sk, ten to locator pracuje na technologii vyuzivanej lavinovymi vyhladavacmi, z tohto som pri kupe vychadzal aj ja a kupil som si samostatny vysielac od firmy Ortovox a primac a vysielac od firmy Mammut Barryovox tento pristroj vyuziva aj analogovu technologiu dobra ak su v zemi kable cena je potom okolo 15 000 (kupoval som za akciovu cenu) az 19 000, parametere su vydrz baterii 300h analog dosah 80m digitalny 40m vodotesny pracuje aj v extremnych podmienkch, pri spravnom nauceni sa narabania s pristrojom je odchylka max 30 cm pri Mammute a 10cm pri B&F co je vlasne len modifikovany primac a vysielac firmy Stubai, osobne si myslim, ze kazdemu by stacila aj kompletna sada od firmy Ortovox, cena cca 9000 kc, treba si len kupit obycajny kozeny obojok a vysielac uchytit cez usko, ja som to prisil, urobil dodatocny ochranny kryt z telefonnej karty /plastovej/ a obtiahol ciernou paskou. Moja skusenosti su take, ze nikdy by som nepustil psa do brlohu bez lokatora, nikdy sa mi nezachytil lebo pristroj je v kryte hlavy a ramien, je tesne uchyteny a nema ostre hrany, vzdy som presne kopal, na display bolo vidiet ako sa pes pohybuje, ktorym smerom, dobre ak pes vyhana a je viac vsukov. Cena je vysoka, ale neporovnatelna s cenou dobreho psa. Psa nikdy nepustam do skal, pod betonove skruze….skratka kde mu nemozno pomoct. V obrazovej prilohe su fotky, mojho lokatora ako aj lokatora od inych firiem. Ak by ste mali dalsie otazky, kludne ma kontaktujte telefonicky alebo mailom.
<br/>
<br/>
<br/>
<br/> Ps ku vysielacu od ortovoxu ako jediny sa da samostatne kupit si mozno zakupit hocijaky primac alebo primacvysielac pracujuci na 457khz ci uz analogovy, alebo digitalny, zalezi od ceny a parametrov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #24073 od Milan71
Odpoveď od Milan71 na tému Lokátor na krk psa
Ahoj matulkoh, mohol by si sa mi prosim ozvat na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #24175 od balistik
Odpoveď od balistik na tému Lokátor na krk psa
matulkoh ozvy sa aj mne prosim mal by som par otazok... inak myslim ze to nieje zla vec,lebo napr. jagos ma strasne velky akcny radius (teda aspom moj) casto krat mi na natlacke zabehne a ja netusim kde je.nas revir susedi s madarskom tak si viete predstavit ako nedovolene s flintou prekrocim statnu hranicu aby som si hladal psika ktory mi tam prebehne za diviakom,alebo ked mi pocas pohonu vbehne za liskou do nory mozem kricat a piskat kolko chcem nepocuje ma. S lokatorom je vzdy vecsia sanca ze si psika najdete..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #24187 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lokátor na krk psa
sem smerujte svoje otazky. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo ma chytite na pokeci kazdy den medzi 7:00 a 15:30

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #24221 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lokátor na krk psa
este doplnim info, lokator sluzi na lokaciu psa pod zemou, najlepsie modely maju dosah cca 80m a 15m pod zem.
<br/>
<br/>na urcenie polohy psa v pohone sluzia telemetricke obojky, alebo zlozita GPS lokacia pomocou satelitou ale to sa pohybujeme uz v inych cen. relaciach.
<br/>
<br/>ak ti pes beha na daleko a nevies to obmedzit, treba eletriku a skratit mu radius, resp telemetricky obojok ale tam je tusim dosah len par kilometrov 4 tusim.
<br/>
<br/>ale hovorim, je to na dlhu diskusiu a skor po telefone ako cez maily, alebo niekde pri pivku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30954 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lokátor na krk psa
Chlapi co na to hovorite - www.gundogsupply.com/garmin-astro.html [/]lokator pre durica cez GPS . Ja nad tym uvazujem , severanom sa osvedcili telemetricke .
<br/>
<br/>ps: Stefan ak sem zabludis hod mi sem prosim ta link ak mas na ten tvoj telemetricky lokator . Vdaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30975 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému Lokátor na krk psa
Jaro minuly tyden jsem byl na vystave v Augsburku a prave na takovy lokator jsem se tam dival. Podle toho co mi prodejce rikal muzes s timto kontrolovat i 99 psu najednou,ukaze ti to kdy je pes u divocaka a jak daleko. Cena by mela byt okolo 750 €. Koukni na to tady www.bsplanet.com/deutsch/bs101radiocoll_de.php ;););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30976 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému Lokátor na krk psa
Jeste jednen odkaz ,je to v anglictine www.bsplanet.com/english/home_en.php ;)8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30993 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lokátor na krk psa
by som si tak tipol, ze GPS je presnejsie a hlavne lacnejsie, u GPS vzdialenost nerozhoduje pri tomto netusim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30994 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému Lokátor na krk psa
Netusim co jsi tim chtel rici,toto je zarizeni GPS ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31011 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lokátor na krk psa
tak to netusim ani ja.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31061 od cimbalik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31072 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lokátor na krk psa
Dik Stefan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31116 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lokátor na krk psa
vychadzal som z toho, ze do gps zariadenia nahravas mapy krajiny, aby si vedel kde mas psa, tu ti ukazuje len vzdialenost, a ta moze klamat, ak mas dolinu. co myslis?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31119 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lokátor na krk psa
resp. kazde gps zariadenie ti ma ukazat presnu polohu v stupnoch, ukazujeti na mapke kade pes siel....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31166 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Lokátor na krk psa
tady je jeden článek o použití lokátoru GPS
<br/>fotoalba.centrum.cz/original.php?pid=10347054&psize=1

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.061 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 927 návštevníkov a žiadni členovia on-line