Nebezpecny Pittbull

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8540 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Nebezpecny Pittbull
Matej suhlasim ohladom pitov ako takych . na slovensku su mozno 5 cistokrvny a ostatne je zmeska ale to nic nemeni na tom ze ci je to krizenec alebo cista rasa jednoducho ich maju tusim len vymetenci a potom to tak vyzera .
<br/>inak najdokonalejsi po fyzickej stranke urcite je ale akosi v hlave ma mozgozruta ohladom druhych psov :D .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8542 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Nebezpecny Pittbull
co mas nove, kedy pojdeme zatrenovat? a kam je uz nieco blizsie ba?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8543 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Nebezpecny Pittbull
každé plemeno má na něco jiného vlohy některé na psi některé na zvěř a jiné zase na lidi já mám v poslední době problém s kokršpanělem páníček ja magor a pes ještě větší brzo asi zakopnu a pustím vodítko a Kelynka mu vysvětlí jak se má chovat a jsem zvědavý na blbý keci o bojových plemenech :[která jsou pouze blbý výmysl novinářu za 15 let co chovám molosy jsem zažil spoustu napadení mých psu od malého vořecha až po ohaře ovčáky a nemám žádnou averzi na jiná plemena ale vždy na toho tvora na druhým konci vodítka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8545 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Nebezpecny Pittbull
suhlasim s tebov LEON, ten pes za to malo kedy moze, ze na konci spagatu je magor. Je pravda, ze niektore psi mozu mat vacsi sklon k agresivite ale ak je pes vedeny k poslusnosti tak sa to da bez problemov zvladat. Je vela &quot;bojovych&quot; psov, ktore poznam a su ako maciatka a je naopak vela vselijakych inych co su ako vymeteny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8546 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Nebezpecny Pittbull
Matej bol som trenovat v sobotu . ake budes chcet poslem ti link na video . to bola taka rychla naplanovana akcia zo dna na den . blizo Ba este nie je nic . u mna to viazne teda u majitela pozemku len dufam ze to stihnem do jesene .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8550 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Nebezpecny Pittbull
Hm... Pisete tu o molosoch a velkych plemenach, ale statisticky, co sa pohryzeni cloveka psom tyka, sa na prvych dvoch mietsach striedaju 2 plemena- jazvecik a kokerspaniel. Dost utocne su napr. aj spice, lenze maloktory (resp. ziadny) novinar sa nechyti toho, ked niekomu pes roztrhne nohavice pripadne hryzne do lytka. A potom sa z medii dozvedame o utokoch (relativne zriedkavych, kde v 99,9% pripadov je na vine majitel psa) velkych psov, ktore maju dost sily na to, aby cloveka aj zabili, v lepsom pripade oskalpovali... Tymto sa samozrejme nechcem zastavat velkych psov. Chcem len zdoraznit to, co tu napisali uz viaceri, ze silny pes s vysokym prahom bolesti nepatri do ruk neskusenym ludom, ako je to v poslednej dobe dost caste (tzv. imidzovi psi).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8554 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Nebezpecny Pittbull
no a vsetci sme sa zhodli, len este mala poznamka, bojove psy? to je blbost, dnes take nie su, bojovymi psami bolo mozno nazyvat molosoidne plemena vyuzivane k boju v armadach, su len psi zapasnicke, takzvane gamedogs ale tam su len dve plemena tosa ken ich zapasy su zapasy o cest a je to psie sumo s prisnymi pravidlami a potom zapasy gamedogov- pittov. povazovat plemena ako bullo, stafford, rotvajler, pastevcov.....a ine za bojove je hlupe a naive a svedci o nevedomosti, ale na to sme si uz mohli zvyknut aj zo strany verejnosti, medii a politikov.
<br/>
<br/>kazdy vacsi pes ako jazvec by mal mat skusku z poslusnosti ak ju nema a majitel ho ma na volno bez nahubku tak to treba sankcionovat, bez ohladu na rasu, aj 8kg fox moze zriadit dospeleho na nepoznanie, co potom stredny bradac, kerryci, airdali, spice, vlciaky.......ked zakon tak pre vsetkych a rovnako, takyto zakon vsak musia zostavovat odbornici, ktory poznaju kazde plemeno, nie taky co chovaju napr. vlciaky 30rokov a automaticky sa pasu aj na odbornikov napr. na pittov a pri tom cisteho nevideli, nevideli ani ich pracu, nepoznaju chovatelov... za kazde plemeno resp. skupinu by mal byt nominovany odbornik, resp. skupina odbornikov, dalej vycvikari na obranu a pracu sluzobnych psov.
<br/>takto zostaveny zakon by mal sancu byt dobry.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8556 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Nebezpecny Pittbull
tie skusky nie je zly napad, ale este by som mal jednu poznamku. volny pohyb psov by som nepodmienoval tym ci ma nahubok alebo nie. uz som videl poranenia, ktore sposobil pes nahobkom a poviem ti pravdu neboli sice take krvave ako pohryzenie ale zato boleli statocne. V zasade ak pes nie je schopny posluchat na slovo tak by nemal po uliciach behat na volno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8561 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Nebezpecny Pittbull
suhlas

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8564 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Nebezpecny Pittbull
Neviem, ci to bolo myslene na mna, ale ja som vyraz &quot;bojove psy&quot; nepouzil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8565 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Nebezpecny Pittbull
to bolo myslene vseobecne, na nikoho konkretne tu z tohto fora

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8566 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Nebezpecny Pittbull
Pisat o poctoch napadnuti je zavadzajuce. Najskor si sprav realny pomer medzi poctom napadnuti a poctom psov jednotlivych plemien a ked budes mat percenta, tak potom urob poradie. Ved ked je na Slovensku 100 pitov a z toho dvadsiati uz niekoho napadli, tak je to 20 %. Jazvecikov je 10000 a bolo by trebars aj 500 napadnuti, tak je to stale len 5%. A ako uz Mato spominal, nie su to vsetko cistokrvne psy, ako piti, tak aj jazvece. Drvivu vacsinu napadnuti jazvecikom maju na svedomi bezpapieraci a rozne krizovatky podobne jazvecikom. Papierovi napadnu len vynimocne, lebo ako jedna z podmienok do chovu je neagresivna vyrovnana povaha.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8567 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Nebezpecny Pittbull
nie celkom by som suhlasil s tym ze ci viac napadaju papierovy alebo bezpapierovy, papierovy pes nemusi byt v konecnom dosledku uchovneny napriklad aj koli agresivite. Skor by som to delil na majitelov, ktory sa vedia o psa postarat (postarat neznamena len mu dat nazrat) a tych, ktory maju psa len pre to lebo kamaratka (kamarat) ma takeho alebo onakeho, a potom tn pes skonci niekde zatvoreny a von sa dostane akurat tak raz za cas, a o vycviku ani nehovorim. Len sa chodte pozriet napr. do petrzalky a uvidite kolko psov nepozna ani zakladne povely a potom to vyzera tak ze nie pan je na prechadzke so psom ale pes s panom :D
<br/>
<br/>takze myslim ze sa viaceri zhodneme ze na vine je v 99% majitel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8578 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Nebezpecny Pittbull
Podla mna &quot;papierovost&quot; psa nema vplyv na to, ci je kusavy alebo nie. A co sa tyka tych &quot;pittov&quot;, je toto, podla niektorych, plemeno uznane FCI? Nie je to nahodou len pomenovanie urcitej skupiny psov? Mozno sa mylim, ale pokial viem, pittbul nema ani presne urceny standard...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8580 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Nebezpecny Pittbull
american pittbulterier má standart uznaný American kennel clubem a pokuď chováš čistý pittbulterieri tak máš chovnou stanici registrovanou v USA a rodokmeny ti vystavuje AKC nebo jiná příbuzná organizace

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8582 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Nebezpecny Pittbull
A ako je to so standardom? Nie je tam nahodou velmi velke rozmedzie velkosti psov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8584 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Nebezpecny Pittbull
pitti maju dost pevny standard, vychadza sa hlavne z ich pracovitosti, a vahove rozdieli a vyskove su asi ako napr. u tos, dog atd. pitt je jedno z tych starsich plemien ale ked vychadzas len z poznatkou nadobdnutych v roznych atlasoch, a komercnych kniziek o pittoch vela sa nedozvies, no nebudem sa rozpisovat tato stranka nie je o pittoch, ak chces vediet nieco o nich chod na vhodne chorvatske a americke stranky a fora.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8588 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Nebezpecny Pittbull
V ziadnom pripade som nechcel napadnut plemeno pittbulterier, len som si cxel rozsirit svoje vedomosti v tomto smere. Nakoniec o psoch sa toho napocuvam dost v skole, kedze ich studujem. Takze sa osprevedlnujem vsetkym, ktorych som sa nevedome dotkol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8589 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Nebezpecny Pittbull
cerebellum nikdo se tady neuráží jenom jsme odpověděli na tvůj dotaz nikdo nejsme vševědoucí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8591 od johny
Odpoveď od johny na tému Nebezpecny Pittbull
Chlapci nechce sa mi čítať táto téma ale s Leonom nepohnete ... vydržte kým zas príde na stretávku a zmlátime ho ako hada :D Ale musíme byť aspon traja ...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.087 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 221 návštevníkov a žiadni členovia on-line