Ochranná vesta pre psov

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13176 od matulkoh
Ochranná vesta pre psov bolo vytvorené matulkoh
chcel by som sa Vas a predovsetkym Stefana Cimbalika opytat aky mate nazor na pouzivanie reflexnej vesty pre psov a ako by ste sa stavali k pouzitiu drahej ale neprebodnutelnej vesty pre psov, videl som to na psoch zo zahranicia, cena ma najprv trochu zarazila ale po tom co mi rozparalo psa som trochu zmenil nazor. Stefan moju ovecku si videl u vas v akcii. davam sem link nech mate predstavu ako to vyzera.
<br/>
<br/>

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13177 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Ochranná vesta pre psov
matej dobra vec ja aspon pouzivam reflexny obojok co par chlapov chvalilo hoci moj pes ma dost bielej farby .
<br/>
<br/>a ohladom tej neprebodnutelnej no zalezi ci to psa neobmedzuje v pohybe .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13179 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Ochranná vesta pre psov
Chlapi, ked kupujete reflexné obojky? Myslím okrem výstav psov. Neviem ich nikde zohnať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13180 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Ochranná vesta pre psov
Skús to zohnať u &quot;Urob si sám&quot; = odstrihni pásik jasno-zelenej šuštákoviny a priši naň kúsok suchého zipsu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13181 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Ochranná vesta pre psov
napr v BA je ich dostat v predajni HERMES

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13183 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Ochranná vesta pre psov
skus napriklad www.baron.cz
<br/>
<br/>inak najednoduchsie je asi handmade

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #13238 od macek
Odpoveď od macek na tému Ochranná vesta pre psov
Chlapi ved keď reflexnu vestu postriháte na pásiky a našijete na nu suchý zips........ tak máte reflexné obojky aj do rezervy.............:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14411 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Ochranná vesta pre psov
Tie vesty som v praxi nevidel len na nete, ale predpokladám, že pre ostré psy je to dobrá vec. Háčik je v tom, že podľa mojich skúseností je 90% ťažkých poranení na slabinách a túto časť tela vesta nechráni.
<br/>Dlhšie som tu nebol a za ten čas tu pribudlo strašné kvantum príspevkov, preto Ti len teraz odpovedám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14442 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Ochranná vesta pre psov
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14502 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Ochranná vesta pre psov
Moj nazor: mam prakticke skusenosti z reviru kam chodim na polovacku na drobnu. Na tychto polovackach sa pouzivaju reflexne vesty na psikoch, velmi dobra vec hlavne v neprehladnom terene, kriky a traviny. V travinach je to naozaj super, clovek pri strelbe na zajace a skodnu ma pelsi prehlad o tom kde je pes a pomaha to rychlejsie vyhodnotit situaciu a rozhodnutie ci strelit alebo nie. Druhy sekundarny vyznam je, ze psik(napr. springer, koker, seter atd. ...) je ciastocne chraneny proti zachytavaniu sa repicov a inych necistôt v srsti na hrudi. Ale pozor, nedavajte to psovi pri polovani pri vode, dost zle sa mu v tom bude plavat ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14552 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Ochranná vesta pre psov
dik za prispevok, ale pri tejto veste ide hlavne o to, ze je neprebodnutelna, teda poskytuje ochranu prilis ostrym psom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14553 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Ochranná vesta pre psov
Se drobet netrefil do témy ;):P8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14558 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Ochranná vesta pre psov
Jendo, otazka mala dve casti ;) reflexna a ochranna vesta, pozri si povodnu prvu otazku. ... :-p:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23979 od zolo64
Odpoveď od zolo64 na tému Ochranná vesta pre psov
Priatelia,pred nastavajucou sezonou na drobnu zver,chcem kupit pre svojho stavaca reflexnu vestu.Dovody,ktore ma k tomu vedu vystihol BAJKAL vo svojom prispevku.Poradte mi prosim predajcu,ktory pripadne zasiela aj na dobierku.
<br/>Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24021 od Indi
Odpoveď od Indi na tému Ochranná vesta pre psov
Cimbalik:Nikde jsi nenechal link na vesty které myslíš, jestli jsou to ale vesty které znám, jsou v zahraničí používány pro lov převážně s bulama na černou.Chrání krk a plece psa.Je to proto že štvané prase se psu postaví a ten jej nejčastěji uchopí za slecho, krk nebo ryj.Většina sekanců pak směřuje na tyto kryté partyje.Když vidím jak si bulíci jdou s chutí kousnout chápu plně jejich význam.
<br/>Beztak je to způsob lovu který se u nás zrovna moc nepraktikuje.Koukni třeba na www.boardogs.com kde je jasně patrný význam těchto chráníčů.
<br/>Co se týče reflexních pásek mám stejně jak tu někdo psal &quot;samo domo&quot; přestřižený reflexně zelený pásek, je vidět ještě lépe než kupovaný oranžový.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24028 od puro
Odpoveď od puro na tému Ochranná vesta pre psov
Ja ho kupujem bežne v chovateľských potrebách,iba upravím dlžku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24031 od puro
Odpoveď od puro na tému Ochranná vesta pre psov
Ešte na margo príspevku, niekde som čítal že čierna je agresívnejšia voči psom s vestou.Ak mate nejakú skúsenosť ohladne tohto napíšte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24035 od abba
Odpoveď od abba na tému Ochranná vesta pre psov
Reflexný obojok na suchý zips - áno, ale aby sa pri zachytení ľahko odopol.
<br/>
<br/> Vestu určite nie! obmedzuje psa pri pohybe, riziko zachytenia o konáre a krovie.
<br/> Viem o prípade, keď dostrelená jelenica zachytila raticou obojok farbiara a zlomila mu väz. Ochranná vesta, by mala podobný účinok. Diviak dobehne odbiehajúceho psa a poraní najčastejšie slabiny a brucho /ako písal aj Cimbalík/ ak by sa dostal klom pod neprebodnuteľnú vestu, čo je veľmi pravdepodobné malo by to tragické následky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24040 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Ochranná vesta pre psov
Ale stejně je zajímavý že v česku a na slovensku maj psi takovou smůlu že se s ochranou vestou nebo obojkem někde chytěj za větev. A jen tak mimo pro ty co se toho nebojej nedávno jsem četl o kevlarových ochraných vestách který používaj švédove na ochranu psů proti vlkum a divočáku ale za boha nemůžu na netu najít žádný odkaz na výrobce kdyby jste otom někdo něco věděl hoďte sem okaz dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24041 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Ochranná vesta pre psov
vsak kedy si tu ten link bol, aj v nemecku a rakusku tie vesty pouzivaju, cena 380,- eur na terriera

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 391 návštevníkov a žiadni členovia on-line