Jazvečík na dohľadávku vysokej

pred 17 rokmi 3 týždnami #15938 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
nic v zlom ale bratia cesi su v tomto daleko prisposobivejsi . a nerobi im problem nechat absolvovat take ci onake plemeno na skuskach . pokial je pes schopny a pripraveny na to urobit to tak ako ma nech sa paci ci uz je to jazvecik alebo anglicky farbiar . aj tak ked sa to tak vezme skusky len uznaju psa polovne upotrebitelnym este to nezanamena ze bude super vsetko je len prax . a jazvecik ktory robi 10 - 20 dohladovak rocne bude urcite lepsi ako farbiar ktory dohlada tak 1 kus rocne a pritom sa pouziva na durenie diviakov . cele je to pomylene . podla mna kopa schopnych ludi by chcela absolvovat take ci onake skusky a nemozu kvoli blbym obmedzaniam a je to tusim uz len na slovensku .:I a ked pride rad na to ze sa zakazu kontaktne BL skusky , SO pre stavace a praca duricov v oplotku tak k nam uz ani bratia cesi nebudu chodit na skusky . co je myslim si otazka casu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #15955 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
Ake tri nefarbiarske plemena?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #15959 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
Pytliak, ty možmo vieš aj ako sa dohľadáva jazvečík, ak sa stratí pri dohľadávke vysokej?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #15967 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
Ked sa strati jazvecik pri polovani, je to to iste, ako ked sa strati akykolvek iny pes. Zial niekedy sa uz ani nenajde. Ja som mal zatial stastie, ze tie moje potvory sa vzdy vratili, aj ked raz az po 8 hodinach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16020 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
Neda mi to nenapísať sem názor z knihy Lovíme se psy preloženej v roku 2006 z nemeckého originálu Jagen mit Hunden z 2004.
<br/>Napísali tuto knihu Bernd Krewer v spolupráci s Gerdom Bottlerom.
<br/>
<br/>Při dosledech je duležitá také telesná výkonnost psa.........
<br/>
<br/>Náš pes pro dosledy musí být v takové kondici, aby byl schopen postřelený kus sparkaté zvěře nejen dosledovat až k poslednímu loži, ale musí jej současně take štvat ke stanovištim sřelcu, tam jej stvavět a pařipravit střelcum možnost kes dostřelit.
<br/>A zde někde leží hranice možností jezevčíku, naších nejmenších a nejčasteji používaných lovecky upotřebytelných psu. Těžko je schopen vzhledem ke svým krátkým nožičkám přihnat ke stanovišti střelcu koloucha s poraným během nebo sele s obrnnou ránou.
<br/>Jestliže vudce při takovém dosledu použije jezevčíka s atestací pro takový druh práce, musí se snažit o to, aby byl při lovu doprovázen ještě jiným vudcem s ostrým a dobře štvoucím psem s vysokými běhy, který by od jezevčíka na posledním loži převzal další práci - štvaní a stavění kusu. To dluží vudce svému jezevčíku, postřelené zveŕi i našemu citu pro ochranu zvížat, který nás zavazuje, abychom postřelenou zvěr co nejrychleji zbavili bolesti.
<br/>
<br/>Dufam, že mi bratia Češi odpustia chyby, ktoré som spravil nie som predsa Čech.
<br/>
<br/>Chlapi, mali by sme k tomuto článku trocha roviesť diskusiu teším sa na vaše názory.
<br/>
<br/>Kynológii zdar.
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16021 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
PO ÚPRAVE
<br/>
<br/> Neda mi to nenapísať sem názor z knihy Lovíme se psy preloženej v roku 2006 z Nemeckého originálu Jagen mit Hunden z 2004.
<br/>
<br/>Napísali tuto knihu Bernd Krewer v spolupráci s Gerdom Bottlerom.
<br/>
<br/>Při dosledech je důležitá také tělesná výkonnost psa.........
<br/>
<br/>Náš pes pro dosledy musí být v takové kondici, aby byl schopen postřelený kus spárkaté zvěře nejen dosledovat až k poslednímu loži, ale musí jej současně také štvát ke stanovištím sřelcu, tam jej stavět a připravit střelcům možnost kus dostřelit.
<br/>A zde někde leží hranice možností jezevčíku, naších nejmenších a nejčastěji používaných lovecky upotřebitelných psu. Těžko je schopen vzhledem ke svým krátkým nožičkám přihnat ke stanovišti střelců koloucha s poraněným během nebo sele s obrnnou ránou.
<br/>Jestliže vůdce při takovém dosledu použije jezevčíka s atestací pro takový druh práce, musí se snažit o to, aby byl při lovu doprovázen ještě jiným vůdcem s ostrým a dobře štvoucím psem s vysokými běhy, který by od jezevčíka na posledním loži převzal další práci - štvaní a stavění kusu. To dluží vůdce svému jezevčíku, postřelené zvěři i našemu citu pro ochranu zvířat, který nás zavazuje, abychom postřelenou zvěr co nejrychleji zbavili bolesti.
<br/>
<br/>Dúfam, že mi bratia Češi odpustia chyby, ktoré som spravil nie som predsa Čech.
<br/>
<br/>Chlapi, mali by sme k tomuto článku trocha roviesť diskusiu teším sa na vaše názory.
<br/>
<br/>Kynológii zdar.
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16028 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
8-Lno ono by to malo možno aj vo výnmočných prípadoch určitú výhodu nasadzovať na finál druhého psa,ale ja som zástancomtoho faktu,že kvalitný farbiar tromfne trebárs kvalitného jazvečíka a ked už nie v ničom inom,tak aspoň vo výhode výšky a vo finále stavania a držania spredu!Takto mi celá vec pripadá bezpredmetná,je to ako ísť na dovolenku na autobuse a potom špekulovať,prečo sme nešli lietadlom ...,tak tam leťte rovno!Toť môj názor...:liar: Chlapi,nechajte už tie žabomyšie vojny!!!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18121 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
Chcem poziadat siroku polovnicku verejnost o pomoc. Surne zhanam (do piatku) fotku jazvecika s dohladanym jelenom, najlepsie v elektronickej podobe. Fotka bude pouzita len na sukromny ucel, nebude nikde bez suhlasu autora zverejnena. Dakujem za pomoc. Poslat mozno na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35617 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
Zatiaľ som nemal PU psíka. Mám ponuku na jazvečíka. Poľujem však v oblasti s vysoku,srnčou a diviačou zverou, taktiež s vysokými nadielkami snehu. To sú asi argumenti proti, alebo sa mýlim? Uvítal by som radu skúsenejších. Ď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35619 od Gerry
Odpoveď od Gerry na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
JA mam jazvecikov od malicka a v rodine boli uz davno predo mnov..niekedy sa mi pes vrati aj po troch dnoch..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35632 od jager
Odpoveď od jager na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
robitusín, mnohý poľovníci nerozumejú obšírným teoriam a odborným názorom na to či J. alebo farbiar. Ľudí všeobecne priťahujú príklady a ty si to napísal úplne presne, len neviem, či niektorý mudrlanti už boli na dovolenke, vôbec.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35779 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
;) a inak,nechystáš sa na klubovku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35881 od jager
Odpoveď od jager na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
ano, budem tam s priateľom, ktorý ide na zvod s Hl. J. Viac sa budem zdržiavať pri farbiaroch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36030 od medard
Odpoveď od medard na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
Pred 2 rokmi sa mi stalo, že som musel ísť s mojim hrubasom dohľadávať jelenicu postrieľanú deň predtým &quot;niekde na predok&quot; (podľa strelca), kedže kolega čo má farbiara nebol k zastihnutiu z pracovných dôvodov. Ani som sám veľmi nechcel, pes dobrre robí na dohľadávke srnčej a diviačej, ale jeleniu som neskúšal. Po nasadení na nástrel chytil stopu do nosa, ale akosi vlažne, viac mu hlavu lámala asi stopa medvda, čo tiež išiel po farbe. Po ca 300 m ma vymenil kolega s BF, ktorý sa nakoniec uvolnil z práce, bolo vidieť, že mu stopa šmakuje, tak som si vydýchol... Po viac ako hodine a takých 5-6 km cez 2 revíry sa však kolega vrátil s konštatovaním, že ani jeden záľah, farby ku koncu už nebolo, len ten medved si šiel stále za svojim cieľom...
<br/>Minulí rok - jelienča postrieľané deň predtým, farbiar na IHF na druhej strane okresu (úspešne), zase ja a hrubas, 1,5 km v 20cm snehu po ležovisko, 1 km durenia a nakoniec hodinové hlasité stavanie (koncert ako poznamenali kolegovia čo boli so mnou) v mraze v potoku, dostrel z 20 m...
<br/>Čo z toho vyplýva? Aj psy a plemená majú svoje možnosti a dni...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36086 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
Kamarád ze sousedního sdružení měl jezevčíka bez papírů a to co ten pes dokázal...to byla prostě paráda...mimo jiné měl i desítky úspěšných dosledů vysoké,takže dobře vedený jezevčík je na dosledy skvělej.problém je akorát sníh...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36095 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Jazvečík na dohľadávku vysokej
Suhlas.Ja to iste-bez papierov-a pri otcovom Borderovi sa tak naucila dohladavat-paradicka.Tej malej potvorke verim v kazdej takejto situacii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.160 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 279 návštevníkov a žiadni členovia on-line