brlohovanie na jar, jeho morálnost verzus škody na drobnej

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17130 od Tresnovazahrada
Norovat na jaře je jediná šance jak tlumit přemnožené lišky a alespon trochu pomoci drobné zvěři.Ale morální to moc není,,,,,i když víc nemorální mi přijde když někdo střelí lišku na jaŕní čekané a liščata nechá v noře pojít hladem....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17133 od Marceliusko
Kedy a kde v Zl.M. sa to bude konať? Prosím o odpoveď na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17389 od kobec
Dobrý deň,
<br/>
<br/>opäť som tu len raz za čas... Som rád, že medzi poľovníkmi sú ľudia ako Hora. Klobuk dole. Hoci v mojom pripade to nie je klobuk polovnicky - je to ale len uznanie od cloveka, ktory do prirody chodi bez pusky, len s dalekohladom. Strakam vdacim za vela - najma za bezpocet mladat sokolov mysiarov, sokolov kobcovitych a mysiarok usatych, ktore sa vyliahnu v stracich hniezdach. Iste, ma tu smolu, ze si jedalnicek obcas spestri vajickami... Mozno, keby vedela, ze kvoli tomu ju prenasledujete, nechala by ich tak... Aj ona chce v klude prezit svoj zivot. Ale na tom sa nezhodneme, beriem... Ano, vystrelovanie stracich hniezd je trestne a ja sam som podal trestne oznamenie na neznameho pachatela, ked som na takyto pripad narazil (okolie Oldze - BA-vidiek). Taktiez by ma zaujimal nazor na polovnikov na ich kolegov, ktori vyhadzu male straky z hniezda a odrezu im nozicky... Toto je polovnictvo? Verim, ze takych ako Hora je viac, pretoze v nich vidim nadej, ze praktiky ako vystrelovanie hniezd, vykladanie otravenych navnad a ine, nelegalne, ci nehumanne javy sa podari vykorenit. Stavaju totiz polovnictvo do ineho svetla.
<br/>
<br/>Ano, úbytok drobnej zveri je problem. Ja by som však vinu nedaval len liskam, strakam a vranam. Ved podla polovnickych statistik hynu tisice zajacov a bazantov na cestach... Kolko je v krajine uhorov a medzi, kde by tieto zivocichy mohli v klude vychovat mladata, kde by ich neposekali kosacky?
<br/>
<br/>Iste, jednoduchsie (a zabavnejsie?) je vziat brokovnicu a strelit si do sotva lietajuceho mladata straky.
<br/>
<br/>Nechal som sa uniest, nech je mi odpustene...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.049 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 404 návštevníkov a žiadni členovia on-line