Anglické stavače-výcvik,chov skúsenosti

pred 17 rokmi 2 týždnami #16036 od Artovic
Máte niekto skúsenosti s chovom a výcvikom anglických stavačov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16053 od rcajkovic
Odpoveď od rcajkovic na tému Anglické stavače-výcvik,chov skúsenosti
Ja som mal v minulosti anglického setra, teraz sa venujem gordonsetrom a pointrom. Co konkretne by si chcel vediet. Ja sa venujem hlavne Field trialom lebo som sokoliar a k lovu s dravcom su to idealne skušky. Prave teraz v nedelu bude jeden FT v Dun. Lužnej pri BA. Nanho idem s popinterkou. Gordonka je dufam nakryta a v maji by mala mat štence. Nejake fotky mam na www.gordonsetter.weblahko.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16107 od Artovic
Odpoveď od Artovic na tému Anglické stavače-výcvik,chov skúsenosti
Vzhľadom k tomu,že o týchto psoch je dosť málo literatúry, chcem poznať názor na týchto stavačov / ich povaha, výcvik, správanie sa atd./od niekoho kto má praktické skúsenosti. Medzi poľovníkmi je ich dosť málo, mám pocit, že v poslednej dobe sú skôr preferovaní ako spoločenské plemená.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16116 od Jaro
Artovic to je ale na dlhe pisanie . Ja som cvicil pointera - fenu , mäksiu povahu ako tato fena som este nemal . Lahko ovladatelna , muselo sa na nu len po dobrom , strasne jemna stacilo zvysit hlas a mala z toho nervy v cudu . inak bezproblemova az na klud pri vystrele to bola dlha skola pri jej povahe . cvicil som aj irskeho setra to bol magor povahovo . zo zaciatku neukazneny pes , dostal sa mi do ruk ako 10 mes. nevedel nic , behal daleko lebo mu majitelia dovolili vsetko prehanat co sa pohlo . po pol roku tvrdeho vycviku ho to zmenilo ale nebol vhodny na pracu . kludy pred zverou sa nedali naucit uz inak ako elektrikou ale na to majitelia nepristupili . teraz mam vo vycviku gordona ale je to len druha vycvikova hodina tak nemozem hodnotit . kamarat ma anglickych setrov vynikajucich pracovne aj exterierovo . videl som ich makat su spolahlivy dobre ovladatelny primeranej povahy ziadne mäkoty a naruzivy pracanti v terene . ak mam porovnavat z europanmi tak robota a povaha europskych stavacov ma viac oslovila . na prve miesto by som dal nemca . ale u anglicanov je to ina praca ako u europanov . kazdy mame iny vkus . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16152 od rcajkovic
Odpoveď od rcajkovic na tému Anglické stavače-výcvik,chov skúsenosti
aj ja si myslim ze je to hlavne o vkuse. a este na aku robotu toho psa potrebujes. ja som mal predtym anglickeho setra , teraz mam gordona a cvicim prave jednu pointerku. obidva setre pevne vystavovali, aportuju z vody za každeho počasia, trochu "nadalej" hladaju, ale to je u angličanov žiaduce,ako sokoliar potrebujem hlavne priestranne hladanie a rychle, dalej pevne vystavovanie. trochu som mal problemy s kludmi za zverou u ang. setra ale to nebolo psovou chybou ale tym ze to bol moj prvy pes a ani toho casu nanho nebolo. este otazka pre jara, z akej Ch. stanice je ten gordon? dik,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16162 od Jaro
je to bezpapierak z ceska na ch.s sa opytam ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16282 od rcajkovic
Odpoveď od rcajkovic na tému Anglické stavače-výcvik,chov skúsenosti
Zajtra bude v Dunajskej Lužnej prvz tohtorocny Field trial pre anglicke ale aj kontinentalne stavace. Ocakava sa velka ucast.Bude sa na co pozerat. Dufam ze bude aj dostatok zvere. Ja idem "behat" s pointerkou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16320 od LEON
zdravim jestli si chceš něco přečíst o pointrech tak si kup tuto knihu myslivost.inshop.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemid=1485[/]myslivost.inshop.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemid=1485

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16371 od rcajkovic
Odpoveď od rcajkovic na tému Anglické stavače-výcvik,chov skúsenosti
nejde mi ten odkaz otvorit. aku knihu mas na mysli. dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16373 od LEON

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16403 od rcajkovic
Odpoveď od rcajkovic na tému Anglické stavače-výcvik,chov skúsenosti
tu už mam, uz som sa potesil ze nieco nove

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 dňami #16643 od rcajkovic
Odpoveď od rcajkovic na tému Anglické stavače-výcvik,chov skúsenosti
V sobotu sa uskutoční medzinárodnýfieldtrial anglických stavačov v Budmericiach, bude to aj s účastou kontinentálnych stavačov. Zatial boli dva, v dun. lužnej a v tomášikove. Ja osobne som nemal šťastie. Na tomašikovskom si fenka povedala že davno zajačka neprehnala a ta to skusila. Kedže sa ma do minuty vratit, samozrejme nestihla a leteli sme. Ale nevadi ešte mame jednu šancu a potom až na jesen

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.049 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 450 návštevníkov a žiadni členovia on-line