Výcvik psa v cudzich rukách.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18031 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Výcvik psa v cudzich rukách.
Aj ja som si vycvičil psa a urobil upotrebiteľnosť, ale poviem Vám že som tým strávil dva roky dennodennej práce, ale to asi každý. V tej dobe mi pracovná menejvyťaženosť dovolovala venovať sa výcviku ale prišla rodina, väčšie nároky v práci a na zálubu zostáva menej času. Priznám sa že asi by som teraz volil kupiť hotového psíka. Obdobný prípad bol môj kamarát, kupil si druhého psíka hotového a klape im to. Psík poslúcha a teší sa z každej vychádzky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33968 od POHRANICKAperla
Odpoveď od POHRANICKAperla na tému Výcvik psa v cudzich rukách.
podla mna je lepsie ak si da niekto vycvicit psa skusenemu cvicitelovi a chovatelovi psov.pretoze, stava sa aj to, ze si ho chce vycvicit sam..nema nanho cas, trpezlivost a dostatok skusenosti..pes je neovladatelny, neposlusny..a co s takym pokazenym psom?? bud ho zastreli, alebo ho niekomu da.. ten ho da zase inemu a takto to ide.. samozrejme, ze to plati skor o tych, kt. chcu mat psa, ale neuvedomia si kolko casu a trpezlivosti si len vychova psa vyziada.. nehovoriac vycvik..:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 hodinami #34924 od crazy
Odpoveď od crazy na tému Výcvik psa v cudzich rukách.
ja by som si psa nedala vycvicit nikomu. pokial dam psa prec na 3 mesiace bude to brat ako podraz a neviem si presne predstavit preco by ma mal potom stopercentne pocuvat.. ja by som tak isto nevedela na co mam davat vacsi pozor a co mu islo prirodzene samo. nie nie, tento napad sa mi nepozdava vobec. a podla mna pokial je vycvik vykonavany pod kontrolou odbornika alebo niekoho skuseneho, ani zaciatocnik nemoze psa pokazit pokial sa bude pridrziavat jeho rad a pokynov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #34973 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Výcvik psa v cudzich rukách.
Rado, píšeš, že prík poslúcha. Ja si dovolím tvrdiť, že privolanie a odloženie sú veci výchovy a nie výcviku. Pod výcvikom chápem napr. prácu na stope a pod. Výchova je hlavne o vytvorení vzťahu gazda a pes. Naschvál som nenapísal pán a pes, skús uhádnuť prečo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36899 od cechurik
Odpoveď od cechurik na tému Výcvik psa v cudzich rukách.
ahojte, suhlasim s Palom75 "myslim si ze kazdy kto ma vazny zaujem psa vlastnit mal by pred kupou vstrebat maximum teorie,ved odbornej literatury je dnes dostatok,potom chodit povystavach,skuskach a inych akciach len tak na sucho,a az potom si kupit psa a potom samozrejme cerpat rozumy od skusenych chovatelov"
<br/>My sme sa rozhodli pre MKS, lebo nas toto plemeno ocarilo svojou povahou. Ako prve som si o tomto plemene stiahla nejake info na nete a nasli sme si chovatela, ktoreho sme neskor navstivili. Porozpraval nam o plemene, o vycviku, o skuskach a odporucil nam, ist sa pozriet na klubovu instruktaz, tak sme isli. Tam sme si naplno uvedomili, o com MKS vlastne je a bolo rozhodnute - ak si kupime vyzlu, nemozeme mu odopriet &quot;polovne veci&quot;. Ja som dostala podmienku - ak chces psa, musis s nim cvicit a skusit spravit skusky. Na psa sme cakali rok, mali sme stastie na chovatela, zo zakladnej poslusnosti nam vela poradil on, vela veci som mala z internetu a zacali sme sa zucastnovat klubovych instruktazi, kde sme si neskor vytvorili skupinu a kazdy tyzden mali treningy s predsedom klubu. Jedno bolo iste, ze psa si bud vycvicime sami alebo jednoducho smola. Cim dalej sa utvrdzujem v tom, ze to bola spravna volba. Nas pes ma sice uz nejake zlozvyky, ktore vznikli nasou neskusenostou, ale pracuje s radostou, pri aportoch vrti chvostom, poslusnost ma na 99% a zatial sme sa na kazdej akcii, ci uz skuske alebo polovke stretli iba s pochvalnymi reakciami. Takze aj nepolovnik, bez reviru a bez skusenosti si moze sam vycvicit psa, ale musi chciet a to aj na ukor inych veci. Urcite, keby som uz mala dalsieho psa, by som cvicila trosku inak a snazila sa vyhnut chybam, ktore sme robili - ale kto nic nerobi, nerobi chyby ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36901 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Výcvik psa v cudzich rukách.
som rad ze si sa vratila a len tak dalej;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36902 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému Výcvik psa v cudzich rukách.
Aj ja hi:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36906 od Janos83
Odpoveď od Janos83 na tému Výcvik psa v cudzich rukách.
cechúrik vitaj späť;) veľa zdaru so psíkom:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37427 od MartinaTynusova
Odpoveď od MartinaTynusova na tému Výcvik psa v cudzich rukách.
:-p:-p:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.052 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 362 návštevníkov a žiadni členovia on-line