Beagle

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30521 od Lindchen
Odpoveď od Lindchen na tému Beagle
Noo, ja mam 10-mescneho bigla.Skusku SOP zvladol na 100% s titulom vitaz skusky, takze poslusnost ako taka nie je problem. Ale co sa tyka odvolania od zveri, mam asi taku skusenost, ze na desat zdrhnuti za zverou pripadaju dve podarene odvolania. Odvolavam pistalkou, ktoru som cvicila tak, ze som piskala vzdy, ked mal dostat zrat. Odvtedy urobil velky pokrok, ale spolahlive privolanie vyzera rozhodne inak. Je to dost problem, aspon pre mna, ale co som sa rozpraval s niekolkymi polovnikmi o tejto veci, tak mi povedali, ze beagle je proste duric a ze by si toto plemeno asi nevybrali... Napr. jeden moj znamy na jagdteriera a tiez sa ho niekedy v ten den uz nedocka. takze clovek si nevyberie. treba cvicit a cvicit. Ale urcite je to perfektny psik, to mi ver. A tvrdohlavy nie je! Mozno iba trosicku :-).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32778 od Lindchen
Odpoveď od Lindchen na tému Beagle
Ponuku steniatko beagla najdes na www.beagleklub.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37125 od Sokol
Odpoveď od Sokol na tému Beagle
Chcel by som si zaobstarať beagla, pokiaľ poznáte majiteľa naozaj poľovnícky upotrebiteľného psíka (nie iba izbového spoločníka) napíšte prosím kontakt. Na stránke Beagleklub.sk a pod. prevažujú kontakty na psov izbových nie poľovníckych. Cena 10.000 za šteňa izbových rodičov z Bratislavského paneláku sa mi zdá naozaj prehnaná ( ba až priekupnícka - to nemá s láskou k psom nič spoločné). A nech mi nikto nehovorí že pri 6-tich odchovaných šteňatách sú 60.000 Sk skutočné dvojmesačné náklady na šteniatka (1000 Sk denne).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37141 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Beagle
Sokolík, skús odchovať aspoň 1 šteňa a pochopíš v čom sú "zakliate" náklady na chov psov. Všimni si, že píšem ochvovať a nie namnožiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37143 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Beagle
Nuž, moj pekný, pozrel som si stránku beagle klubu a zistil som, že 13.9 majú klubové FSD. Tak ak by som mal naozaj úprimný záujem, tak by som sa tam išiel pozrieť na psíkov a skontaktovať sa s majiteľmi. Ďalej som zistil, že tam sú aj výsledky z predchádzajúcich ročníkov (šokujúce že?). Čiže ak by som nemal čas, alebo možnosti pozrieť sa v reále, kontaktoval by som majiteľov čo sa tam vyskytli a začal by som u tých čo tam boli viac než raz. ;)
<br/>A ešte niečo: Nikto ti nehovorí, že dvojmesačné náklady na šteniatka sú 10 000,- Sk. Ale vieš, ony sa nesplodili samé, nevynosili sa samé, ani sa samé neokotili a neodkojili. 10000 za šteňa má od priekupníckej ceny ešte ďaleko (pokiaľ sa bavíme o serióznom chovateľovi, ktorý behá po výstavách, skúškach a chová na papieroch). Inak, je to trhová cena a môžu si to pýtať preto, lebo niekto to za tú cenu kúpi, takže smola. Asi nikto nie je momentálne odkázaný predávať ti šteňa za polovicu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37144 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Beagle
vyckaj do januara , cena bude v eurach bude sa ti zdat mensia :D:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37156 od Sokol
Odpoveď od Sokol na tému Beagle
Nuž môj 4%-tný, ( reakcia na tvoje oslovenie), písal som o majiteľovi psa ktorého poznáte, psa ktorého ste videli pracovať v teréne (nie takého ktorý &quot;urobí&quot; skúšky a keď zbadá lanštiaka tak nohy na ramená a ahooooooj (90% psov s tohto klubu viď. príspevok Jendu z novembra 2007). Za naozaj pracovného psa som ochotný zaplatiť aj primeranú cenu, ale ja som písal o 10.000.- za panelákoveho &quot;poľovníckeho&quot; psa ktorého panička si chodí po výstavách aby sa mohla vykecať a by sa mohla pochváliť že jej &quot;mucinko&quot; má už toľko a toľko medailí, a na ktorých hodnotí zasa takáto panička ktorú si zvolili členky klubu. To sú tie výstavy o ktorých si písal! Koľko ocenení z výstav musí mať poľovný pes aby si si ho kúpil? . Nepotrebujem mať superšampióna z Paríža, Budapešti a pod. t.j. exteriérovo perfektného psa, pokiaľ viem sme na poľovníckom fóre a nie na fóre o najkrajšieho psa parku v Petržke. Aj &quot;trhové&quot; ceny &quot;poľovníckych psov&quot; sú podľa mňa niekedy umelo zvyšované majiteľmi psov, ktorí sú zároveň kynológmi v združeniach a (navzajom si) možno aj sami sebe predávajú (resp. kupujú) psov pre PZ za spoločné ( a nie malé) peniaze členov PZ. Ak chcel môj kamarát predať šteňatá s papiermi po 6.000.- ( blbec chcel prerobiť :D ) tak mu takíto &quot;tiež kynológovia poľovníci&quot; poradili aby pýtal aspoň 12.000.- (samozrejme do združenia). Predal ich po 6 a bol celkom spokojný. Myslím že máloktorý poľovník by poslal svojho vlastného psa, za ktorého dal 15.000.-, do húštiny za postreleným kancom a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37157 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Beagle
preco chces bigla ked sam vies ze 99 zo 100 nikdy nerobilo v praxi ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37162 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Beagle
sokol normalne ma tvoj prispevok prinutil reagovat, ty si asi taky polovnik a kynolog ako traktorista z JRD. Vyberas si beagla a poucujes tu o cenach. Ani jeden z mojich psov nestal 6 a posileam ich a za kancami aj do dier. Ja nechovam psy pre .... ktorym je luto za kvalitneho psa zaplatit, pretoze si myslia vsak je to len cokel. su ludia, ktori su ochotni cestovat tisice kilometrov za kvalitnym parenim aj si ho zaplatit, potom ma takyto clovek dat stena za 6t? preco? co ta cesta? vybavovanie? straveny cas? mozne komplikacie? malo pocetny vrh? nie granule z tesca ale 15kg za 2500t. Ty tu ides poucovat? kolko mas odchovov? lebo kurt s rodinou urcite viac ako ty prstov na vsetkych koncatinach.
<br/>to co si pocul je jedna vec a zucastnit sa skusok vec druha, ja som sa ich zucastnil / Beaglovskych/ beagel je pes svorkovy, videl som ich kopu ale len jeden stal ako tak za nieco. Poloz si otazku, na co potrebujem psa? aky druh lovu, kde, kolko zvery...preco beagel? a ak si odpovies a beagel je volba tak sa ozvi dam ti dve cisla kde dostanes relevantne odpovede, kontakty a mozno aj hotoveho psa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37175 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Beagle
Matěji obdivuji tvoji snahu ale já bych takovým neprodal ani psa na baterky natož živýho tvora a doufám že ke mě nikdy taký zájemce o štěně nepřijede!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37176 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Beagle
Sokol, nedá mi aby som nezareagoval na Tvoje príspevky. Napíšeš tu veci akože citujem -&quot;Myslím že máloktorý poľovník by poslal svojho vlastného psa, za ktorého dal 15.000.-, do húštiny za postreleným kancom a pod.&quot; Tak aby si neprišiel o svojho 15 tisícového psa tak radšej nasaď svoj život a choď za tým postreleným kancom do húštiny Ty asi to bude lepšie riešenie. To akože keď si kúpim drahšieho psa tak si ho dám doma do vitríny? Také má byť podľa Teba poňatie poľovníckej kynológie? Na margo ceny, myslím si , že práve poľovné plemená spolu so služobnými sú tými plemenami, ktoré si zaslúžia, aby mali najvyššie ceny. Pretože nejakému Yorkšírovi stačí, aby sa narodil s papiermi a stojí od 25 000,- hore! Kdežto u poľovných plemien sa vyžaduje okrem výstavných ocenení aj práca u oboch rodičov. Zväčša je to niekoľko druhov skúšok poľovnej upotrebiteľnosti ( s tým spojené náklady na výcvik a skúšky), ďalej výstavné ocenenia (ktoré tiež neprichádzajú zadarmo a samé od seba), neuveriteľné množstvo stráveného času a financií pri preprave na miesta výcviku a výstav, prax v teréne a vystavovanie chovného materiálu každodennému nebezpečenstvu v teréne(bez toho to jednoducho nejde), poplatky za krytie a neraz aj cestovné do zahraničia, spojené s pobytom na hoteli, ak chceš aspoň raz opakovať krytie a to som ešte nepočítal náklady na veterinára, krmivo a výcvikové pomôcky, ktoré rozhodne nie sú zanedbateľné . Potom zistíš, že náklady na odchov šteniat sú len zanedbateľnou čiastkou na ich konečnej cene. Ako chovateľ môžem povedať že ceny šteniat poľovných plemien sú u nás veľmi podhodnotené a ani zďaleka nevykrývajú náklady na chov. To za čo sa u nás predávajú štence je v podstate bagateľ aj keď chápem, že pre mnohých je aj to značnou čiastkou. Po pravde chov poľovných plemien tu stojí na láske chovateľov k jednotlivým plemenám a kynológii vôbec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37179 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Beagle
Sokolík, Kurt ti dal veľmi dobrý tip. On ťa neposlal hľadať psa ani na výstavy ani okolo panelákov, ale na skúšky. 10 litrov je primeraná cena za psa, za ktorého sa chovateľ nemusí hanbiť, ani sa ho čím skôr zbaviť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39010 od jh
Odpoveď od jh na tému Beagle
Zachráňme poľovných bíglov !!!
<br/>Z posledného klubového spravodaja KCHB SK som sa dozvedel, že sa zmenil spôsob uchovňovania bíglov v pracovnej variante. Prestalo sa v nej prihliadat na pracovnú poľovnú upotrebiteľnosť, ale podobne ako vo výstavnej variante uchovňovania / ktorá vznikla len prednedávnom../ sa hlavný dôraz kladie na 2 výborné z výstav...Takže bíglici, ktorí získajú ocenenie &quot;veľmi dobrý&quot; a super poľovne pracujú, vykonajú skúšky v I. cenách sa do chovu nedostanú. Napriek tomu bíglici chovaní len pre exteriér, možno bez akýchkoľvek poľovných vlôh sa do chovu dostanú. Preto sa chcem spýtať, je možné v SPZ v rámci jedného plemena evidovať i druhý klub so zameraním na poľovné využitie bíglov alebo sa máme snažiť o zmenu novodobých diskriminačných chovných podmienok v existujúcom klube a dúfať, že dovtedy poľovné bígle na Slovensku nevyhynú ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39011 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Beagle
Pokiaľ viem, v rámci SKJ a teda ani SPZ nie je možné evidovať 2 kluby zastrešujúce 1 plemeno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39012 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Beagle
podmienky pre uchovnenie bígla
<br/>
<br/>1. variant:
<br/>· dosiahnuť po veku 12 mesiacov výstavné ocenenie výborný a to 1x na medzinárodnej výstave a 1x na výstave poriadanej klubom od 2 rôznych rozhodcov,
<br/>· vykonať akúkoľvek poľovnú skúšku.
<br/>

<br/>chápem tak, že pracovná skúška musí byť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39014 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Beagle
2. variant
<br/>. dosiahnuť po veku 12 mesiacov výstavné ocenenie výborný a to 1x na výstave poriadanej klubom, 3x na medzinárodnej výstave a 1x na národnej výstave alebo medzinárodnej výstave.

<br/>
<br/>spolu 5x výborný na výstave, chápem ako ústretový krok pre chovateľov nepoľovníkov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39021 od stokodej
Odpoveď od stokodej na tému Beagle
Zdravím, ľutujem všetkých bíglov že z nich urobili domácich miláčikov pre deti a paničky. Osobne si myslím, že toto kedysi poľovné plemeno je už stratené o čom ma aj presviedčajú počty vystavovaných jedincov na výstavách exteriéru spolu s ich majiteľmi!:P:P:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39029 od juchtus
Odpoveď od juchtus na tému Beagle
Mas uplnu pravdu..Viacero polovnikov ma tento isty nazor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39049 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Beagle
na doplnenie: ak by aj bolo možné na slovensku vytvoriť viarero klubov pre to isté plemeno museli by sa dohodnúť na rovnakých podmienkach pre zaradenie jedincov do chovu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39217 od Lindchen
Odpoveď od Lindchen na tému Beagle
sokol, nikto ta nenuti, kupit si bigla z chovky, ktorej majitelka je nasackovana na kazdej vystave a debatuje. ludia, co maju bigle, ktore pracuju, na vystavy nechodia a radsej s nimi nieco robia. skoda je, ze casto nemaju ani web...
<br/>ale napr. tu www.vizsla-beagle.hunternh.sk/ by si mohol najst stendo, maju dvoch vybornych psov Elsu Sun Neptun a Amora pod Karikasom.
<br/>alebo trebars po aghire sun neptun, ta je z polovneho spojena, ta vraj dobre pracuje (a nie na klubovych skuskach)...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.064 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 319 návštevníkov a žiadni členovia on-line