teriéry a lov potkanov

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31878 od Milan71
teriéry a lov potkanov bolo vytvorené Milan71
Dobrý večer, páno poľovníci.
<br/>Na internete je možné pri vyhľadaní hesla &quot;ratting&quot; nájsť hromadu textu a videí o &quot;deratizácii&quot; pomocou teriérov. Jedná sa o hromadné akcie pri ktorých sa ulovia desiatky až stovky potkanov na skládkach, v maštaliach, na farmách.
<br/>Zaujímalo by ma, ci niekto niečo podobné skúšal aj u nás. Ako dlhoročný chovateľ teriérov v tom vidím možnosť upevňovania poľovnej náruživosti a ostrosti u šteniat, ako aj udržiavanie formy u dospelych psov v &quot;hluchých&quot; obdobiach roka.
<br/>V neposlednom rade je to ekologická forma deratizácie a možnosť, ako si spraviť &quot;očko&quot; u družstevníkov.
<br/>Zaujima ma Vaš nazor ci by to slo aj u nas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31897 od yegi
Odpoveď od yegi na tému teriéry a lov potkanov
Na to ich mám moc rád, než aby som ich takto &quot; využíval .&quot;Vieš si predstaviť, čo všetko môže pes chytiť od tých zvieratiek?Obráť svoje aktivity radšej iným smerom ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31923 od pedro
Odpoveď od pedro na tému teriéry a lov potkanov
No yegi má pravdu. Pozor na infekčné a parazitárne ochorenia. Keby si sa to predsa rozhodol robiť dbaj o zdravotný stav psa. Napr. chránenosť psa po vakcinácii proti leptospiróze (potkan je rezervoárom) v niektorých prípadoch trvá len pol roka. Psa treba odčervovať - pozor na Echinokokózu. V týchto prípadoch si ohrozený aj ty a ľudia ktorí sú so psom v kontakte. Blchy potkanov v minulosti roznášali mor! Aby pes nezožral nejakého priotráveného potkana. atď, rizík je veľa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31924 od LEON
Odpoveď od LEON na tému teriéry a lov potkanov
když jdeš do lesa tak ho neseš v batohu aby náhodou nic nepotkal a neumazal si pacičky nebo co? Když si vezmu kolik potkanu uloví jenom moje čuby tak bych je nesměl pustit z baráku a to nemaj na jezevčice co jsem měl ty jich měli za procházku kolem řeky pokaždé několik kusu a to nepočítám ty stovky když jsme měli hospodářství .Snad každý rozumný chovatel své psi očkuje odčervuje protože v lese toho můžou psi chytit docela dost od toulavých koček lišek ježku atd.těch nositelu nemocí je v lese dost

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31954 od yegi
Odpoveď od yegi na tému teriéry a lov potkanov
V batuhu ich rozhodne nenosím, a ani ma netrápi, či si umažú nožičky.Mal som 4 och jagov, a nosievam ich do lesa na lov a nie na chytanie hávede v hosp. usadlostiach.Samozrejme sa nedá vyhnúť kontaktu, ale ich k tomu nevediem.Očkovania ma tiež čo-to stoja, ale nikdy nevieš, čo môžu chytiť.Pred pár rokmi mi pošla suka na leptospiru behom týždňa a bola očkovaná.Takže, aby si chápal, je rozdiel v náhodnom kontakte a úmyselne psa k tomu viesť :x. Ahoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31963 od LEON
Odpoveď od LEON na tému teriéry a lov potkanov
yegi já je k tomu nevedu ono je to baví tak co stím a jestli máš normální jagy tak je to určitě baví taky a k tomu očkování jestli to nebyl podobný veterinář jako ten co unás před lety jezdil očkovat králíky proti myxomatóze a stejně všichno pochcípali tak soused zaplatil testy a světe div se oni neměli žádný protilátky8o jo na nečem se musí vydělávat:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31966 od yegi
Odpoveď od yegi na tému teriéry a lov potkanov
K tomu, ono je to baví, mňa tiež všeličo baví a žena mi to nepovolí :D.Ale k veci, niekedy dávnejšie som im to aj ja toleroval, ale už nie.Poľujem v polnom revíry, mali by sme mať dosť zajacov,ale namáme.Od lovu srncov som psíkov brával so sebou von, veľmi veľa času som strávil v revíry, ohľadom práce a psi boli som mnou.Nudili sa, tak si našli zábavu, myškovali.Tak ich to bavilo, že toto robili aj na spoločných poľovačkách, nakoľko zajacov nebolo.Vieš si predstaviť tie posmešky veľkých poľovníkov, ktorí v živote psa nemali a nie to ešte, aby s ním niečo dokázali.Tak som im to zatrhol a ver mi, teraz aj keď poľujeme na poli, nedajú sa strhnúť k norovaniu myší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31970 od Milan71
Odpoveď od Milan71 na tému teriéry a lov potkanov
Ahoj, brloharim, moje psy navyse rocne ulovia aj desat tchorov tmavych, sused chova sliepky, zajace, kacice, takze potkanom sa nevyhnem tak ci tak. Preto ich pochopitelne ockujem proti vsetkemu moznemu a odcervujem naozaj casto. To je jasne.
<br/>Zaujalo ma to ako tema, kedze vo svete sa to zda byt uplne bezne vyuzitie terierov a k nam sa to nedostalo. Ja psy pouzivam na pracu v lese (diviaky), preto mi myskovanie na poli nevadi, naopak, po zatve ich na strniska vozim umyselne. Psy aj moje decka z toho maju neuveritelnu zabavu :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49152 od ekopecto
Odpoveď od ekopecto na tému teriéry a lov potkanov
mi sme mali daxla ten chytel vsetko od potkanou cez macky az po vrabce a muchy. ale v lese si nevsimal nic ine ako diviak alebo vysoka. vydel som ho v akcii pri chytani potkana v garazi bol ako tank dostal sa cez vsetko co mu stalo v ceste:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.051 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 372 návštevníkov a žiadni členovia on-line