český fousek

pred 16 rokmi 3 týždnami #33778 od ptl
český fousek bolo vytvorené ptl
prosím napište nějaké zkušenosti s tímto plemenem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33779 od ptl
Odpoveď od ptl na tému český fousek
prosím napište nějaké zkušenosti s tímto plemenem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33787 od Akela
Odpoveď od Akela na tému český fousek
Nie som dlhoročným chovateľom. Chcel som stavača uť dávno, ale vždy sa to nejako zvrtlo. Pôvodne som chcel maďar. vyžlu. Kamoš ma ale nahovoril na fúzača. Teraz má 3 roky. Dal mi ho po známosti za 1000,- Slovenských korún aj s papiermi. Bol som si ho vziať v *Nových Zámkoch aj kamoš bral šťeňa. Zhrniem to len takto. Nakoľko som len začiatočník mohol som toho viac pokaziť ako zachrániť ale nestalo sa. Pri minimálnom výcviku zvláda pes takmer všetko. Skvele vystavuje a aportuje zajac, bažant. Zvláda absolútne sadni, ľahni a zostaň - odloženie. Je dosť ostrý a stráži aj dom. Mačky nenávidí. Mal som jednoducho šťastie - ten pes to má v sebe/100% vlohy/ a aj jeho brat čo má kamarát. Hlavne je neuveriteľne poslušný. Je jedno v ktorom ročnom období - skočí do Ipľa aj z ľadu. Poslúcha všetkých doma a je to člen rodiny. Keď sa Ti pozrie do očí a čaká na Tvoj príkaz, to Ťa hneď dostane. Ak sa raz pominie, chceme znova fúzača. Drobnej nemáme veľa, zajace ani nepoľujeme, ale ak máš psa čo to ovláda, je to pasia. Je to ľahko ovládateľné plemeno, ktoré aj pri slabšom výcviku zvládne základy - to je len môj súkromný postreh.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33795 od vp
Odpoveď od vp na tému český fousek
Vyborne skusenosti, mozem odporucit vsetkym kto ma zaujem mat vsestranneho psa do zmiesanych revirov. Je lahko ovladatelny, cvicitelny, vsestranny. ALe pozor, nenechajte sa zlakat tymito vsetkymi dobrymi vlastnostami, cesky fuzac je velmi inteligentny. Musite byt velmi precizny vo vycviku, pretoze je to pes, ako kazdy iny. Snazi sa v konecnom stadiu premenit tie pravidla, ktore ma stanovit vodic, na svoje vlastne. Pokial ale budete precizni a trpezlivi, tak mi verte ze sa vam to milionkrat vrati spat. Hovorim zo svojej vlastnej skusenosti. Takze drzim palce :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33854 od pedro
Odpoveď od pedro na tému český fousek
Potvrdzujem tvoje slová. Prešlo mi rukami viacero plemien stavačov (Nem. drôtosrstý, írsky seter, weimar, pointer,... teraz mám NKS), a osobne sa mi zdá, že ČF je jedno z nauniverzálnejších plemien stavačov a v porovnaní s ostatnými plemenami sa cvičí oveľa ľahšie je primerane rýchly, dobrý aportér a stopár, pritom je dostatočne ostrý. Takže vrelo doporúčam hlavne menej skúseným a tým, čo nemajú hromadu času.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33855 od pedro
Odpoveď od pedro na tému český fousek
A ešte niečo. Pred pár rokmi sme boli s kamarátom cvičiť - on ČF, ja som mal vtedy pointra. Pamätám ako mu vtedy mladý psík začal vystavovať prepeličky, a keď skoro skríkol od radosti povedal som mu: ty už pri fúzačoch ostaneš. zdá sa, že som mal pravdu (však? :) )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33857 od MichalP
Odpoveď od MichalP na tému český fousek
Pedro pisal si ze si mal aj weimara, ake si mal skusenosti s týmto plemenom? Viem,ze je to tema fuzacovi takze dopredu sorry.:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33859 od vp
Odpoveď od vp na tému český fousek
Do kelu to uz bolo pred par rokmi?? :{
<br/>Mal si pravdu, pri fuzacoch uz asi zostanem. V kazdom pripade tebe preslo tych psov pomedzi ruky ovela viac, a myslim si ze s vybornymi vysledkami. Takze nemyslim si ze Cesky fuzac bude jediny pes, ktoreho kedy budem mat, vzdy tam bude nejaky ten druhy pes,ako vyzva.
<br/>Juj uz sa tesim.
<br/>Musim ale este podotknut, ze zalezi aj na psovi samom a na cvicitelovi ako im to spolu pojde. Takze nie je to len preto ze CF. Ako som uz predtym napisal nenechajte sa upokojit ze ked mam CF, netreba mu tolko ako napr. pointrovi. Praca, praca, praca a preciznost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33907 od pedro
Odpoveď od pedro na tému český fousek
weimara som mal krátko. Môj názor je taký, že niektoré plemená majú jednoducho smolu, lebo sú pekné a je moderné ich chovať. Napr weimar, írsky seter, maď. vyžla, foxeriér (a keď si prečítaš tému Quo vadis KCHPS tak aj niektoré plemená španielov:{ ) U týchto plemien je vyvýjaný tlak majiteľov - nepoľovníkov, ktorí chcú chovať ale nevedia si poradiť so skúškami a tak sa z lovcov stávajú gaučáci, do chovu sa dostanú aj jedinci, ktorí sú po pracovnej stánke nafigu. Preto sa môže stať, že natrafíš na psa, ktorý bude vyžadovať oveľa viac námahy a skúsenosí aby si z neho niečo vykresal.
<br/>Ináč ten čo som ho cvičil mal pefektné gény - hlavne na stopovanie, škoda, že ho doma volali &quot;bábätko&quot;a skákal im po hlavách 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33908 od pedro
Odpoveď od pedro na tému český fousek
No veru, starneme, ale vidím, že si sa spoznal:D. Netvrdím, že ČF je pes čo bude robiť sám od seba, ale podľa mňa má takú zvláštnu schopnosť - pracovať pre vodiča, ako na poľovačkách tak na skúškach. To som si všimol hlavne u poľovníkov čo mali ČF a skúseností so psami mali minimum, napriek tomu ich psi pracovali dobre. (tým nemyslím teba)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55623 od MINO500
Odpoveď od MINO500 na tému český fousek
ahojte v piatok Nam zomrel 14 mesacny ČF podla vyjadrenia zverolekara na vrodenu srdcovu vadu z nicoho nic ale chceme do rodiny znova toto plemeno mali sme s nim len jeden problem vedel tak raz za mesiac utiect aj na 4 hodiny vylietal sa a prisiel domov ked sa dal uchodit hlava dole a nevnimal ziaden povel nereagoval ani na pamlsok potom zase posluchal ako hodinky ked sa vybehal a pritom vencili sme ho kazdy den rano aj vecer zhruba hodinku mame uz zajednane druhe stena som zvedavy ake bude mat vlastnosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.049 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 405 návštevníkov a žiadni členovia on-line