OkO, RgO a oblastné majstrovstvá vs. strelecký poriadok SPZ

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17077 od Baikal
Vážení kolegovia a kolegyne venujúci sa poľovníckemu strelectvu!
<br/>
<br/> Ako v posledných dňoch zisťujem, poznatky z foriem priebehu OkO, RgO prípadne oblastných majstrovstiev sa líšia. Preto by som bol rád Vašim vyjadreniam, aký majú priebeh jednotlivé disciplíny, poradie strielania terčov v disciplíne M-300 a M-600, spôsoby určovania poradia pri rovnosti dosiahnutých bodov pri guľových a brokových disciplínach a v poslednom rade v súvislosti s tým aj dodržiavanie streleckého poriadku SPZ.
<br/>
<br/> Aktívne sa zúčastňujem &quot;preborov&quot; v disciplínach M-300 resp. M-600, avšak tu som narazil na rôzne vykonávanie strelieb v rôznych OkO, RgO preboroch. Napríklad podľa mne dostupného znenia streleckého poriadku SPZ na stránke SPZ www.polovnictvo.sk[/]www.polovnictvo.sk je poradie strielania terčov nasledovné: srnec, líška a diviak. Napriek tomuto zneniu sa v mojom regióne striela poradie nasledovné: líška, srnec a diviak. Toto poradie nám bolo vysvetlené ako zmena, ktorá zodpovedá skutočnosti, že optika je povolená nie len na terč srnca, ale aj na ostatné terče líšky a diviaka, poradie srnec, líška, diviak, vraj bolo platné do času, kedy sa pomocou optiky strielal výlučne terč srnca a na ostatné terče niektorí strelci odnímali puškohľady. Ja som však takúto zmenu znenia v streleckom poriadku SPZ nezaznamenal. Vie niekto niečo viac o nejakej zmene streleckého poriadku SPZ v tomto smere? Prípadne máte niekto skúsenosti s podaním protestu k takémuto priebehu majstrovstiev?
<br/>
<br/>Teším sa na Vaše skúsenosti a reakcie.
<br/>
<br/>S pozdravom Baikal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17087 od Basky
Podľa mňa písanie poradia v pozvánke napr. na m300 - líška, redukovaný srnec a redukovaný diviak nie je v poradí streľby. Si myslím, že líška ako terč neredukovaný sa uvádza tak, aby sa naň slovo redukovaný už nemohlo ani náhodou z popisu vzťahovať - teda najprv; proste - redukované terče sú vymenované za neredukovanými..
<br/>V streleckom poriadku je jasne napísané poradie streľby pri majstrovstvách /oblastných, okresných... SPZ/ S, L, D a nie L, S, D.. /LSD nie tá droga 60. a 70. rokov...:D/ Inú zmenu v tomto smere som v streleckých predpisoch uverejnených vo vestníkoch SPZ nezaregistroval. :liar::I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17105 od Baikal
Dňa 6.5. 2007 som sa zúčastnil Majstrovstiev OkO SPZ Piešťany, disciplína M-300. Terče sa strieľali v poradí líška, srnec, diviak.
<br/> Dňa 8.5. 2007 som sa zúčastnil Majstrovstiev RgO SPZ Trnava, disciplína M-300. Terče sa strieľali v poradí líška, srnec, diviak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17110 od Peter33
Dňa 13.5.2007, sa v RgO Senica uskutočnia brokové strelecké preteky OS-40, B-50, je to na strelnici v Čáčove.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17115 od jager133
Sarišská reg. org. v Prešove usporiada regionálny prebor: B50, OS40 dňa 26.5 a MR-trojboj 27.5.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17116 od Baikal
Vážení páni Peter33 a jager133, smiem vedieť, ako Vaše príspevky súvisia s touto témou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17118 od jager133
Pardóóón ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17125 od Peter33
Ahaaa, takže to že je to regionálne majstrovstvo strelbe brokom, nesúvisí to s témou RgO majstrovstvá??? ktorá je vytvorenaa???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17126 od Basky
VS. v názve témy značí verzus, /versus/ - proti... a zmyslom témy má byť nie to KEDY sa má čo uskutočniť, ale to, aby prispievajúci popísali, k akým /podľa nich/ nedostatkom, nezrovnalostiam oproti streleckému poriadku SPZ došlo na už uskutočnených pretekoch poriadaných OkO, RgO SPZ na ktorých boli; a diskusia o tom či napr. nebolo niečo porušené - alebo resp. teda ako by to správne malo byť.. :x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17127 od Basky
pokr. Preteky /okresné, regionálne a iné majstrovstvá/ SPZ sú predsa uvedené na hlavnej stránke PID pod Streleckými podujatiami, načo by sa na ich termíny konania vytvárala zvlášť stránka..:( A na tam nezverejnené verejné strelecké preteky je založená téma ´Verejné strelecké preteky´...tak tie termíny by bolo lepšie hádzať do tej témy.. :x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19938 od Baikal
pani kolegovia a kolegyne, prezrel som si fotografie k clanku o majstrovstvach SPZ M-600 2007. Na zaberoch sa objavili strelci pouzivauci strelecke, nie polovnicke, kozenne kabaty. Je to v sulade so streleckym poriadkom SPZ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #19970 od Basky
Správna otázka na ROZHODCOV týchto majstrovstiev - bolo by dobré keby im /aj streleckej komisii SPZ/ túto otázku niekto preposlal.. :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38047 od veteran1
K v8šmu postrehu by som chcel povedať len toľko.Strielam už asi cez 10 rokov a môžem Vám povedať že skutočne sa dodrživajú pravidlá akurát na okresných preboroch.Čím vyžšia súťaž tým sa menej pravidlá dodržiavaju. Úsmevné je že na krajské prebory a na Slovensku sú delegovaní rozhodcovia z ústredia, ktorý prednášajú a školia streleckých rozhodcov a vôbec nevyžadujú dodržiavanie pravidiel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48408 od kikama
zdravím páni chlapci,potrebujem zistiť ,kto má nárok zúčastniť sa majstrovstiev SPZ v malokal.Je to určené poradím,alebo stačí titul Majster strelby,alebo...poradíte prosím?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48420 od kovacikja
v prvom rade postupujú víťazi z oblastných pretekov,a môžu sa zúčastniť aj držitelia I.VT (do dvoch rokov od získania ) a MS. a ak nebude veľa účastníkov, myslím, že aj ostatní - ve´d o peniaze ide až v prvom rade. No nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48424 od lovec_1
Kazdy,kto zaplati startovne.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48431 od kikama
Vďaka,pochopila som.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48433 od Finist
Takže v Sielnici sa stretneme?:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48440 od kikama
a bude aj gulášik?:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48456 od Finist
Udené,varené koleno bude isto:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.106 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 271 návštevníkov a žiadni členovia on-line