KLUB ZBERATEĽOV POĽOVNÝCH ZBRANÍ A STRELIVA

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35142 od jager
Novozaložený KZPZS. Chcel som si rozšíriť Zb. Preukaz na aj na skupinu F, čo je skupina zbraní a streliva na zberateľské a muzeiné účely z dôvodu, že mám zaujímavú zbierku poľovníckeho streliva a z obavy, že by to vŕtalo niekomu v hlave, rozhodol som sa po konzultácií s oddelením pre evidenciu zbraní v Pov. Bys.o zlegalizovanie mojej zbierky. Na správnom odd. nebol problém. Zaplatíš 500,- sk kolok prinesieš potvrdenie že si členom klubu zberateľov poľ. zbraní a streliva, prinesieš evidenčnú knihu ktorá je evidovaná na správnom oddeleni a v ktorej máš zapísané akékoľvek poľovnícke zbrane a strelivo ktoré máš vo svojej zbierke, podľa typu značky a kalibru a za 10 min. si vybavený.
<br/>Lenže nastal problém. Na Slovensku Min. Vnútra neregistrovalo Klub Zberateľov Poľovných Zbraní a Streliva (KZPZS) a tak som sa rozhodol, že podáme na MV SR žiadosť na registráciu občianskeho združenia, KLUB ZBERATEĽOV POĽOVNÝCH ZBRANÍ a STRELIVA. Po drobných naťahovačkách nám dňa 2. 5. 2008 MV SR Klub zaregistrovalo ako občianske združenie.
<br/>Myslím si, že u každého aktívneho poľovníka sa nejaký ten náboj, ktorý nemá v zbrojnom preukaze, nájde. Vo chvíli, keď orgány činné v trestnom konaní, na akýkoľvek podnet, objavia strelivo na ktoré nemáš oprávnenie, obvinia ťa z nezákonného ozbrojovania a držby streliva a vieš čo sa stane ak bude pri tom JOJ ka alebo, Markíza, hneď si terorista a zločinec. Preto uverejňujem oznam o registrácií klubu, aby tí čo budú mať záujem stať sa členom KZPZS aby tak mohli urobiť prostredníctvom žiadosti o prijatie za člena, a tak si zlegalizovali svoje zbierky. O registrácií vám bude vystavený členský preukaz z vaším foto a pri preberaní si podpíšete stanovy KZPZS. Nehovoriac o tom, že pre člena klubu so ZP skupiny F vyplývajú aj ďalšie iné zaujímavé výhody vyplývajúce zo zákona o zbraniach a strelive 190/2003 Zb. Napr. nákup akéhokoľvek streliva, mať vo vlastníctve aj zbrane, ktoré sú inak zákonom uznané ako nedovolené atď..., Pripravujeme web stránku, KZPZS.sk, kde bude možnosť stiahnúť si Žiadosť o prijatie za člena, a ďalšie užitočné info súvisiace so zberaťeľskými aktivitamy.
<br/>Zatiaľ info na O905 869 890
<br/>Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>Miro Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35280 od papo
prajem ti, aby si mal podobných nápadov viac. konečne dobré, bezbolestné a hlavne právne riešenie problému, ktorý mnohí podceňujú. chýba mi tu smajlík ,,klobúk dolu&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35288 od Mikiks
Pokiaľ dobre viem tak na získanie ZP pre skupinu F nie je potrebné aby si bol registrovaný v nejakom klube zberateľov zbraní a streliva. To máš odkiaľ??? Sám mám skupinu F a nebol som a nie som v žiadnom takom klube. A nemal som žiadný problém u policajtov pri vybavovaní.
<br/>
<br/>Takže tu ide o peniaze a zavádzanie!!!!!! Pozor na to chlape!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35290 od miso
Na F stačí kúpiť kolok, knihu so Ševtu napr., ktorú vám zaregistrujú, žiadosť o rozšírenie a je. Členstvo v nejakom spolku nie je povinné....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35291 od miso
zo Ševtu..:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35298 od Mikiks
Presne tak a nie byť v žiadnom klube. Je to len vyťahovanie peňazí!!!!!!!
<br/>
<br/>Tak na to pozor!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35303 od jager
Ano mikiks, máš pravdu. Nie je potrebné byť členom klubu aby si mohol vlastniť zbrojný preukaz skupiny F. Neviem čo ťa tak rozčertilo, veď členom môžeš byť dobrovolne, tak ako členom PZ, kde tiež platíš členské kde o jeho použití a nakladaní s ním rozhoduje členská schôdza. Pre koho si si myslel, že to členské a zápisné je? A na otázku kde som to zobral, že je potrebné priniesť potvrdenie o členstve v Klube som predsa pisal v príspevku na ktorý si reagoval. Možno si ho nečítal celý.
<br/>Ak chceš viac informácií, skús na stranke: www.kzpzs.estranky.sk
<br/>Sú tam aj stanovy v ktorých je presne vydefinovaná činnosť klubu, práva a povinnosti členov ako aj hospodárenie zo získanými fin. prostriedkamy z členského a zápisneho, poprípade zo sponzorských darov.
<br/>Ak budeš chcieť patriť medzi nadšencov a vyznavačov guľového a aj brokového streliva a poľovníckych zbraní si výtaný. Žiadosť najdeš na uvedenej stránke. Vypíš a pošli na uvedenú adresu a uvidíme.
<br/>Poľovníckemu strelectvu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35304 od jager
mikiks, a ešte jedna vec. Neboj sa , ak dobrovolne nevstúpiš my ti do vrecka nepolezieme aby sme ti nejaké peniaze z neho vytiahli. Tak pozor na to! fakt nie sme zlodeji.
<br/>;)
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35310 od Mikiks
No neviem. Mne sa to zdá úplná zbytočnosť byť členom tákého klubu. Neporovnávaj SPZ s KZPZS. Mal by si si Ty dobre prečítať čo si napísal vo svojom prvom článku!!!! Aké potvrdenie???čo to za somariny píšeš že treba potvrdenie aby som získal ZP na skupinu F. Tak ak to nie je pravda tak láskavo nezavádzaj verejnosť ako získať F - ko. Nemám nič proti tomuto klubu ale kto chce byť zberateľom tak nepotrebuje by nikde registrovaný. A ušetrí peniaze na členskom a zápisnom ktoré môže využiť inak, napríklad na nákup streliva do svojej zbierky.
<br/>
<br/>Jedna vec sú slová ktoré si napísal a druhá vec je realita. Kto si čo vybere je iba jeho vec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35340 od jager
Čo dodať? Sú ľudia, ktorí chcú niekam patriť, ale sú aj taký čo nevychádzajú z domu.
<br/>Zdravím mikiks.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35436 od shunter
A poniektorí začínaju robiť so všetkým, len aby niekde boli prví. Ak nemôžu oblbnúť ľudí báchorkami. strašením &quot;JOJ ka alebo, Markíza, hneď si terorista a zločinec&quot;, tak hoc vlastná strana, vlastný klub, vlastné ..... . No ale poďme. Hurá do zberne.:liar::D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35556 od johny
To by som chcel mať číslo toho policajta čo ti podmienil zbrojný preukaz na zberateľstvo členstvom v nejakom klube ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35561 od Mikiks
Prepáč ale celé toto všetko okolo klubu zberateľov sa mi javí ako úplná zbytočná vec. Keď na to pôjdeš logicky, tak jednoduchšie a lacnejšie je získať F - ko cez políciu ako cez Tvoj klub. Máš ale pravdu, ľudia sú rôzny a snažia sa získať peniaze rôznymi spôsobmi, napr. založením neakého klubu..... :liar:
<br/>
<br/>
<br/>Je ale zaujímavé že zrazu ide cena členského a zápisného dole!!!!!!8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35599 od jager
Rozumiem ti a v niektorých tvrdeniach s tebou súhlasím. Sú ľudia, čo vidia pohár dopoly plný a potom tí, čo vidia pohor dopoly prázdny. My dávame možnosť pre tých čo vidia pohár dopoly plný a chceli by sa stretávať s nadšencami, ktorí zberateľskú vášeň zbraní a streliva robia aj na nejakej zaujímavej úrovni. Podarilo sa nám nadviazať kontakt z klubmi v Nemecku a tiež v ČR. Do budúcna chceme usporadúvať aj predajné výstavy zbraní a streliva. Poriadať cesty na predajné burzy, ktoré sa konajú raz za dva roky v Nemecku. Berte to tak, že je členstvo je dobrovoľné a ak Vás nezaujíma, nechápem Váš negatívny postoj. Ale v poriadku, Váš názor rešpektujem.
<br/>Ja viem, že zákon o zbraniach a strelive nepodmieňuje rozšírenie ZP na skupinu F, členstvom v klube. I napriek tomu na správnom oddelení , držba zbraní, v PB od teba budú vyžadovať písomné oddôvodnenie, prečo a za akým účelom žiadaš o rozšírenie ZP. Potvrdením, že si členom KZPZS je jednou s ciest a vec je vyriešená a spriechodnená. Toť vsio.
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35602 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému KLUB ZBERATEĽOV POĽOVNÝCH ZBRANÍ A STRELIVA
:) , to uz je ina pesnicka, voci spolkom mam rokmi vybudovanu nedoveru. ale uz sa musim konecne osobne zastavit ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35603 od Mikiks
Nič v zlom, ale treba si dávať pozor čo píšeš a nezavádzať verejnosť nepravdivými informáciami. Ako ale píšeš potvrdením že si členom KZPZS je jednou z ciest...
<br/>
<br/>Nemám nič proti Tebe ani klubu ale aj tak sa mi to javí ako zbytočná vec byť v takomto klube registrovaný.
<br/>
<br/>Zamysli sa ale nad tým že ako iní ľudia pred tým ako si založil tento klub získali ZP na F - ko??? Myslím teda u Vás na správnom oddelení v PB. Mne sa vidí že tam máte nejakých divných ľudí v PB, nie?????
<br/>:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37363 od mateh171
Odpoveď od mateh171 na tému KLUB ZBERATEĽOV POĽOVNÝCH ZBRANÍ A STRELIVA
Narail som na túto diskusiu a musim sa zastať Jagera - tiež patrim pod PB a chcel som rozšíriť ZP o F.
<br/>Taktiež mi bolo povedané že bez členstva v nejakom klube zberateľov to nie je možné. A to bolo cca 14 dní dozadu.
<br/>nuž asi tu platia iné zákony, alebo slovami klasika : &quot;divné místo, divná doba, divní lidé&quot; :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37364 od mateh171
Odpoveď od mateh171 na tému KLUB ZBERATEĽOV POĽOVNÝCH ZBRANÍ A STRELIVA
Narazil som (- samozrejme :-))

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37367 od Mikiks
Ja som so získaním skupiny A,D,F nemal žiadny problém. Robil som tieto skupiny naraz u nás V Martine a nič také ako tu píšete som nazažil. Aj pre mňa je to divné a zvláštne.
<br/>Zákon vraví tak a prax ukazuje zase inak. Treba sa popýtať aj inde ako iba v PB a potom uvidíte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #38983 od Dufi
Tiež by som sa chcel zastať Jagera. U nás v Dolnom Kubíne mi odmietol policajt rozšíriť zbroják na F-ko bez členstva v nejakom klube zberateľov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.073 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 240 návštevníkov a žiadni členovia on-line