gulovnica 7x57 a jej pouzitie

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38104 od Ombre
gulovnica 7x57 a jej pouzitie bolo vytvorené Ombre
ak niekto nieco vie o kalibri 7x57 v solo gulovnici ma stym skusenosti ako na to zver reaguje a ci su do nej dobre streli typu Sierra 11,35 g tak mi napiste a poradte
<br/>DIK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38105 od Akela
Odpoveď od Akela na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
7x57 som poľoval 10 rokov, je to slušný kaliber pre normálneho poľovníka, ktorý nestrieľa viac ako 150m. Takmer žiadny spätný ráz. Sierry by som úplne vynechal, aj ja som ich skúšal a pokladám ich na lov za nevhodné strelivo. Strieľal som Norma Oryx 10,1 gram /lepšie ako TIG od RWS/. Nemal som s týmto kal. nejaký výraznejší problém. Zver odbiehala po komorovej rane do 50 - 100m. Samozrejme niekedy aj výrazne menej podľa situácie. Mal som s týmto kal. lepšie výsledky ako so 7x64, možno aj preto, že som strieľal na bližšie. Tento kaliber je taká &quot;slušná Klasika&quot;. Nesklame ale ani neprekvapí. Kamarát ho volal 100metrová guľovnica.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38106 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
Dost o tomto kalibri sa uz popisalo www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG...e=post&topic=517[/]tu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38116 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
Fajn kaliber,supol by som tam 9,0 (cca. na 870m/s) alebo 10,4g (cca. na 815m/s) Nosler Accubond a niet na Slovensku zveri,ktora by sa s tym nedala ulovit.
<br/>Ak neprebijane,tak by som sa asi spolahol na normacke Oryxy.
<br/>Pri starsej flinte velky pozor na stav vyvrtu.To,ze sa pekne naolejovany leskne este nemusi nic znamenat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51372 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
Lovec, vieš mi poradiť, kto by mi to takto prebil?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51392 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
Napis mi mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60069 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
Ak môžem. V krátkosti. výborná na srnčiu zver, na ťažkú diviačiu a jeleniu dobrá ale treba rátať že ťažká zver bude aj po presnej rane na komoru odskakovať, odporúčam nešpekulovať a používať 11,2g strelivo so strižnou hranou od SB.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60128 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
Ja skor doporucim pospekulovat, neblbnut s najhorsim nabojom na trhu, pozhanat bud Normu, v horsom RWS, ale najlepsie (dat) prebit s kvalitnou 9-10g strelou (prip. aj suprove KJG) a tento kaliber poriesi lubovolnu europsku zver. Par uzivatelov uz objavilo moznosti 7x57, ked dali na moje doporucenie a skusili strelu, ktora umoznuje vyuzit plny vykon a moznosti tohto sikovneho naboja. Fabricke laboracie su relativne pridusene a tato mala sedmicka ma na viac. Nechcem vnucovat, ale prax potvrdila....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60197 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
Lovec, ja som si od Teba poradiť nechal a tá malá sedmička robí mamutiu službu, teraz vážne, ak použiť, tak prebité 7x57, fabrické vôbec nevyužívajú potenciál tohoto náboja..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60724 od Igor
Odpoveď od Igor na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
Pre tých čo vedia anglicky zaujímavý článok o jednom z legendárnych afrických lovcov Walter Dalrymple Maitland Bellovi (1880-1954) známom aj ako Karamojo Bell. Tento škót, dobrodruh a predovšetkým lovec už v 17-rokoch lovil levy pre Uganda railways. Od roku 1902 sa stal profesionálnym africkým lovcom a medzi jeho najobľúbenejšie zbrane patrili guľovnice Rigby systému Mauser v kalibri 7x57. Za svoj život ulovil neuveriteľných 1011 slonov len týmto kalibrom, pričom používal predovšetkým 173-grainové vojenské strely (čo asi aj iné by asi v tej dobe bežne zohnal). To ako tie slony strieľal - blízka vzdialenosť a väčšinou odpredu na hruď bola určite daň za tak subtilný kaliber a asi aj poriadny adrenalín, v dnešnej dobe by takto lovil asi len blázon. No napriek tomu zjavne aj takáto sedma mala svoj potenciál a podľa mňa ho má aj dnes, samozrejme v dobrej laboráciis dobrou a modernou strelou ako sa uvádzalo už v predchádzajúcich vyjadreniach. Tento kaliber považujem za &quot;chuťovku&quot; pre dobrého strelca a verím, že ešte príde k jeho čiastočnej renesancii tak ako je tomu dnes u kalibru 8x57JS.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60725 od Igor
Odpoveď od Igor na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
A link na ten článok:
<br/>
<br/>www.chuckhawks.com/bell_elephants.htm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60729 od Igor
Odpoveď od Igor na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
A hlavne hlavu - išlo o tzv. &quot;head shoot&quot; kedy práve využíval výhodu celoplášťovej strely.
<br/>
<br/>lutz-moeller-jagd.de/English/Concussion.htm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60741 od moron
Odpoveď od moron na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
Zdravím můžu požádat o kontakt na Tebe,nebo na lovec_1 na můj mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.?
<br/>Díky Rosťa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60775 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
Stiahol som, precital som. Super clanok-mam rad clanky podobneho typu od skusenych lovcov. Ja mam na ceste z krajiny na zapade mausera m98 v tomto kalibri. Dal som prebit naboje so strelami Norma Vulkan. Hned ak vyskusam napisem co to je zac.,a ked budem mat aj skusenosti! Lesu a lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60784 od durell
Odpoveď od durell na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
Použiteľný na všetku našu zver. Akurát by som sa vyhol SaB strelivu.
<br/>
<br/>Kamarát to má v R čo je o trochu slabšie a nemá absolútne žiaden problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #60956 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
Zdravim páni! Mam u seba avizovanu gulovnicu z nemecka. Skoro nova hlaven -priemer drazok 6.99-7.00mm, polia su pekne ciste. Svenk montaz je pevna s zeisskou 6x40. Pazba je s licnicou a kacacim zobakom. Novy brunyr ... Za dobru cenu!
<br/>Naboje - norma vulkan strela, lovex s070 prach. Zajtra sa ide na strelnicu(dufam ze sa podari)... Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #60957 od Akela
Odpoveď od Akela na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
Tak, nech sa Ti to podarí, lebo ak nie, je to vždy pruser a kopec starostí...+ peniaze vyhodené oknom. Napíš ako si dopadol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #60963 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
Odskusanuo! Na 4ranu nastrelenu. Kontrolna rana na 100m 5cm hore a 3cm dolava. Pomaly si zvykame na seba. Pre moje polovnictvo paradne postaci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #60966 od Akela
Odpoveď od Akela na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
Mne by to na 100m nestačilo, ale ak si spokojný...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #60967 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému gulovnica 7x57 a jej pouzitie
:P urcite sa da aj lepsie. Vies ako som sa trasol, a este bez nastrelovacieho stojana. A gulovnicu podobnej kvality som nikdy nemal, len iz-18. Tak uz viete preco som spokojny, a este o 16-10 som ledva videl na terc. Ked sa ulovi cosi, pridu recenzie. Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 261 návštevníkov a žiadni členovia on-line