Možnosti pri zmenách kalibrov

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39751 od igman
Možnosti pri zmenách kalibrov bolo vytvorené igman
Prosím ľudí ktorý tomu rozumejú, aké sú možnosti pri zmene kalibru zbrane napr.222Rem na 223 Rem, alebo 5,6x50R mag na 5,6x52 R. Stačí prestrúženie komory alebo to nieje možné?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39791 od belson
Odpoveď od belson na tému Možnosti pri zmenách kalibrov
Vseobecne:
<br/>1. Vyvrt povodneho a noveho (pozadovaneho) kalibru musia mat podla technickej normy ZHODNE rozmery.
<br/>2. Normalizovane rozmery novej nabojovej komory musia byt VACSIE ako u povodnej.
<br/>Ak su tie dve podmienky splnene, potom treba uz len patricny vystruznik a dobreho puskarskeho majstra.
<br/>
<br/>Pre konkretnu radu treba mat poruke prislusne normy a ja som momentalne dost daleko od svojho brloha. Len v tom druhom pripade si pamatam, ze kaliber 5,6x52R ma odlisne rozmery vyvrtu a strela ma o nejake stotiny incha vacsi priemer ako ostatne naboje s kalibrom 5,6.
<br/>
<br/>Netreba podcenovat ani naoko nepatrne rozdiely. Poznam pripad, kedy si nechal chlapik urobit Horneta z malokalibrovkovej hlavne a vysledkom bolo vyduvanie zapaliek (zvysene tlaky) a nestabilna strela. O bezpecnost tak ani v tomto pripade neslo (ta masa ocele s tym nemala problemy), ale vysledok prerabky bola nekvalitne strielajuca zbran. Ale v pripade ineho subehu tolerancii to zas mozno nemuselo byt take zle.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39854 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému Možnosti pri zmenách kalibrov
co sa tyka diametra pri 5.6X50R a 5.6x52R ma belson pravdu maju odlisne diametre 52R ma 5.79mm a 50R ma 5.7mm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 259 návštevníkov a žiadni členovia on-line