Zbrane Savage Arms

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40374 od belson
Zbrane Savage Arms bolo vytvorené belson
Máte niekto guľovnicu od tohto výrobcu? Akú? Skúsenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40383 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Zbrane Savage Arms
mam starsi model VSSF...aj ked sa zda ze je spracovanim horsia ako stredna trieda remingtona je velmi presna a myslim ze aj ostatne modely savage-ho..mozno je to tym ze savage vystreduje zaverovu volu prevlecnou maticou na halvni na rozdiel od kalisckych srubovanych hlavní do puzdra

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40396 od belson
Odpoveď od belson na tému Zbrane Savage Arms
Potešil si ma. Kúpil som si Warriora 16FSS v kalibri 7mmWSM. Jej presnosť ma príjemne prekvapila a tak by som chcel vedieť, či to nie je len náhoda. AccuTrigger - láska "na prvé stiahnutie" (spúšte), žiadne napináčiky netreba. Na to, že má hrubšiu hlaveň 24", nie je vďaka plastovej pažbe ani ťažká. Tak akurát, aby v tomto kalibri nekopala. Vadí mi len twist 10", 160 grainová strela vyzerá byť ustabilizovateľné maximum. Radšej by som mal možnosť z toho vypúšťať aj 175-ky s nižšou úsťovkou. Ale prípadné prehlavnenie bude oproti práci na povrchoch maličkosť. Vyzerá to, že ten odlišný konštrukčný princíp spojenia puzdra záveru a hlavne oproti klasickým mauserovským "odsuvákom" to zjednodušuje. Ale o tom potom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40429 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Zbrane Savage Arms
Gratulujem k novej hracke! Velmi zaujimavy "plochodraznik". Urcite by som skusil www.lima-wiederladetechnik.de/7-mm/7-mm-WSM.htm [/]KJG

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40433 od belson
Odpoveď od belson na tému Zbrane Savage Arms
Ďakujem. Igor, ale tá KJG je na môj vkus priľahká a prirýchla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40439 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Zbrane Savage Arms
OK,ja ta este budem pokusat....:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40460 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Zbrane Savage Arms
Nazdarek Belsom myslím že ti Lovec 1 dobre radi stým KJG.ja to mam nabite v 8x57JS zatial som stým strelil len prasa ale velmi sa mi to pači.znami stým bol v afrike a tiež max.spokojnost...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40469 od belson
Odpoveď od belson na tému Zbrane Savage Arms
lovec_1, vyzerá to, že si Moellerov dealer...
<br/>:)
<br/>pepies, nabíjať do osmičky strelu s váhou 8,2g by ma nenapadlo ani náhodou, ale ako sa kedysi hovorievalo.....proti Gustovi žiaden dišputát.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40477 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Zbrane Savage Arms
:D Janko,dealer nie....spokojny uzivatel ano. Ale sme od temy,na KJGecko tu je chlievik. Napis este nieco o flinte-montaz,optika a co taka sranda kostuje tam u nich,pravda ak to nie je obchodne tajomstvo. Aj cena municie by bola zaujimavou informaciou pre nasinca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40482 od belson
Odpoveď od belson na tému Zbrane Savage Arms
Máme tu síce hlbokú noc, ale mám takú silnú chrípku, že mi suchý bolestivý kašeľ nedá spať, takže aspoň tu odrelaxujem. Nechal som sa prvý a posledný krát v živote nahovoriť na očkovanie (pred cestou). Ja, ktorý celý život pokladám za najlepšiu vakcínu fľašu rumu a podobné veci som vždy zaháňal klobúkovou kúrou... Tak mi treba, za zradu (ideálov) sa platí...
<br/>
<br/>Zbraň na mňa urobila veľmi dobrý dojem, preto som sa aj pýtal, či má niekto nejaké skúsenosti s týmto výrobcom. Je antikorová, hlaveň je hrubšia než je zvykom, keby bola dlhšia a v menšom kalibri, mohla by zniesť aj prívlastok varmint. Telo záveru je peniažkované a guľa na konci kľuky vrúbkovaná. Pracovne to síce nie sú dôležité veci, ale vzhľadom k cene sa mi to zdá byť dosť veľa muziky za malý peniaz. A AccuTrigger je vynikajúca spúšť. S daňou ma to vyšlo na 640 CAD (v deň kúpy cca 12.500,-Sk)! Doma samozrejme zaplatím clo a DPH, ale aj tak to pokladám za vynikajúci obchod.
<br/>Na strelnici som bol počas silného vetra, ale na výber som nemal, lebo poľovný víkend sa blížil, bolo treba zbraň nastreliť. Medzi jednotlivými poryvmi vetra som urobil na 100 m opakovane päťpoložkové grupy v 2 cm (osovo). Strelivo fabrické, Winchester s AccuBondom 160grs, úsťovka 930 m/s. Pýtaš sa na cenu, za kus cca 47,- Sk. Vystrieľal som ho dosť, lebo som zbraň ZAstreľoval, ako sme sa o tom tu niekde onehdy bavili.
<br/>
<br/>Pažba plastová. škaredá čierna. S povrchmi sa idem pohrať, ale až doma. Kovový systém dostane Duracoat, asi v čiernohnedom (tmavohnedom, červenohnedom?) odtieni. Cerakote vyzerá byť lepší, ale výrobca nemá politiku veľmi priateľskú voči drobným zákazníkom. Podobne ako výrobca Ilaflonu, ktorý mi zas vnucoval minimálne balenia 5 kg. To budem brať, až keď si to všetci budete u mňa objednávať... Na pažbu som tu dostal dobrú inšpiráciu na úpravu povrchu, ale o tom, až keď z toho niečo bude...
<br/>
<br/>Capol som na to dvojdielne Weaver doštičky (v obchode mali len duralové) a preložil z inej zbrane Burrisa Eurodiamond 1,5-6x40 s červenou bodkou. K Burrisovi pridám pár postrehov v príslušnej téme a ako sa terminálne zachovala strela AccuBond, som už písal poniže.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41652 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Zbrane Savage Arms
chlapi hodte daky link nech to okukame ;)vdaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41655 od belson
Odpoveď od belson na tému Zbrane Savage Arms
Tu je fabrický link: www.savagearms.com/16fss.htm
<br/>Na pozeranie tam toho veľa niet, ale v týždni sa chystám na nejaké fotenie, tak možno šľahnem zbližšia aj pušku a niekde to tu zavesím.
<br/>Teraz pozerám, že kaliber 7mmWSM sa v tabuľke výrobcu už nevyskytuje, takže som rád, že som to ešte zachytil. Ináč má všetky parametre, vrátane stúpania, zhodné s 300WSM. Tá sedmička možno v zámorí veľmi nešla, lebo som zaznamenal už z viacerých zdrojov brblanie o zbytočnosti zavádzania tohto kalibru, keďže parametrami je to takmer to isté, čo v praxi overený 7mmRemMag (v severnej amerike veľmi populárny kaliber).
<br/>Zdanlivým nedostatkom tejto zbrane je, že do zásobníka vojdú len dva tučné náboje WSM, ale toto je pre mňa bezpredmetné. Tri rany by za normálnych okolností mali azda pre každého postačovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41657 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Zbrane Savage Arms
vrela vdaka, ta spust musi byt zaujimava vypada to fakt dost muziky sa ten peniaz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41658 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Zbrane Savage Arms
sorry:-o za ten peniaz!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41659 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Zbrane Savage Arms
OT: Janko,pisal som ti mail.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41671 od belson
Odpoveď od belson na tému Zbrane Savage Arms
Áno, máš tam odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.065 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 208 návštevníkov a žiadni členovia on-line