Dlžka nábojovej komory na brokovej zbrani

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52373 od jhunter
Chcel by som sa opýtať na možnosti zistenia dlžky nábojovej komory a použitia brokových nábojov dlžky 70, 67.5, a 65. Neviem ktoré mám kupovať, mám starší troják Sauer . 16/16+8x57JR,
<br/>Tak isto by ma zaujímalo či môžem používať jednotnú strelu Rottweil Exact, ktorá je označená ako 70 mm, pritom dlžka náboja je rovnaká ako SB Special Slug označené 67,5mm.
<br/>Ďakujem za objasnenie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52396 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Dlžka nábojovej komory na brokovej zbrani
Každý dobrý puškár by Ti dåžku nábojovej komory mal vedieť zmerať.
<br/>
<br/>Dåžka nábojnice sa označuje v stave PO OTVORENÍ, napr. brokové náboje S&amp;B, Super Black Star boli uzavreté aj do hviezdice, aj plastovou krytkou, ak boli obe plné sedemdesiatky postavené vedľa seba, tak náboje s hviezdicovým zakrúžením /ukončením/ boli opticky kratšie ako tie s krytkou, ktorá bola upevnená len prehnutím nábojnicového okraja. A 65-kový náboj s plast. krytkou bol opticky rovnako vysoký ako 70-kový uzavretý do hviezdice - PRED VYSTRELENÍM!! Po vystrelení už bol polcentimetrový rozdiel evidentný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52419 od jhunter
Odpoveď od jhunter na tému Dlžka nábojovej komory na brokovej zbrani
Čiže ako usudzujem podľa tvojho príspevku jednotné strely nemajú zátku takže by mali byť použiteľné aj do zbraní s ev. kratšou nábojovou komorou. Ide mi hlavne o posúdenie a bezpečnosť jednotných striel do brokovnice ak by mali napríklad nábojovú komoru 65mm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52493 od army9
Odpoveď od army9 na tému Dlžka nábojovej komory na brokovej zbrani
Zle usudzujes . Ak mas raz v brokovnici nab. komoru 65 mm nikdy tam nepchaj 67,5 a viac . Kratsi mozes , dlhsi nikdy , ledaze chces prist k urazu . Nabojnica sa meria vzdy v otvorenom stave a je jedno ako je uzavreta . Ak das dlhy naboj do kratkej komory pri vystrele sa bude otvarat uz do nabehoveho kuzela cim nebezpecne vzrastu tlaky .:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52599 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Dlžka nábojovej komory na brokovej zbrani
army9 súhlas.
<br/>
<br/>jhunter, neviem ako si ma mohol pochopiť tak zle.. Ak Ti puškár dobre zmeria nábojovú komoru a povie že 65mm, tak máš veľmi málo možností zohnať vhodné náboje s jednotnou strelou.. Ak by sa jednalo o českú zbraň typu ZP so 65kovou komorou, tak s prižmúrenými očami by som tam náboj 67mm ešte riskol, ale sedemdesiatkový už veru nie. A do staršej, hodnotnejšej zbrane, alebo pre Teba vzácnej pamiatky ani tú 67apolku nie.. Pre istotu, aby nezostali oči pre plač. Alebo ruky bez prstov.
<br/>Čo sa týka môjho príspevku - bol iba o tom, že opticky rovnaké plné brokové /aj s jednotnou aj s hromadnou strelou/ náboje nemusia byť pri vystrelení v nábojovej komore rovnako dlhé /optika, resp. laický pohľad užívateľa je niekedy sviňa he he/..
<br/>A že sa máš riadiť tým čo výrobca zbrane a nábojov deklaruje na zbrani a na strelive.. Do kratších komôr nikdy nenabíjaj náboje ktoré sú označené ako dlhšie. Môžu tam byť isté tolerancie, ktoré Ti to pár krát umožnia a nič sa nemusí stať, ale na to sa úplne spoliehať nedá, dovtedy sa chodí s džbánom po vodu...
<br/>Hoci mne sa už stalo, že 250ks kartón dvanástok /buď GB, alebo RC to boli/ bol od výrobcu označený ako 12/70, aj jednotlivé krabice dtto, ale jednotlivé náboje už na sebe niesli potlač dåžky nábojnice 67... Vždy lepšie ako opačne.. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52615 od army9
Odpoveď od army9 na tému Dlžka nábojovej komory na brokovej zbrani
Ja len este dodam , ze ak ma brokovnica nab. komoru 65 mm je moznost ju &quot;potiahnut&quot; na 67,5 . Samozrejme zalezi na konkretnej zbrani ci to jej konstrukcia zvladne . Dobry puskar by s tym problem mat nemal . 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.091 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 170 návštevníkov a žiadni členovia on-line