skusenosti s kalibrom .22-250

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57513 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému skusenosti s kalibrom .22-250
dakujem macoun, ja sa totiz zbavujem rychlych kalibrov. Naopak, otec ma z nich radost, da sa strielat na dialku. Teraz mam 375H&H, co je kaliber 9,55x72,39 mm, je laborovany v nizsich rychlostiach, velka hmotna strela, ziadne poskodenie zveriny. Mal som na vyber aj 9,3x62. Ale povedal som si, ze ked "deviatka, tak poriadna". Ta 6,5x52R mi nedava spat. Na daleko nestrielam, zver si vzdy necham prist blizsie na istejsi zasah. nie som priatel riskantnej strelby. Ti, ktori strielaju na daleko a pritom dokazu zver ucinne zasiahnut, tak to su castokrat lovci, ktori maju upravene zbrane, prebijane naboje, anemometer a dialkomer vo vybave a este dvojnozka. Ja k tym dalekostrelcom nepatrim. Zver si oboznam blizsie a tak lepsie posudim jej stav. A inak som hrdy na to, ked sa k zveri dokazem priblizit doslova na par metrov-stalo sa mi to viackrat. A pozorovat zver zo skutocnej blizkosti, tak to vam ani ten najlepsi dalekohlad nevynahradi. Proste ju pozorovat celkom zblizka a uvedomit si, ze som nad nou vyhral. Predsa ma lepsi cuch, sluch a zrak, ako ja a predsa o mne nevie. Zatial z mojej strany sa to moje polovnictvo ma asi tak. Usudok si urobte sami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57516 od bonecrusherx5
Odpoveď od bonecrusherx5 na tému skusenosti s kalibrom .22-250
Dakujem macoun, ale to mi zase treba papiere a vybavovacky na policii. Ja radsej tu na slovensku si zhanam zbran, jeden mi odpisal, ze sa daju zohnat z nemecka a vozi ich na slovensko. Ja cakam, kedy sa ozve. Do mojej IZ-tky som chcel dat si spravit hlaven, no je okolo toho velky cirkus s policiou, papiermi, tlakove skusky atd. Zobral by som, ale ten kaliber 28-ja by som to nevyuzil a u nas s tym nik nestriela. Takze by asi bol problem s nabojmi, aby mi ich do polovnickych potrieb dovazali len pre mna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57524 od macoun
Odpoveď od macoun na tému skusenosti s kalibrom .22-250
Pro bonecrusherx5 Rozhodnout se musíte sám,možná že i tato zbraň pochází
<br/>z Německa.Nevím,jen jsem Vám chtěl pomoci.Děkovat mi nemusíte,přeji hodně
<br/>mysliveckých zážitků.Zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.075 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 467 návštevníkov a žiadni členovia on-line