Nakup gulovnice

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61167 od durell
Odpoveď od durell na tému Nakup gulovnice
S 8x57 JS nespravíš žiadnu chybu. Chyba by bolo strelivo SaB. Strielal som to a 9,3 RWS DK je rádovo šetrnejšia ako český poloplášť. Mám Vitaru 2007 a zatial som nemal problem. Landcruiser nemusí byť nový , slušne jazdený sa dá aj okolo 20 000 €.
<br/>
<br/>S tými medziludskými vzťahmi je to pravda ( z veľkej časti ). poza chrbát sa rozprava kto kde strielal ....... a niektorý ludia si v združeniach budujú karieru a strašne intrigania.
<br/>
<br/>Byť kamarát s 30 ľudmi je náročné a so všetkými sa nedá súhlasiť, a niektorý nedokážu byť tolerantný a akceptovať iný názor.
<br/>
<br/>www.norma.cc/en/ - je tam aj balistický program
<br/>www.rws-munition.de

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61181 od marian2
Odpoveď od marian2 na tému Nakup gulovnice
dobry vecer pania damy, chcem kupit 8X68s, nejakom dobrom prevedeni bud sauer202 alebo Blaser, chcem vediet nazor inych na tuto raz, polujem uz 22rokov a je cas zmenit kaliber aj zbran mam 308, spokojny som nad mieru ale chcem nieco pre radost a hlavne pre lavaka, dik za vas nazor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61182 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Nakup gulovnice
Každý kaliber je dobrý ak Ty budeš mať z neho radosť. Mám dvoch kamošov čo roky poľujú hlavne 8x68S, hoci majú aj iné kalibre, nie je v tom veľký výber munície, ale čo si budeme v tomto kal. to veľkú rolu nehrá a v tomto kal. robia strelivo hlavne kvalitní výrobcovia. Mám kamoša, čo má už tretiu 8x68S a iný kaliber nechce, má ju skrátka rád. Ak by si uvažoval nad magnum-om a väčším výberom streliva, možno by som zvážil, 7mmremmag a 300WM. Ale ak Ťa to ťahá k 8x68, tak do toho. Zbraň robí Sauer v 202ke komplet na ľaváka, to znamená aj záver aj pažba. Mannlicher len záver a pažba je na praváka - lomenie - čistá vtákovina, Blaser nepoznám, tak to nebudem hodnotiť, ale Blaseristi Ti iste niečo poradia. Hlavne zainvestuj do kvalitnej optiky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61184 od marian2
Odpoveď od marian2 na tému Nakup gulovnice
dik optiku mam smid bender, som spokojny pozeral som sauer202 v tej cene kupim aj blasera len neviem ci je tam priplatok pre lavaka, ale aj 300 wm sa mi pozdava ale pri osmicke ide o priebojnost v hustejsich porastocha tak,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61185 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Nakup gulovnice
Porovnavat stabilitu striel .30&quot; a 8mm pri strelbe cez prekazku je ......irelevantne. Ani 9,3mm alebo .375&quot; nie su vsemocne v tomto smere. To by muselo zacinat stvorkou-patkou, aby si to menej vsimalo porast. Zase kazdy ma v tomto smere inu predstavu, rozhodne ale plati prva veta.
<br/>
<br/>Akurat naboje - 300vka ma x-nasobne sirsi vyber streliva, co je vzdy len plus. 8x68S je tiez fajn, ak sa zmieris s faktom, ze mas len par nabojov na vyber, ako tu uz bolo spomenute (alebo budes prebijat casom).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61187 od marian2
Odpoveď od marian2 na tému Nakup gulovnice
ok mas pravdu do 300wm jw viac streliva a tie zbrane su porovnatelne, preto som tu dal otazku na porovnanie, polujem uz 22rokov a pouzival som max 3_4 druhy streliva polujem pod stiavnicov tak ze tu je od srncej po jeleniu ale k 8 micke ma to laka viac, uvidime mam vo vyhlade k tomu kupit este nejaku tensiu raz na srnciu , ak ze uvidime co sa podary

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61578 od pungahaua
Odpoveď od pungahaua na tému Nakup gulovnice
Ja by som svoju 8x57 JS nedal za nič. A za 30 rokov som dačo vyskúšal. Rozhoduj podľa toho na čo a v akých podmienkach to chceš používať. Dnes už nie je potrebný univerzálny kaliber ako v časoch mojich začiatkov, keď človek bol rád ak dostal nákupné povolenie na jednu zbraň a nič viac. Záleží na tvojej povahe a tvojich zvykoch. Ak by si bol &quot;dlhá karabína&quot; čiže ďalekonosný, tak potrebuješ rýchlu guľu. Ak poľuješ viac na spoločných poľovačkách a si schopný trpezlivo vyčkať bližšiu zver a neľutuješ že niečo odíde bez výstrelu, tak radšej pomalšiu guľu, a to je osmička. Ale vidím, že si už vyrástol z veku skriveného ukazováka a preto to čo píšem platí skôr pre Bohdanka. Čiže platí: čím rýchlejšia je guľa, tým väčšiou prekážkou je steblo trávy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62520 od tmartin
Odpoveď od tmartin na tému Nakup gulovnice
Zdravím Vás
<br/>Chcem poradiť aký kaliber je najvhodnejší pre gulovú kozlicu do revíru kde je prevažne vysoká a diviačia.líšky sa už odsťahovali,:),mám na výber:308W,30-06Spr.,9,3x74R príp. 8x57JRS.Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62521 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Nakup gulovnice
tmartin - Do &quot;kozla&quot; ako zlatý štandard 8x57JRS! (A to som 308-kár !!!).;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62524 od tmartin
Odpoveď od tmartin na tému Nakup gulovnice
Ďakujem ;)premýšlal som dlhšie o tejto variante ale neviem či bude dobrá kozlica od Č.zbrojovky,taliani mi nič nerozprávajú ale možno sa mýlim...:liar::x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62525 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Nakup gulovnice
Hlavne si treba premysliet, naco vobec kupovat kozlicu......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62536 od tmartin
Odpoveď od tmartin na tému Nakup gulovnice
Čo si myslel pod tým načo kupovat kozlicu?!Nové dvojaky sú drahé a puškári neviem či sa zmestia pod 2000€,tak bude asi lepšia kozlica....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62548 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Nakup gulovnice
Alebo skusit bixu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62552 od army9
Odpoveď od army9 na tému Nakup gulovnice
Lovec to isto myslel tak , ze lepsia (a urcite aj lacnejsia) by bola opakovacka .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62553 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Nakup gulovnice
A Lubo to myslel dobre, ale bixa je najdrahšia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62562 od tmartin
Odpoveď od tmartin na tému Nakup gulovnice
Ďakujem za rady,viem že opakovačka je najlacnejšia varianta,ale koľko výstrelov si dovolíte počas celého roku?!pri spoločnej sa už nestriela 70ks.(diviakov),jedine v oborách ale to by som musel mať inú finančnú správu:),na posede vystrelíte max.2x pokiaľ vám hneď neutečie....,opakovačka je u mňa ako samopal....100ľudí 100chutí,preto premýšľam či kozu alebo dvojak...Ďakujem za radu a pochop.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 247 návštevníkov a žiadni členovia on-line