Kúpa prvej guľovnice

pred 10 rokmi 6 mesiacmi #63795 od Arkadius111
Kúpa prvej guľovnice bolo vytvorené Arkadius111
V prvom rade ahojte. Ako čerstvý poľovník by som sa sa tu s Vami chcel poradiť o kúpe guľovnice. Urobil som si pomerne dôkladný prieskum na trhu a vybral som si svojich favoritov. Chcel by som od Vás vedieť, ktorú z uvedených guľovníc by ste mi poradili a ak sa dá, tak aj prečo.
<br/>
<br/>Takže, uvažujem nad týmito:
<br/>
<br/>A) Blaser R8 (recenzie sú pomerne dobré aj na zahraničných fórach, akurát sa trošku obávam bezpečnosti, ktorá už bola viac krát preberaná)
<br/>
<br/>B) Merkel Helix
<br/>
<br/>C) Sako 85
<br/>
<br/>D) Sauer 202 (tu mi trošku vadí spôsob akým je poriešená poistka)ä
<br/>
<br/>Nejde mi ani tak o cenu, ako skôr o to aby som za tú cenu dostal naozaj komplexnú a spoľahlivú pušku.
<br/>
<br/>Vopred ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 6 mesiacmi #63796 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Kúpa prvej guľovnice
V prvom rade bude asi vhodné vyriešiť dilemu či chceš priamoťažný záver alebo klasickú opakovačku s modifikovaným Mauserom.
<br/>
<br/>Osobne by som volil poradie nasledovne :
<br/>1. Sako 85
<br/>2. Sauer 202
<br/>3. Merkel Helix
<br/>4. Blaser
<br/>
<br/>A prečo tak ? Je to na dlhšiu debatu, ale iba v skratke ...
<br/>a) Sako je No. 1 prevedením a kvalitou, tej zbrani nie je čo vytknúť, snád iba cenu a jej dostupnosť na Slovenskom trhu.
<br/>
<br/>b) Sauer viacmenej začína skåzavať do masoveje veľkovýroby, príkladom je zavedenie 101 čo je len snaha o rozšírenie predaja, nevraviac o tom, že sa začínajú vyskytovať sem tam aj nejaké tie vady viď. napr. na 303
<br/>
<br/>www.cuzzs.cz/userfiles/documents/Varovani_Sauer_303.pdf
<br/>
<br/>Inak je to výborná zbraň, na Slovensku budeš mať u vhodného predajcu aj možnosť výberu z viacerých zbraní
<br/>
<br/>c) Merkel Helix - vcelku podarené riešenie priamotažného záveru, žiadne roztiažne klieštiny, poctivý rotačný závorník, na priamotažný záver výborný chod. Stál by za úvahu, jeho cena je však na zváženie ? ...
<br/>
<br/>d) Blaser ... bez komentára ...
<br/>
<br/>Apropo u toho Saka absetuje oproti trom zvyšným možnosť výmeny hlavne, je na uváženie či to však potrebuješ. Ak nie sú financie problém osobne vyznávam radšej cestu jedna zbraň jeden kaliber.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 6 mesiacmi #63797 od Arkadius111
Odpoveď od Arkadius111 na tému Kúpa prvej guľovnice
Pokiaľ ide o Sako, cenovo vychádza asi najlepšie, pravdou je však otázka jej dostupnosti na našom trhu.
<br/>
<br/>Merkel sa mi veľmi páčil už od začiatku, a oproti &quot;neuzavretému&quot; záveru (Blaser) má zrejme výhodu.
<br/>
<br/>Pri Saueri mi naozaj prekáža systém umiestnenia poistky...
<br/>
<br/>Skôr sa rozhodujem medzi Sako a Merkel, samozrejme cenový rozdiel je značný...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 6 mesiacmi #63798 od mary
Odpoveď od mary na tému Kúpa prvej guľovnice
Chcel by som sa spýtať ,,strelmejstrov&quot; na záludnosti streľby z kozlice so spodnou guľou pri streľbe z voľnej ruky,rep.z opierky/tvrá,mäkka/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.044 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 422 návštevníkov a žiadni členovia on-line