Kolimator

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3429 od Jaro
Kolimator bolo vytvorené Jaro
chlapi chcem sa vas opytat ci niektori z vas vyuzivaju kolimator , ake su vase skusenosti a ci ho odporucate .
<br/>vopred diky za reakcie .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3442 od laco
Odpoveď od laco na tému Kolimator
Ja som tiež kúpil otvorený kolimátor TACTICAL, ale ešte som ho neodskúšal. Známi, ktorí ho majú , tvrdia že je to výborná vec .No uvidím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3444 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Kolimator
Používam Docter Sight II. od roku 2001, musím však pripomenúť, že na jednoúčelovom Marline so spodnou pákou do pohonov a na dohľadávky, to znamená, že na streľbu na pohyblivý cieľ na kratšie vzdialenosti (rozumej do 60-70m) a na tento účel je to vynikajúca pomôcka. Na individuálny spôsob lovu na väčšie vzdialenosti by som ho však neodporúčal pre menšiu presnosť vyplývajúcu z veľkosti zámernej bodky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3445 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kolimator
no ja nad nim uvazujem hlavne na spolocne polovacky na diviaky .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3468 od cabrad
Odpoveď od cabrad na tému Kolimator
Co sa tyka kolimatorov su velmi dobre , niekolko som ich uz nastreloval len je potrebne zvolit kvalitnejsi kolimator , pretoze na slovensku su aj lacnejsie , ktore nie su urcene na tazsi kaliber zbrane su aktualne max do kal 22, az hornet a zaroven je potrebne pozriet velkost cerveneho osvetlovacieho bodu, ktory sa niekedy na vacsiu vzdialenost rozplyva.Mozem povedat ze som videl na tento sposob laser ktory je upevneny na hlaven a nastreluje sa ako kolimator , neviem ci to je aj na slovensku pracujem mimo slovenska ale ak kolimator tak iste kvalitnejsi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3469 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Kolimator
Ja mam OKO na gulovom dvojaku 9,3 x 74 r, pouzivam ho len na natlacku, pekne sa s tym striela ale ako pise cimbalik nie na vecsie vzdialenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3471 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kolimator
ivbe aj som cakal ze sa ozves . aspon viem ze si spokojny . tiez uvazujem nad tym okom . co si zan dal ak to nie je tajomstvo aj z montazov .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3474 od LEON

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3492 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Kolimator
Cau amigo, som s nim skutocne spokojny, kupoval som ho u Frana v Nitre cca za 8 500 a montaz som kupoval v autocompe Zvolen za cca 1 700, bez montaze by to na tomto kalibri nedrzalo, pred tym som to mal na gulobroku 308/12 len tak na liste a strielalo to v pohode. Ta montaz to trosku pridvihla na moj vkus, neda sa dobre do toho zalahnut, a propo tym kolimatorom som odsudil krasnu zbran len na spolocne polovacky. Zatial som cez kolimator strelil za dve sezony 5 diviakov, ale par som ich aj chybil, takze urcite to nieje nejaky vselijek, baterka tam je este stale povodna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3494 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kolimator
Ivan dik za vycerpavajuce info . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3495 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kolimator
Otázka sa dá postaviť aj tak že čo je lepšie či kvalitný kolimátor, napr. Docter okolo 12000,- Sk, ktorý využiješ len na spoločné, alebo kúpiť slušný variabil napr. Meoptu 13 000 až 18000,- Sk a strieľať cez 1,5 až 3x. A puškohľad využiješ aj na postriežke a posliedke. Zas kolimátor je ľahší. Mne kamarát požičal guľovnicu s kolimátorom a nesadla. Je to vec financií a vkusu. Streľba cez kolimátor je zrejme aj bezpečnejšia. Ja som si zvykol na puškohľad a som spokojný. Aj sa mi zatiaľ darí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3496 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kolimator
ja mam solo gulu na postriezky . ten kolimator chcem na kozlicu brokovu na diviaky .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3501 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Kolimator
bral som do uvahy aj variantu artemis 1,5-6 x 42 (mam ho na 3 gulovniciach, 30-06, 222 a 8,57jrs) ale pri tomto dvojaku vaha 4 kg+1,2 Kg(montaz a artemis) som sa dostaval do cisel ktore uz citis aj ked mas postavu ako medved. Ten puskohlad skutocne povazujem za ideal, ale kolimator je skutocne rychlejsi, hi hi niekedy az sokujuco, stihol som 6 x odpalit na prasce kym jedno padlo, aj to chuda po 100 metroch. Puskar my upravoval pasbu a dal dole kolimator, myslel som ze ved to ani netreba nastrelovat a on pluha podstreloval na 50 metrov 30 cisel, takze prasiatko postracalo na 100 metroch polku prislusenstva. Ked som mal kolimator na gulabroku tak som ho skusil na trape, slo to. Ale slo to aj s artemisom, rozdiel v prospech OKa bol 10-15 metrov letu holuba, cize ak ste boli v Hermese na strelnici tak pri artemise 1,5 x som strielal az tesne pred kamennou stenou, OKO slo normalne &quot;daj-bum&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3502 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kolimator
Nuž pri dvojáku by som to aj ja zvážil. Asi ten kolimátor, ale vzal by som Docter. Tiež sme ich porovnávali na spoločnej. Je lepší ako OKO, ale zas aj podstatný cenový rozdiel. Ja po prvotných skúsenostiach s &quot;kvalitnou a lacnou&quot; optikou vždy radšej rok pošetrím, aby som potom nenariekal aký som bol ..., keď som kúpil kvalitu za lacný peniaz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3514 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Kolimator
Keď sme pri tom, aký je rozdiel medzi OKO a Docter? Konkrétne. Uvažujem nad kolimátorom na dvojku 12/12, bažant aj diviak. Prejavia sa rozdiely na vzdialenosť do 50 m?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3515 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kolimator
Ťažko je to takto konkretizovať. Ideálne je mať pri sebe dve zbrane na každej iný kolimátor, hodiť ich do pleca a rýchlo zamieriť. Mne sa obraz cez Docter zdal ostrejší a bodka menšia a menej rozmazaná pri rýchlom pohybe a ak ti záležíaj na dizajne a montáži tak tam Docter vyhráva úplne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3523 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Kolimator
Nazdar chlapi. Vloni jsem v ruce držel kolimátor Winchester. Bylo to ten &quot;sklíčkový&quot; ne průhledový. Bohužel nebyl na zbrani. Měl jedenáct stupňů intenzity a nechaly se na něm měnit symboly, které se zobrazují na sklíčku - velký bod, malý bod, dva druhy křížků. Vcelku se mi líbil. Podle toho co říkal majitel,tak by měl stát něco okolo 3 500 Kč, což se mi zdá být poměrně dobrá cena - za Winchester, za kvalitu. Neviděl nebo nezkoušel jste ho někdo? Uvažuji o koupi IZH - 27 EM-1C a možná tento kolimátor na ní.
<br/>Jinak kamarád má na Merlinu kolimátor Winchester (průhledový) a při opakování rány v rameni prý na 70 metrů dostal pšt ran do 10 cm kruhu. Podle mě zvolil dobrou kombinaci zbraň - kolimátor. Nosí jí na společné lovy, dosled maximálně na šoulání.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3534 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Kolimator
okrem predností, ktoré spomínal Akela, je tu ešte jedna výrazná prednosť a to snímač intenzity svetla. Tento potom riadi intenzitu svitu svetelného bodu. Týmto máš zabezpečenú optimálnu bodku v závislosti od svetlosti prostredia a tak isto aj úsporu baterky. Mne prvá vydržala 4 roky a pritom krytku, ktorá zároveň osvetlenie pri založení vypína, dávam pri začatí pohonu dole, lebo som už dve stratil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.058 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 180 návštevníkov a žiadni členovia on-line