Sulovsky.v poznate pusky od neho?

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9319 od jager133
Sulovsky.v poznate pusky od neho? bolo vytvorené jager133
signoval Szulovsky - Bratislavský puškár ( medzivojnové obd.), venoval sa aj publikačnej činnosti ( Naša zverina - kol., r.1935 )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9322 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Sulovsky.v poznate pusky od neho?
kupil som dvojku Sulovsky.V Bratislava 1948, 16X70 s ejektormi, bohate gravirovana, spickovy stav, lahulinka. aku to moze mat hodnotu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9325 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Sulovsky.v poznate pusky od neho?
pod na pokec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9326 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Sulovsky.v poznate pusky od neho?
som tam a teba nikde

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9338 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Sulovsky.v poznate pusky od neho?
MATULKOH- k osobe správne sa to píše Szulovsky, tak ako Ti uviedol vo svojom príspevku JAGER133. Szulovky boli dvaja bratia v medzivojnovom ob. otvorili resp. zriadili v Bratislave strelnicu. Moja puška je signovaná B. Szulovsky - Bratislava. V podstate pušky vyrábali asi tak, že kupovali v tom čase najčastejšie vyrábanú najkvalitnejšiu hlavňovú oceľ resp. hlavňové zväzky Krupp, ostatné komponenty buď kupovali alebo vyrábali a takto vznikali poľovnícke pušky ktoré potom signovali svojím menom.
<br/> Mám pušku, guľobrokovú kozlicu, lankasterku v prevedení v súčasnosti neštandarnom guľovom kalibre 8 x 57 R/360,guľová hlaveň je pod brokovou hlavňou, brok. hlaveň 16, hlavňová oceľ ,, Krupp Flus Stihl,, prvotná tlaková skúška ako v tom čase najčastiejšie používaná NPF 28, vo Ferlachu. Na šíne signovaná B. Szulovsky - Bratislava. Na svoj vek je hlavňový zväzok vo velmi dobrom tech. stave. Skutočne ľahučká puštička rád ju nosievam. Videl som aj brokovnice od tohoto výrobcu. Prajem Ti aby si bol s puškou tak spokojný ako ja ... :) a nech Ti len do predu strieľa ako moja ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9341 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Sulovsky.v poznate pusky od neho?
Nie nepoznam preco? (to bollen pokus o for) aho :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9345 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Sulovsky.v poznate pusky od neho?
mirek dik za odpoved ale moja puska je signovana Sulovsky V. Bratislava, to ze tam nie je Z mozno je chybou, co nepredpokladam ale skor vyvojom spolocnosti, pred vojnou si niektori slovaci davali Z do mena ako vyjadrenie naklonnosti k Rakusko Uhorsku, po slovenskom state a po vojne Z sa stracali a mena menili, otcov profesor uz nebol Stein ale Kamenicky to len prikladom. v kazdom pripade je to neskutocna pracicka, do detailov prepracovana,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9400 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Sulovsky.v poznate pusky od neho?
Zbrane puškárov tohoto obd. boli robené spôsobom ako to opísal Mirek. Puškár z dodaných komponentov zlícoval, poskladal, dorobil rytiny, pažbu. A robil podľa priania - od základného prevedenia až po luxus, od lacnejších hlavní a baskúl, až po tie najdrahšie. Vo väčšej miere sa dovážali z belgicka ( dá sa to jednoducho zistiť podľa značiek ). Asi pred 1/2 r. bola v jednom českom komise na predaj Szulovského brokovnica - ,,hladká,, , bez rytín s drážkovanými hlavňami - za 3500,-.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9413 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Sulovsky.v poznate pusky od neho?
Meno Vojtech Szulovszky sa spomína aj v časopise Lovec z r. 1927 ako odborník na zbraňotechniku. Možno je to práve ten Tvoj puškár.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9428 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Sulovsky.v poznate pusky od neho?
no dik za odpovede, ta moje je strasne lahulinka, bohate gravirovana, hlavne maju kralovske znacky, aspon tak to vyzera, nechal som ju ohodnotit a som velmi spokojny, za co som ju kupil. este raz dik za pomoc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9436 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Sulovsky.v poznate pusky od neho?
MATULKOH- napíš mi mail na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., pomôžem Ti rozlúštiť tie tormentačné značky. napíš mi prípadne telef číslo. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9473 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Sulovsky.v poznate pusky od neho?
cau jager si tu este? bol som terz na pokeci ale nevidel som ta tam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9482 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Sulovsky.v poznate pusky od neho?
chyba komunikácie, no nemôžme sa na fóre stretnúť:{ napíš na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39058 od ZGabko
Odpoveď od ZGabko na tému Sulovsky.v poznate pusky od neho?
Ahoj!
<br/>Tak potom ste zistili ze ako je s tym, ze sa vola Szulovsky, ci Sulovsky? A aku hodnotu ma tvoja puska?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39313 od hospodar23
Odpoveď od hospodar23 na tému Sulovsky.v poznate pusky od neho?
akym spôsobom označovali bratia Szulovskí svoje vyrobené zbrane napr.s&amp;s? A vyrábali už aj zbrane v roku 1913?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.062 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 762 návštevníkov a žiadni členovia on-line