204 Ruger

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11402 od foxhunter
204 Ruger bolo vytvorené foxhunter
Zdravím.potrebujem informácie o kalibri 204 Ruger a 25-06 Rem.POMOC!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11404 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 204 Ruger
ake informacie potrebujes?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11405 od foxhunter
Odpoveď od foxhunter na tému 204 Ruger
Všetko(dlžka nábojnice,kaliber v mm, využitie, ONV,úsťová rýchlosť, energia,ktorý z týchto dvoch si vybrať ) chcem ju na škodnú, srnčiu. atď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11412 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 204 Ruger
foxhunter, ocakaval som ze ma niektory balisticky odbornici predbehnu, ale vidim ze z toho nic momentalne neni , obetujem sa k tvoje otazke takze takto:
<br/>.204 Ruger je pomerne nova raz. V mojich technickych priruckach sa prakticky nic o tejto razi nedeje -kedze posledna pub, je z roku 1999.
<br/>
<br/>avsak v Balistickom SW ktore pouzivam som zhrabal nasledujuce udaje:
<br/>
<br/>Raz-priemer strely:5.1mm
<br/>Dlzka naboja: 56.39mm
<br/>
<br/>Najtazsia strela momentalne k dispozicii: Hornady 2.91g
<br/>Prebitie strely (max):
<br/>prach:IMR 4227-23.51 GR
<br/>Mv:=1158m/s
<br/>ME:=1956J
<br/>Mpres;=6625PSI
<br/>
<br/>Porovnanie tohto kalibru s 25-06 Remington je neprakticke. Hoci .204 ruger som este ani nevidel, 25-06 som vlastnil a pouzival.
<br/>
<br/>Pouzivanay naboj-laboracia:
<br/> Priemer strely 6.5mm
<br/>Dlzka naboja:82.55mm
<br/>Strela:Hornady 7.7g
<br/>Prach:IMR 3031-40.63GR
<br/>MV:=918m/s
<br/>ME:=3277J
<br/>
<br/>V podstate ked sa na to podivas, .204 ruger je v podstatne mensie rozmerovy kaliber nez 222/23. Hoci sa na hore uvedenej nabojnici preukazuje dostatocna rychlost a energia je to stale velmi slaba strela, kedze energia bude padat pomerne rychlo. Tak isto mam dojem ze tato strela je velmi chulostiva na hociaky naraz na vegetaciu a rychlo sa rozpadne. Nemyslim ze by to malo nejaky zmysel sa pustit do lovu s tymto kalibrom a ak mozmo len na drobnu skodnu a lisku, kedze prakticka strela je priemerove pod 22.cal.
<br/>
<br/>Na druhej strane 25-06Rem je podla mna o podstatne dost vykonnejsi kaliber nez napr.243Win. Dokonca osobne som zmenil pouzitie .243Win. s 25-06Rem. Pouzitie tohto kalibru by sluzilo vynikajuce na srnciu zver, diviaka a nakoniec aj na nedospelu vysoku. To vsak neznamena ze by som to velmi doporucoval.
<br/>Tuto zbran som predal kamosovi. Minuly rok som po nom dostreloval medveda cca100-120kg. Medved bol klasicky streleny na komoru, na co ani velmi nereagoval. Dostreli som ho pouzitim 7x61 S&amp;H strelou na krk co ukoncilo nahanku na mieste. Po stiahnuti koze sne zistili ze 25-06Rem,7.7g strela sa roztrestila pri naraze a samozrejme dalej nepokracovala. Keby sme tuto zver nedostrelili urcite by s trelu z 25-06Rem . medved prezil.
<br/>
<br/>Dufam ze som ti aspon jak-tak pomohol pri vybere kalibra, pri com mam dojem ze .204 Ruger by asi nebol ani legislativne povoleny na polovanie na Slovensku-to vsak si musis zistit sam. Ako som uz podotkol, ak sa ti jedna o odstrel srncej, skodnej a pod. 25-06 Rem by sa osvecil ovela lepsie nez dokonca 222/3Rem alebo 243Win!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11413 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 204 Ruger
:I su I, cize prach je IMR, neviem preco mi tam smiliky naskocili!:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11483 od foxhunter
Odpoveď od foxhunter na tému 204 Ruger
Stefan ďakujem za info, takže to bude 25-06.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11484 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 204 Ruger
Jeden čas som sa o 25-06 veľmi zaujímal. V akom prevedení to chceš kúpiť ak to nie je tajné?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11486 od foxhunter
Odpoveď od foxhunter na tému 204 Ruger
Je to americká jednoranová NEF.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53635 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 204 Ruger
Pozdravujem Štefan. Mohol by si mi dať na Teba mail, alebo sami ozvi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54001 od SAKO
Odpoveď od SAKO na tému 204 Ruger
Ahoj, mam 25-06 Rem 2 roky, Tikka T3 Varmint. Strielam Accubond 110 Grs a Ballistic Tip 115 Grs. V ucinku nevidim moc rozdiel, ale Accubond je dost tvrdsi, je to vidiet na vystrele, ale zver normalnej velkosti prestreluje i NBT. U rychlosti okolo 930 m-s to ma rozptyl kolem 0,4 Moa, ja to laborujem na viac, 960 m-s. Ale rozptyl je horsi, okolo 0.6 Moa. Prach Vihtavuori N 560 lebo Winchester Supreme 780, zapalka Federal . Nabojnice Remington, matrice Redding. Kalibrujem len krcok. Je fakt, ze to obcas podlieva, ale stop efekt nevidany. A uz cakam na Tikku Hunter 338 Federal. Za tu cenu som spokojny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 284 návštevníkov a žiadni členovia on-line