Bettinsoli

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14998 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému Bettinsoli
Nepovažujem sa za takého odborníka aby som sa odvážil spochybňoval názor človeka, ktorý sa stým zaoberá desaťročia na profesionálnej úrovni a vyučuje fyziku ( okrem iného aj balistiku) na VŠ. Musím si to odskúšať v praxi a potom sa to uvidí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14999 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému Bettinsoli
Rád by som sa skontaktoval s tvojím kamarátom, ktorý vlastní podobnú zbraň. Ak je to možné pomôž.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15007 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Bettinsoli
no ked tento individual prednasa fyziku a doslovne balistiku potom si mu asi dobre neporozumel!:-o:-o:-o, Strielam brokovnice uz dlhe roky a pomerne dost vela-a to ze niekoho by napadlo ze do modernej brokovnice je potrebne spesialne do nej upravene strelivo je uplny nezmysel! Pouzitie nabojov 70mm v komore 76mm presnost a ani vykon neovplivnuje. To ze ze zbran ma 76 mm komoru neznamena ze tam nesmies pouzit nic ine okrem 76mm streliva! Bezne prebijam 70mm 24g. strelivo s vynikajucim vykonom na strelbe Skeet! Skontroluj si este raz oazky a odpovede!;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15009 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Bettinsoli
Stefan, zial ta nepotesim, ale ciastocne je to pravda, niektore vyhotovenia nabojov 70mm mozu pri pouziti v komore 76mm dlhej stracat vykon z dovodu aky popisoval myslim jager133 .... pri vytlacani strely z nabojnice sa moze stat pri nedostatocnej dlzke kontajnera (kosika) alebo plstennej zatky (fujtasa), ze plyny vzniknute horenim strelneho prachu sa vdaka netesnosti tychto hnacich zátiek dostanu pred ne a tak cast vykonu plynov sa dostane pred strelu a tym sa znizi vykon ... fyzika nepusti, je fakt, ze pri tomto procese k uniku hnacich plynov dojde, avsak treba sa pozriet aj na to, ake asi percento za cas, za ktory prejde zatka drahu 6 mm kedy opat zatka tesni v hlavni, dokaze uniknut... efekt straty sa zvysuje pouzitim kratsej nabojnice .. 67,5mm , 65 mm .. ja osobne pouzivanie 65mm a 67,5 mm nabojnic v komorach 76 mm absolutne neodporucam ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15039 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Bettinsoli
lubo uz som sa vyjadril-mas vtom diery!;););)8-L8-L8-L:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15048 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému Bettinsoli
Dokážeš aj pomôcť alebo seriózne poradiť? Tváriš sa ako pán Dokonalý. Za Tvojimi prejavmy sa skrýva ironické opovrhovanie názorov iných. Môže sa stať, že náhodou má pravdu aj ten druhý. Nebuď Jano. S úctou!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15051 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Bettinsoli
oto, nemam zaujem nikoho opovrhovat, alebo na niekoho utocit-samozrejme ze by som s radostou pomohol a snazim sa-avsak mam dojem ze sa ti to nechce uverit!nemam vychodiska len ti povedat pravdu-hned v prvej odpovedi som sa vyjadril, tak ze s tym by som mohol aj skoncit!;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15057 od milosg
Odpoveď od milosg na tému Bettinsoli
Napis mi na Teba mailovu adresu, tam Ti napisem jeho meno a kontakt.
<br/>Ahoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15058 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Bettinsoli
Vynimocne musim uplne suhlasit so Stefanom.Ostatne teorie o uniku hnacich plynov okolo kontajnera su absolutne irelevantne.Drviva vacsina modernych loveckych brokovnic ma 76 mm komoru,niektore 89mm,pouzitie nabojov s kratsou nabojnicou nepredstavuje problem,dokonca ani z hladiska opotrebovania komory (v brokovych nabojoch sa pouzivaju rychlo horiace prachy,pracuje sa s podstatne nizsimi tlakmi ako u gulovnic,a vdaka tymto faktorom hnacie plyny nemaju ani zdaleka take abrazivne ucinky ako sa to deje pri gulovych nabojoch-teda ani dlhodobejsie pouzivanie kratsich nabojov nepredstavuje problem.Samozrejme by sa to prejavilo hlavne pri sportovej strelbe,ale tam maju vsetky zbrane 70mm komoru a aj sportove strelivo sa vyraba so 70mm nabojnicou,samozrejme aj tu su vynimky,ale smerom dole)Jedina vynimka su brokove zbrane firmy Browning s hlavnami vyhotovenymi technologiou Back-Bored.Tieto hlavne maju nadstartne vacsi vyvrt,cim sa docieluje nizsi spatny raz.Bezne vyvrty sa napr. u Beretty pohybuju okolo 18,4 ,u Browninga je to o 2-3 desatiny viac.Preto aj Browning ponuka vlastny rad municie Premier,kde nedochadza k stratam vykonu vplyvom volnejsieho vyvrtu.
<br/>
<br/>Ad meszarosoto-jedine riesenie pre teba su externe choky s patricnou hodnotou zuzenia,aby ti to aspon ako tak fungovalo aj inde,ako na skeete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15066 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému Bettinsoli
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>
<br/>Ďakujem!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15079 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému Bettinsoli
Možno máš pravdu a spravil so nasledovný pokus:
<br/>Na 35 m som zavesil na špagát asfaltový terč. Keď som vystrelil s Bettinsoli, terč sa ledva rozpadol na dva kusy a na úlomkoch nebolo badať miesta zásahu.
<br/>Po výstrele zo ZH sa terč rozprskol na tisíce úlomkov ( však to poznáš). Bettinsoli nemala silu. KeĎ som tam dal nábol 12/76 bol efekt ten istý ako pri ZH. Niekde musí biť zrada.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15080 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Bettinsoli
Je to typická skeetovka. Tam zasahuješ terč zhruba do 25m. U profi skeetoviek som pozoroval presne ten istý efekt. Terč sa nerozpadal na prach, ale bol len akoby zasiahnutý 1-2 brokmi a ledva praskol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15088 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Bettinsoli
docela by mě zajímalo jaký tam dáváš choke a jaký má zahrdlení a délku hlavní to ZH ještě jsi to nenapsal nebo jsem to přehlídnul?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15090 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Bettinsoli
:(:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16394 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému Bettinsoli
Problém je vyriešený. Objednal som u talianského výrobcu vonkajšie predlžovacie choky 3/4 a full s tým, že sa hlaveň predlžila o 50 mm. Teraz je to už úplne iné. Ďakujem Všetkým za rady.
<br/>Lovu zdar!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21844 od petrasj
Odpoveď od petrasj na tému Bettinsoli
Koupil jsem si Bettinsoli Diamond. Přestože jsem průměrný střelec, byl jsem při první
<br/>zkoušce na střelnici nešťastný. Při druhé náštěvě se však průměr značně zlepšil a při třetí jsem si udělal rekord 10 holubů za sebou jednou patronou (baterie). Z toho alespoň mně vyplývá, že na každou zbraň si musí člověk zvyknout. A k razanci.
<br/>Naopak i kolega s Berettou se podivoval na jakou vzdálenost jsem byl schopen roztřelit holuba (24 g). Takže chyba asi bude někde jinde, ale určitě ne generelně ve značce flinty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21926 od petrasj
Odpoveď od petrasj na tému Bettinsoli
Diskuse je asi uzavřená, ale přesto.Včera jsem byl na kachnách a bylo to velmi dobré.
<br/>Trochu problém byl, že lítaly hodně vysoko, ale s choke 1 a 2 (brok 3,5) se mi dařilo i na ty vysokoletící. Byla to první zkouška nové zbraně (mimo střelnici) a byl jsem více než spokojený. Jinak k délce náboje. Výrobce doporučuje samozřejmě 76 mm, ale zároveň říká, že použití 70 mm je bezproblémové.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43868 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Bettinsoli
Páni kde se prodávají Bettinsolky na Slovensku? Jeden váš nemenovaný spolupolovník se asi stydí zeptat :D
<br/>Díkes ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43873 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Bettinsoli
Jendo Bettinsolky za dobru cenu maju v Zelenči tel.na majitela:0905248478.ak je to pre teba som ochotní sa prihovorit za cenu:):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43888 od army9
Odpoveď od army9 na tému Bettinsoli
Skus pozriet milata.szm.sk . V ceniku ma jeden gulobrok . U nas v Ziline som videl v pol. RIMI tiez jeden , ale to bolo este v decembri .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.106 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 305 návštevníkov a žiadni členovia on-line