CZ 550 FS 308 W

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18779 od meszarosoto
CZ 550 FS 308 W bolo vytvorené meszarosoto
Prosím o osobné skúsenosti a poznatky s používaním tejto zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18800 od Igor
Odpoveď od Igor na tému CZ 550 FS 308 W
Môj osobný názor - štandardná zbraň za rozumnú cenu - nikdy som ju nevlastnil, ale na strelnici som pár CZ 550 vyskúšal, či už Luxiek ale FS. Má aj svoje nedostatky záleží čo očakávaš od zbrane. 308 W je pre rozumného poľovníka s dobrým strelivom pre naše podmienky univerzálny kaliber.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18828 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému CZ 550 FS 308 W
Ja som si ju kúpil na odporúčanie kamarátov. Kaliber som si vybral na základe konzultácie so streleckým inštruktorom, ktorý je uznávaným odborníkom v odbore poľovníckej balistiky, ktorý tak isto ako si to spomenul tvrdil, že je to v našich podmienkach univerzálny. Ale teraz od kolegov, kamarátov počúvam nepriaznivé názory, hlavne čo sa týka kalibru a nepresnosť zbrane z dôvodu krátkosti hlavne ( FS- ka má dåžku hlavne 54 cm). Na zver som s ňou ešte nestrieľal ale na strelnici to bolo OK. ( na 100m tri rany v kruhu do 5 cm. ).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18843 od Igor
Odpoveď od Igor na tému CZ 550 FS 308 W
Debaty o tom, ktorý kaliber je dobrý a ktorý nie to tu už bolo rozpísané viackrát. Základom je dobre sa trafiť, pokiaľ použiješ dobré strelivo s dobrou strelou - a pri 308 je výber striel jeden z najväčších - nemáš problém. Samozrejme nič nie je stopercentné. Myslím, že dávať na rady kamarátov ;/ - no po pravde každá líška svoj chvost chváli. Riadil by som sa hlavne podľa svojho uváženia, základom je veriť zbrani a strelivu. Pokiaľ ako uvádzaš na sto metrov rozptyl 5 cm, tak to je na bežnú loveckú guľovnicu štandard. A pokiaľ si s ňou spokojný, vyhovuje ty tak načo niečo vymýšlať. Isto, že dåžka hlavne ovplyňuje presnosť streľby - ak však dodržiavaš tzv. "poľovnícku vzdialenosť" tak by som si s týmto hlavu nelámal.
<br/>A len tak na záver - tiež sa venujem zbraniam, ale o odbore poľovníckej balistiky som ešte nepočul ? O vnútornej, prechodovej, vonkajšej, terminálnej, ranivej, kriminalistickej, experimentálnej, teoretickej - to áno, ale o poľovníckej ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18848 od man
Odpoveď od man na tému CZ 550 FS 308 W
308 W je v našich podmienkach vynikajúci univerzálny kaliber /ale to prakticky všetky od 6,5-8 /, treba sa len zžiť so zbraňou a každému vyhovuje niečo iné. Ak niekomu nevyhovuje typ streliva, tak nech vymení náboj / sem-tam zver odskočí hlavne po SB 9,7g. strižná hrana /.Kto tvrdí, že to nie je dobrý kaliber tára, alebo nevie strieľať.
<br/>K tej dåžke hlavní Sauer 202 má hlaveň 52cm. Steyer Mannlicher celopažba a horská verzia tiež 52cm a osobne nepoznám nikoho, kto by u uvedených zbraní spochybňoval dåžku hlavní. Podľa mňa záleží hlavne na voľnom uložení hlavne, čo býva u ČZ niekedy problém a u FS zvlášť. V normálnych podmienkach pri streľbe do 200m nie je rozdiel v dåžke hlavní podstatný. Skôr starostlivosť o celopažbu /sneh, dážď/ je trošku náročnejšia. Mne osobne sa celopažby vždy páčili, pôsobia klasickým poľovníckejším dojmom. Máš výbornú zbraň a na &quot;tiež názory&quot; sa kľudne vybodni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18857 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému CZ 550 FS 308 W
Opravujem! Chcel som poľovnícke strelectvo. Prepáč.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18860 od Igor
Odpoveď od Igor na tému CZ 550 FS 308 W
Nič to mýliť sa je ľudské - a nedaj sa naštrbiť rečami kamarátov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18862 od miso
Odpoveď od miso na tému CZ 550 FS 308 W
Súhlas, napr remington seven má hlaveň 47cm dlhú a môžeme menovať ďalej. Na poľovnícke využitie dåžka hlavne nehrá hlavnú rolu. Možno pri varmit streľbe na hlodavce ako to majú napr. v USA, ale aj tak je podľa mňa viac kľúčová hrúbka hlavne a jej správne &quot;voľné&quot; uloženie, no najmä osoba za pažbou;)
<br/>.308 je vynikajúci kaliber, určite u nás postačí na všetko. CZ 550 FS je pekná zbraň,len raz za čas treba prejsť novinovým prúžkom popod hlaveň či sa nedotýka predpažbia, lebo drevo stále pracuje a u tohto modelu sa to z času na čas objaví-môže to zväčšiť rozptyl a to dokáže strelca rozladiť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18869 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému CZ 550 FS 308 W
Môžem potvrdiť, už niekoľko sezón vlastním a používam (občas - hlavne na posedy a na spoločné poľovačky) Remington Seven v uvedenom kalibri a som spokojný. Je to trošku hlučnejšia zbraň vďaka tej krátkej hlavni, ale veľmi praktická a pohotová a čo je dôležité aj presná. Momentálne používam Norma Vulkan 13g, ale vyskúšal som už aj iné strelivo a zatiaľ čo do presnosti ale aj účinnosti som bol najspokojnejší s RWS H-mantel 11,7g.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.048 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 521 návštevníkov a žiadni členovia on-line