CZ 550

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19507 od Igor
Odpoveď od Igor na tému CZ 550
Bežné sú 4 drážkové hlavne a 6 drážkové hlavne, hlavne u európskych výrobcov zbraní, americký používajú aj 8, 10, dokonca aj 12 (napr. Marlin 336). Pokiaľ ale viem tak Tikka má 4 drážky?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19508 od tomi
Odpoveď od tomi na tému CZ 550
Zdravim.
<br/>Mal som Brno98, predal som ju, teraz som si kúpil CZ550Lux 9,3x62. Poistka sa mi zdá že je trošku hlučná a má tvrdý chod, ale skúsim puškára - čo na to on. Ešte je to nová zbraň. Celkové opracovanie je pekné, dobre to sedí v ruke, ja som spokojný. Za tie peniaze určite /23.900Sk/. Keby som mal viac peňazí tak by som si pozrel určite do vyššej kategórie, ale...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19509 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému CZ 550
Neviem ci je to pravda, ale v jednej knihe som cital, ze hlavne so 6 a viac drazkami su urcene pre olovenne strely, nemali by sa v nich pouzivat oplastovane strely, je to pravda?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19513 od Igor
Odpoveď od Igor na tému CZ 550
Nie je to pravda - zober si napr. guľovnicu Browning Eurobolt kal. 300 Win. Mag, má 6 drážkovú hlaveň - kde sa používajú do 300 Win Mag olovené strely ? Dalej napr. čekoslovensku guľovnicu Fox Mod. 2 v kal. 222 Rem, ZBK 110 v kal. 222 Rem, CZ 527 v kal. 223 Rem alebo aj napr. ruskú jednovýstrelovú guľovnicu IZ - 18 MN v kal. 222 Rem, všetky majú 6 drážkové vývrty. To koľko má drážok hlaveň je dôležité z hľadiska vedenia strely v hlavni. Väčšinou sa 6 drážkové vývrty používajú u striel s vysokou úsťovou rýchlosťou, pretože nižší počet drážok by nedokázal udržať správne vedenie strely v hlavni.
<br/>A nakoniec zober si malokalibrovky napr. Brno mod. 2, 4 a 5, čínske JW -15A, JW 20 všetko v kal. 22 Long Rifle majú 6 drážkové vývrty. Tam sa používajú len olovenné strely.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19517 od Akela
Odpoveď od Akela na tému CZ 550
Chcel som kúpiť 223 Rem tak som zavolal Fraňa CZ 527 som mal, tak som chcel Tikku Laminated stainless. Mal som ju v rukách na výstave a skvelo mi sadla. nedodali mu ju, tak ma volal že má nejakú novinku Remington/značka/ typ si nepämätám. Bol som to pozrieť, ale niečo tak zle urobené som snáď ani nemal v ruke. Čierny hrozný plast, záver bol celý potiahnutý čiernym akoby teflónom a neuveriteľna sa pri vytiahnutí logal do strán, šiel hrozne, poistka by vyľakala aj hluchého a napináčik amíci nerobia. Hneď som to pustil z ruky.
<br/>Ale zasa pre objektívnosť - mal som veľmi pekný Remington v ruke v Pešti na výstave Laminated pažba, krúžkovaný záver, skrátka celkom iná trieda ako som videl u Fraňa. Naozaj, nevzal by som ho ani zadarmo.
<br/>Pravdepodobne robia tiež viac kvalitat. tried a aj cenovo odstupňovaných. Naproti tomu Rem. z US u Fraňa sa mi CZ 537 zdala ako jagavý Ferlach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19522 od Igor
Odpoveď od Igor na tému CZ 550
Na jar 2007 na výstave IWA v Norimbergu som sa obšmietal aj na stánku Remingtonu. Z diaľky ako som sa k nemu blížil som už videl veľké tabule Remington tak som bol nažhavený a vcelku som bol nemilo prekvapilo, že tak veľká firma ako Remington mala nakoniec stánok rozmerov cca. 3x3 m s jednou staršou paňou a cca. 4 flintami, ktoré po čase obmieňali. Tak som sa dal do reči a po dlhšej debate som nadobudol dojem, že európsky trh pre nich nie je moc lukratívny vzhľadom na silnú konkurenciu domácich značiek.
<br/>Inak čo sa týka zbraní tak tam mali pekné kúsky - Remington 700 CDL krúžkovaný záver, Remington 700 XCRs novou spúšťou X-mark Pro Trigger a povrchovou úpravou Trinyte, zaujal ma aj model XR-100 s krásnou pažbou z laminovaného dreva a tučnou hlavňou. Remington vie urobiť pušky, nevraviac o puškách z rady Custom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19526 od Igor
Odpoveď od Igor na tému CZ 550
Gratulujem k voľbe kalibru - uvidíš nebudeš lutovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19529 od tomi
Odpoveď od tomi na tému CZ 550
Brno98 bol 8x57JS, -som predal lebo...- nebolo to kvôli kalibru ale som chcel inú pušku, a v tejto cenovej kat. nemal len Zastava 8x57, na to som čakal už pol roka, nedošlo to, naštval som sa a už je to z toho tá CZ550. Ešte na jar som sa informoval u výrobcu -CZ začne /ževraj/ komorovať aj na 8x57JS ale len v druhej polovici tohto roka. To je ďaleko. Preto som si zvolil 9,3.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19530 od Igor
Odpoveď od Igor na tému CZ 550
Ja som sa rozprával zo zástupcom CZ priamo zo zbrojovky v UB, po výtke prečo nerobia 8x57 povedal, že už pripravujú overovaciu sériu. Kedy presne však budú pušky na predaj mi nevedel povedať ani on.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19531 od Igor
Odpoveď od Igor na tému CZ 550
Ja som sa rozprával zo zástupcom CZ priamo zo zbrojovky v UB, po výtke prečo nerobia 8x57 povedal, že už pripravujú overovaciu sériu. Kedy presne však budú pušky na predaj mi nevedel povedať ani on.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30783 od MieN
Odpoveď od MieN na tému CZ 550
Skúsil som to založiť ako novú tému, pretože si myslím, že by si to novú tému zaslúžilo. Chlapi podržte sa, znovu som písal do CZUB ohľadom ráže 8x57 JS a tu je odpoveď .
<br/>
<br/>Dobrý den,
<br/>děkujeme za Váš zájem o výrobky naší firmy.
<br/>U kulovnice CZ 550 ráže 8x57 JS byla koncem minulého roku vyrobena pouze ověřovací série- referenční vzorky pro veškerá námi obchodovaná teritoria na celém světě.
<br/>První kusy z běžné sériové výroby budou k dispozici koncem tohoto čtvrtletí přes našeho zástupce v SR firmu UNION CS spol. s r.o., Martin.
<br/>Kontakty na tuto firmu naleznete na našich www.czub.cz
<br/>
<br/>S pozdravem
<br/>
<br/>
<br/>Mgr. Pavel Štrajt
<br/>Prodej - ČR, SR
<br/>Česká zbrojovka a.s.
<br/>Svatopluka Čecha 1283
<br/>688 27 Uherský Brod
<br/>www.czub.cz
<br/>h 572 65 5140
<br/>fax: 572 63 3439
<br/>Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>
<br/>
<br/>
Original Message
<br/>From: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. [Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.]
<br/>Sent: Friday, January 25, 2008 7:52 AM
<br/>To: Info
<br/>Subject: Dotaz z webu
<br/>Importance: High
<br/>
<br/>No konečne, ešte aby sa tak naozaj do konca marca udialo. Uvidíme, či obchodníci nezdvihnú ceny, myslím že niektorí špekulanti sa budú snažiť využiť zvýšený záujem o túto ráž. Zopár ich poznám. Aj keď ceny majú asi dovozcom odporučené. Treba sa jednať, oni na to priestor majú a dosť široký.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30837 od MieN
Odpoveď od MieN na tému CZ 550
A ďalší mail z CZUB:
<br/>
<br/>Vazeny pane ,
<br/>
<br/>na zaklade Vašeho dotazu zasilam zakladni informace o kulovnici v razi 8x57 JS.
<br/>
<br/>První kusy z overovaci serie byly dany do prodeje koncem roku 2007.
<br/>První kusy ze seriove vyroby by mely byt k dispozici od dubna 2008.
<br/>
<br/>Zakladni technicke údaje naleznete v priloze tohoto e-mailu.
<br/>
<br/>S pozdravem / best regards
<br/>
<br/>Ing. Petr Mikulasek
<br/>Senior Sales Manager
<br/>
<br/>Ceska zbrojovka a.s.
<br/>Svatopluka Cecha 1283
<br/>CZ-688 27 Uhersky Brod
<br/>tel +420 572 655 200
<br/>fax +420 572 633 439
<br/>GSM +420 737 226 055
<br/>Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>www.czub.cz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30869 od tomi
Odpoveď od tomi na tému CZ 550
Dobrá správa...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #36947 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému CZ 550
Zdravím, pánov poľovníkov. Chcel by som sa spýtať, lebo stojím pred dilemou akú guľovnicu kúpiť- v mojej cenovej reláciií by boli Tikka, Rosler, alebo nová CZ 550 lux. Všetky v kalibri 8x57JS. Na tikku mi povedali že čakacia doba je od pol roka až rok, čo by mi nevadilo, pretože mám guľobrok 7x65R, ale trochu ma odrádza ten lúčik a spúšť z plastu. Ten rosler, no čo ja viem, neviem ako sa bude chovať to lôžko hlavne, keď sa bude často meniť hlaveň, a vystríhali ma kvoli častým opravám spúšťového mechanizmu. CZ by bola asi najlacnejšie, ale čo na ňu počujem ohlasy, tak neviem, ale šak keď je to LUX ka, hádam tam si dajú záležať, nie ako na štandarde,.Tak neviem čo spraviť, chcel by som len tu 8x57JS. A nebolo by zlé kúpiť aj starú Z tku, len tých je už málo, a ak sú tam máloktorá ma ešte dobrý vývrt.Ďakujem za rady, dúfam že mi pomôžete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48763 od zolo64
Odpoveď od zolo64 na tému CZ 550
Ahojte priatelia
<br/>
<br/>Chcem vas poziadat o radu pri mojom probleme ohladom uvolnovania sa zasobnika na CZ 550 (kal.308Win)po rane.
<br/>Za informacie veduce k naprave vopred dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48770 od leica
Odpoveď od leica na tému CZ 550
z CZ537 sa zasobnik bezne uvolnoval, potom pri CZ550 urobili 2 zarezy a prestal sa uvolnovat.. ale ako sa hovori pri CZ nie je nic nemozne, dobry puskar to hravo zvladne, ja mam tento kaliber a este nikdy mi nevypadol..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48774 od zolo64
Odpoveď od zolo64 na tému CZ 550
Ahoj
<br/>Dakujem za informaciu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48779 od leica
Odpoveď od leica na tému CZ 550
teraz som mimo SR, ale ked sa vratim tak to preverim ako sa s tym vysporiadal ten kamarat s tou CZ537

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49118 od riso11
Odpoveď od riso11 na tému CZ 550
osobne este nepolujem ale ked uz budem raz tak v tej kategorii do 1 000 euro dam prednost CZ 550 a este sa casom rozhodnem ktory typ, osobne sa mi velmi pacia pusky CZ ale aj ZKK nesu od veci tiez sa mi pacia ale ako bolo spomenute ci uz nie je zastarala...
<br/>ale to je len môj názor a este som len zacinajuci nepolovník ale raz sa ním chcem stat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 týždňom #58804 od ajven
Odpoveď od ajven na tému CZ 550
mam zaujem o bipod harris a chcel sy som to dat na CZ 550. Viete mi poradit ako to tam uchytit? Budem potrebovat nejaky adapter/medzikus? Da sa to upevnit do vnutorneho zavitu, co drzi remen a potom dat remen na samotny bipod? Vdaka za pomoc....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.124 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 782 návštevníkov a jeden člen on-line