Uskladnenie zbraní

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23011 od Peter33
Uskladnenie zbraní bolo vytvorené Peter33
Chcel by som sa Vás opýtať, že v čom máte uskladnené dlhé zbrane, keď ich máte menej ako desať, a nábojov menej ako 10 000 ks.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23017 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Uskladnenie zbraní
....v uzamykatelnej skrini alebo oprete v rohu ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23020 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému Uskladnenie zbraní
Aha, dik, ale ta skrina moze byt aj drevenná?Lebo som pocul ze ked to je skrina, tak by mala byt plechová, no neviem ci je to pravda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23021 od miso
Odpoveď od miso na tému Uskladnenie zbraní
Ak sa nemýlim(nechce sa mi kukať zákon)tak podľa zákona ti na uvedené množstvo zbraní stačí, ak ich budeš mať uskladnené v uzamknutej miestnosti bez okien...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23022 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Uskladnenie zbraní
myslim ze staci aj drevena, ale nebudem to tvrdit na stopéro ;) radsej si to niekde najdi v zakone lebo neznalost neospravedlnuje ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23023 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému Uskladnenie zbraní
staci aj sklenenna len musia byt extra uzamknute pusky,extra naboje a extra zavery

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23032 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Uskladnenie zbraní
U môjho dedka vo Veľkých Ripňanoch voľakedy za každými dverami bola opretá iná brokovnica a náboje boli aj v príborníku a to býval krajom dediny. Tam keby došli policajti na kontrolu, tak skolabujú. A nás vnúčeniec tam bývalo cez prázdniny aj 6. Boli to pekné časy. A tých zajacov a bažantov na výradoch...
<br/>Teraz to zatváram do trezora, oklepávam to jedno o druhé, nemám to akosi rád, aj keď sa cítim bezpečnejšie keď som v práci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23041 od jan_znava
Odpoveď od jan_znava na tému Uskladnenie zbraní
Podľa zákona má byť viac ako sedem zbraní uložené v trezore.Do sedem zbraní môže byť aj v drevenej,ale musí byť uyamknutá a náboje a závery musia byť samostatne.Takuto skryñu s vyrezávanými dverami viem vyrobiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23042 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Uskladnenie zbraní
Vo velkych Ripnanoch som zazil krasne polovacky aj ja, ale uz to tam ide z kopca :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23049 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Uskladnenie zbraní
Nikoho sa nechcem dotknúť, ale poniektorí by asi potrebovali ísť znova na preskúšanie :).
<br/>§ 55 ods. 1 zák. č. 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive v platnom znení :
<br/>
<br/>Fyzická osoba, ktorá drží menej ako 11 zbraní kategórie B alebo zbraní kategórie C alebo strelivo v počte do 10 000 ks a na ich uloženie nepoužije trezor, je povinná zbrane a strelivo uložiť a uzamknúť ich oddelene. Ak strelivo nemôže uložiť v oddelenej uzamknutej miestnosti, skrini alebo debne, musí ho uzamknúť samostatným zámkom.
<br/>tj. v normalnej reči - ak máš menej ako 11 ks zbraní (10 a menej), zbrane a náboje musia byť uzamknuté oddelene. Nikde zákon už nehovorí v čom majú byť uzamknuté, či to má byť plechová skriňa, drevená alebo iná ...
<br/>
<br/>Ďalej § 55 ods. 6 - zbraň musí byť zabezpečená v nenabitom stave, to znamená, že zbraň nie je nabitá strelivom v zásobníku, nábojovej schránke, nábojovej komore hlavne alebo nábojových komorách valca revolveru.
<br/>
<br/>§ 55 ods. 7 - Ak má zbraň odnímateľný zásobník na náboje, zásobník sa ukladá oddelene od zbrane a musí byť uzamknutý samostatným zámkom. Zásobníky môžu byť uložené spolu so strelivom.
<br/>
<br/>§ 55 ods. 8 - Klúče od uložených zbraní, streliva a zásobníkov musia byť zabezpečené tak, aby k nim nemala prístup nepovolaná osoba.
<br/>
<br/>Ak má niekto 11 a viac ks zbraní § 55 ods. 3 - viac než 10 držaných zbraní kategórie B alebo zbrane kategórie C alebo viac než 10 000 ks streliva musia byť zabezpečené v uzamykateľnom skriňovom trezore.
<br/>
<br/>Ak má niekto viac než 20 držaných kusov (zbrane kategórie B a C), alebo viac než 20 000 ks streliva (§ 55 ods. 4) musia byť zabezpečené v uzamykateľnom trezore, v uzamknutej miestnosti alebo samostatnom objekte, tieto zbrane musia byť zabezpečené poplachovým systémom na hlásenie narušenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23164 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Uskladnenie zbraní
Vie niekto povedať, či výmenná hlaveň sa ráta ako celá zbraň? Evidenčná kartička je na ňu zvlášť, tak asi áno, ale aj tak by som chcel vyjadrenie niekoho znalého, že či keby som mal napr. 5 komplet zlamovacích zbraní a ďaľších 6 samostatných výmenných hlavní na uvedené baskule, tak či sa to už ráta ako 11 zbraní a vzniká potreba trezora, trezorovej skrine..
<br/>Zatiaľ to nie je môj prípad, ale možno časom, tak aby som sa vedel pripraviť.. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23165 od michal
Odpoveď od michal na tému Uskladnenie zbraní
§ 2 písm. a zákona č. 190/2003 Z.z. na účely tohto zákona sa zbraňou rozumie.....; zbraňou sú aj jej hlavné časti, a to hlaveň, vložná hlaveň..... .
<br/>
<br/>Takže ak sa na účely 190/2003 Z.z. považuje za zbraň aj hlaveň, tak potom platia pre ňu analogicky podmienky uskladnenia zbraní v zmysle 190/2003 Z.z. a aj takato hlaveň sa započítava do celkového počtu ako samostatná zbraň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23169 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Uskladnenie zbraní
Je to tak ako píše Michal - hlaveň sa ako to uviedol nižšie považuje za zbraň, tj. platia pre ňu rovnaké podmienky, či už nadobúdania, prevozu, uskladnenia atď...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23170 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Uskladnenie zbraní
Veď som to aj predpokladal, ale keď to takto pekne napíšu viacerí - čo ich v istých oblastiach pokladám za skúsenejších, tak má človek radosť z toho že dobre predpokladal a teda aj vlastne vedel...:x:D;) Díky chlapci za odpo...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23287 od body25
Odpoveď od body25 na tému Uskladnenie zbraní
chcem sa zapojit do debaty zakon hovori nad desat zbrani aviac ako10 000ks streliva musy byt trezor.ale inac staci drevena skrina8-L8-L8-L:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23288 od body25
Odpoveď od body25 na tému Uskladnenie zbraní
chcem sa zapojit do debaty zakon hovori nad desat zbrani aviac ako10 000ks streliva musy byt trezor.ale inac staci drevena skrina8-L8-L8-L:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23294 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Uskladnenie zbraní
Chlapci pozorne si precitajte prispevky IGORA a potom polemizujte.Aka drevena skrina?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24653 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Uskladnenie zbraní
Peter, mám 2 zbrane uzamknuté dvoma zámkami v plechovej skrini o rozmeroch v-1200xš-500xh-300mm kde je ešte jedná menšia osobitne uzamykateľná skrinka na náboje. LOVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.061 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 292 návštevníkov a žiadni členovia on-line