Aký máte názor na úsťová brzdu na gulovnici?

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23234 od volodo
Aký máte názor na úsťovú brzdu na gulovnici?
<br/>Má to zmysel? Máte s tým niekto skúsenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23249 od Jaro
ja som nad tym spekuloval . nakoniec som z toho upustil . na moju celopazbu sa to nehodi a z praktickeho hladiska by som asi moc neziskal .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23252 od Stefan49
kvalitna ustna brzda v prvom rade znizuje spiatocny naraz zbrane-az do 40%, a nadstavitelne brzdy ovplyvnuju tak isto aj presnost-pad strely. Je v tom jedna nevyhoda-zvysuju pomerne dost hluk vystrelu!!;/:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23317 od astronom
Ja by som to trochu poopravil, neznižuje hluk výstrelu, ale ho rozkladá aj do bokov. To znamená, že ucho vedľa flinty zaznamená podstatne väčší hluk pri výstrele s úsťovou brzdou ako bez nej. Strelec pri normálnych podmienkach zmenu hluku nezaznamená. Nesmie však stáť pri nejakej stene či prekážke, tam môže zachytiť zvukové odrazy. S úsťovou brzdou poľujem druhý rok. Pokles spätného rázu je citeľný čo u 30-06 strelec uvíta. S hlukom som problémy zatiaľ nemal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23321 od dusab
Ja som tiez mal moznost vyskusat strelbu s ustovou brzdou, ale ked mam pravdu povedat, tak ma nejak neoslovila. Bolo to na kalibri 7,62x54, no zeby som pocitoval nejaky citelne mensi spatny raz nemozem povedat. Zeby bol ucinnost 40%....;/
<br/>Tym nechcem povedat ze to nie je mozne, istotne to chce nejaku kvalitnu ustovu brzdu inak je to skoda davat na pusku. S tym hlukom to je pravda. Moj nazor je radsej dat spravit kvalitnu pazbu, ktora ti tiez citelne zmensi spatny raz zbrane. Ale nemysli si ze ked das na 30-06 ustovku tak sa s toho bude strielat ako z malorazky...:D :D :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23326 od janicok
Ma to svoje kolegovi na 9.3x62 po vystrele posuvalo puskohlad pri kvlitnej mont a pusk, Swar.Puskar to vyriesil ustovou brzdou a pohoda zalezi aj na kvalite brzdy;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23334 od martin203
:]:]:] popis prosim blizsie tu kvalitnu montaz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23340 od michal
Skôr mu mal puškar poriadne namontovat do montaže puškohlad...kludne aj nalepit do krúžkov ked mu to behalo v montáži. 9,3x62, koli spatnému rázu žiadnu úsťovku nepotrebuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23344 od janicok
Aj lepidlo povolilo pri RWS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23345 od texedo
Janicok to je mozne.... vazne to myslim:I:I ale len vtedy ak mal montaz na 30mm tubus a puskohlad mal 26mm tubus:):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23354 od michal
Ja som RWS z 9,3 mm strielal- 19 g TUG...silnejsie fabrické v 9,3 mm RWS nerobil, lepidlo nepovolilo doteraz....lenže na mojej to tam nelepili kanagonom.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23359 od janicok
Skoda sem nieco napisat lebo su tu odbornici co vedia od stola viac ako taky puskar co tu dobru brzdu robil!!!!! A inak dlzka hlavne vyrobca zbrane pazba typ ? nebudem sa k tomu viac vyjadrovat8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23360 od martin203
to bude najlepsie 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23361 od michal
Janicok, takže asi takto....predpokladam, že si ten kamarat nedal swarovskeho na IZ, ked mal na swarovskeho, tiez asi kupil poriadnu montáž. Ked mu to v kvalitnej montaži plavalo, tak kde bude asi chyba. Najskor v sposobe uchytenia nie? Ak je možné, že tie swarovaky nelietajú v dobrej montáži druhým? Ak by to bolo vyriešené tou úsťovkou, tak potom je bud montaž alebo tubus puškohladu na hovno....alebo je na hovno urobé uchytenie tubusu v montáži. Su aj razantnejšie kalibre ako 9,3x62 a puškohlady v montaži nelietajú ani netrhaju lepenie v kružoch, a pritom usťovku nie každý na takej flinte ma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23367 od janicok
Mas skusenosti ale kazdy pripad je svojsky viem ze raz mu menil aj montaz a puska je Manlicherka. Pisal som k teme ze dobru ustovu brzdu je na takom kal. urcite citit a co sa jedna hluku je to tiez o kvalite prevedenia-samozrejme strelba na volnom priestore nie na kr.strelnici. M203 mna vytoci len inteligent8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23368 od Stefan49
...asi je uz na case aby si sa tuna venoval temam len na citanie, a neodpovedal! Ustova brzda nema nic spolocneho s optickymi montazami,, takze pises podstatne kravinu--ako vzdy!:[:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23370 od janicok
8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23464 od janicok
Pozorne citaj dobra rada:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23466 od Lubo1
No moj nazor je, ze do kal. 8x68 je to asi tak osozne ako voda v kosi. Jedno ci tepla, ci studena. A Janicok, ze bol zly puskohlad, to je vymysel puskara, co odrbal robotu, Este raz. Moj nazor.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23476 od janicok
Ja som nepisal o vadnom puskohlade ale o posune v montazi po vystrele strelivo RWS tug 19g a puskar dnes je to vsetko o ksefte ale ucinok brzdy je m.30%

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 384 návštevníkov a žiadni členovia on-line