Tlmicče hluku na poľovných zbraniach

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25369 od miso
Odpoveď od miso na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Na SR povoliť tlmič je podobná chyba ako pustiť capa do záhrady. Sme raz taký, nezmeníme sa. Toto si opakujem keď raz za dva mesiace idem nejakú časť lesa očistiť od odpadkov. S kamarátmi odstránime jednu skládku, o 2 dni je znova plná!!! Ľudia si asi myslia,že to čistiť musíme a sme za to platení alebo čo.
<br/>Pričom keby boli ľudia menej chamtivý,bolo by celkom príjemné(najmä v prímestkých oblastiach)robiť menej hluku...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28468 od Hlohy
Odpoveď od Hlohy na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
SIPIK
<br/>Dokonale si to vystihol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28470 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
...SEDIM TU A ROZMYSLAM;/ niektory sa tu bavite o tradiciach, iny zas e o logickych nazoroch k polovnictvu a tak isto sa tu najdu debily, ktory kolom dokola tocia uplne oprot izakonne veci, a nastroje ktore su...no protizakonne!Zase nepotrebne veci vo forume, zbytocne si tu zdvihate krvny tlak!!!! Teraz tlmice? Podla mna zbytocne tratit energiu!:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28473 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Na ochranu sluchu tak som sa už dlho nezasmial som zvedaví či dokáže niekto vymyslieť lepší argument prečo to povoliť ale dosť pochybujem tento nemá konkurenciu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28475 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Tlmiče hluku odporúčajú 4 z 5 ušných lekárov....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29293 od Martin28
Odpoveď od Martin28 na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Myslím, že veľa zúčastnených ešte pušku s tlmičom ani nevidela a nepočula. Základ toho,aby bola výstrel nehlučný musí byť použité subsonické, teda podzvukové strelivo. T.j. nejakých 330m/s. pri tejto rýchlosti sa dokáže deformovať iba veľmi mäký projektil. Jediné využitie tlmiča by som videl reálne tak na malorážke, kde sú niektoré náboje takto konštruované. Normálny poloplášť pri subsonickej rýchlosti u guľového náboja napr. 308W sa nedeformuje.
<br/>Na väčšie vzdialenosti, čo považujem u takýchto nábojov už 100m je balistická krivka určite aj 1/2metra.Takže to chce dobrého strelca a Musel by byť ešte veľmi dobrý psík ktorý by taký postrieľaný kus dohľadal. To je asi všetko. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29298 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
tak ako píšeš,ale dá sa strieľať aj normalným strelivom a zvuk ako u malokalibrovky.Ver mi,netáram-3006.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29299 od Martin28
Odpoveď od Martin28 na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Keď použiješ normálne strelivo ,tak zvuk sa šíri za strelou. Tak ako keď počuješ stíhačku. Počuješ ju, ale už je dávno fuč. Tak,že keď vystrelíš tak počuješ ranu v diaľke, ako keby niekto strielal o pol kilometra ďalej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29316 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Myslím, že Lacika85 môže mať pravdu, totiž ak tlmič zachytí zvuk výstrelu (explóziu
<br/> prachu), ďalej môžeš počuť už len rázovú vlnu vznikajúcu na guľke. Teda aspoň tak
<br/> nejak si to predstavujem, možno sa mýlim. Podzvukové do .22LR
<br/> nepočuť práve preto, že tlmič zachytí zvuk výstrelu, guľka neprekonáva zvukovú
<br/> bariéru a teda nerobí hluk vznikajúci pri rázovej vlne.
<br/> V každom prípade sú však tlmiče pre normálneho poľovníka úplne zbytočné, o
<br/> pytliakoch sa vyjadrovať nebudem. Totiž keď už raz vystrelíš hoci aj s tlmičom, zver
<br/> bude počuť minimálne svišťanie guľky a to už nehovorím o zvuku záveru. Predstava,
<br/> že vystrelím 5 nábojov za sebou a padne 5 kusov nič netušiacej zveri je minimálne
<br/> úsmevná. I keď zažil som i také, keď srnec doslovne nepočul výstrel .30-06 a pokojne
<br/> sa pásol ďalej ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29326 od Martin28
Odpoveď od Martin28 na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Nie som úplne namakaný vo fyzike, ale tvoja teória sa môže zakladať na pravde. Len si neviem predstaviť ten tlmič ktorý utlmí štandartný náboj. Pochybujem , že by ho nejaký pytliak skoval pod kabát alebo sa s ním obracal v aute.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29330 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Asi jste viděli u mě v galerce losici a u ní flintu s tlumičem. Je to z Finska, tam je tlumič zákonem dovolený a doporučený z důvodu ochrany sluchu vůdce a nebo psa při lovu. Pokud vystřelí někdo s takovým tlumičem, tak vystřelí z výše zmiňovaného důvodu. Střelba s takovým tlumičem je slyšitelná, ale méně než bez tlumiče. Při ulovení kusu, který je na fotce jsem slyšel ránu asi na 300m, asi jako ostré, velmi silné tlesknutí a na dotaz co to byl za divný výstřel mi řekli, že to byl výstřel s tlumičem. Každopádně pro zvěř je to slyšitelné velice dobře.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29345 od Martin28
Odpoveď od Martin28 na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Toto veľa vysvetluje. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32144 od ivakbystrik
Odpoveď od ivakbystrik na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Podľa mňa by to bolo super keby sa povolil tlmič hluku na polovných zbraniach mám poškodený sluch a neôžem si dovoliť vystreliť bez ochrany sluchu je to riadne zloťité na polovačke .Toto by to vyriešilo a čo sa týkapitliactva nič sanezmení

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32150 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Nič v zlom ale ty si riadne mimo... 8o ! Ak máš problém zo sluchom kúp si kvalitné elektronické sluchátka ... určite je to lepšie riešenie ako povolovať tlmiče.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32151 od papo
Odpoveď od papo na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
ja mám slabší zrak, takže sa prihováram za lampu na flinte. a mámm známeho, čo má malého vtáka, poraď mu tiež čosi8o, .........že ťa vôbec čosi také napadne :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32156 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
A ešte mi to nedá - ty máš o pricípe fungovania tlmiča zjavne poznatky ako koza o kolieskových korčuliach - chcem vidieť ako by si s tým tlmičom čo účinne utlmí ľubovolný puškový kaliber /s výnimkou 22 LR/ behal po lese ... :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32158 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
Klidek,chlapi....on len nevie,no tak mu poradime.Ved kdekoho zacas napadne nejaka vtakovina....:]
<br/>
<br/>ivakbystrik: Viaceri vyrobcovia ochrannych prostriedkov vyrabaju elektronicke ochrany sluchu (dalej len e-uši :D ),ktore potlacaju zvuky neziaduce-napr. vystrel a naopak,zosilnuju zvuky,ktore chces pocut t.j. pohyb zveri v lese,ludsky hovor a pod. O principe sa rozpisovat nebudem.dolezite je, ze to funguje.Z toho co sa da kupit aj u nas,napr. od firmy Peltor su to modely ComTac alebo SportTac.Ak natrafis na take, len od Beretty,tie su tiez od vyrobcu Peltor,len stoja pod berettackou hlavickou 2x viac.Ak sa pre e-uši rozhodnes,nekupuj ich v pol.potrebach-budu neuveritelne drahsie.Skus obchody co sa zaoberaju predajom ochr.pomocok,naisto bude cena realnejsia.
<br/>Tlmicom nic nevyriesis,jednak je zakazany,po druhe nemas subsonic municiu a po tretie ak zle pocujes,tak s e-ušami budes zver pocut ovela skor ako doteraz.A mali by byt stereo,t.j. mikrofony na oboch usiach,aby si vedel rozlisit smer odkial ti prichadza zver.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32433 od ivakbystrik
Odpoveď od ivakbystrik na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
lovec 1 keď si taký zbehlí skús poradiť de na Slovensku sa dá kúpi%t niečo podobné ako na tejto stránke neviem to už dlhšiu dobu zohnať Ďakujem
<br/> www.cabelas.com/cabelas/en/templates/pro...alogCode=XH&rid=[/]tu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32434 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
v tomto ti neporadim...najdi nejaku dobru dusu,co castejsie obchoduje za velkou mlakou a ten ti to tam kupi.Resp. posiela cabelas na SK? Neviem....treba napisat a zistit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33084 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Tlmicče hluku na poľovných zbraniach
táto téma by sa mala odtiaľto zlikvidovať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 234 návštevníkov a žiadni členovia on-line