Beretta ultralight

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25416 od mirob
Beretta ultralight bolo vytvorené mirob
Dnes som si ju priniesol domov...8-)..vie mi niekto poradiť ako sa jednoducho orientovať v "čokoch"(kedy ktoré používať)???..
<br/>Narazil som na jednu zvláštnosť..na sucho &quot;vystelí&quot; len tá hlaveň ktorú mám navolenú ...keď chcem aby strelila aj tá druhá tak to musím na poistke prepnúť selektor hlavní a potom to &quot;strelí&quot;....nastavuje sa to niekde???
<br/>Dík za rady

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25417 od volodo
Odpoveď od volodo na tému Beretta ultralight
Ahoj mirob, ja mam model sport, ale sprava sa to tak isto. Podla mna to tam ma byt.
<br/>O cokoch si mozes precitat napr. tu: www.oms-kh.cz/broky/zahrdleni.htm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25418 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Beretta ultralight
dík prečítam...to ako keď budem strielať a budem chcieť duplovať tak budem musieť prepnúť na druhú hlaveň??...to nieje bohviečo...čítal som niekde na Čr fóre že je to športová poistka a vraj keď to naozaj vystrelí tak by to malo uvolniť aj druhú hlaveň...tuším idem na balkón v paneláku a puknem jednu ....alebo keď sa podarí tak aj dve.. :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25423 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Beretta ultralight
Kde preboha si kupoval tu flinticku,ked ti k nej nepovedali aspon zakladne info???8o Pri strelbe sa druha hlaven &quot;odistuje&quot; spatnym razom z vystrelu prvej hlavne.A selektor mas na to,aby si si zvolil,ktoru hlaven odpalis prvu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25426 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému Beretta ultralight
lovec, aspoň vidíme , že nie je predajca ako predajca. Pre niekoho je dôležité mať spokojného zákazníka a pre niekoho zhrabnuť peniaze za flintu.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25433 od volodo
Odpoveď od volodo na tému Beretta ultralight
mirob napisl si: &quot;jednu zvláštnosť..na sucho &quot;vystelí&quot;&quot; ...reagoval som na toto...
<br/>
<br/>Samozrejme tak ako ti napisal lovec, ked strielas na ostro, tak si len selektorom vyberies ci prva rana bude zo spodnej alebo vrchnej hlavne. Ked uz vystrelis prvu ranu, tak druhym potiahnutim kohutika pojde druha rana.
<br/>
<br/>V podstate je to jedno z ktorej hlavne pojde prvy vystrel, ale vecsinou je to tak, ze ked strielas napr. na strelnici na holuby tak si zvolis ako prvu ranu spodnu hlaven a tam si das cok c.2 a do hornej hlavne c1. To preto, ze ked strielas prvu ranu, tak mas holuba este blizko a potrebujes sirsi zaber brokov. Druha rana uz musi holuba dostihnut podstatne dalej a preto je dobre ked su broky viac sustredene do kuzela. Musis ale presnejsie mierit. Cim mensie cislo (pocet zarezov na cokoch) tym je kuzel tensi a naopak. S tymi cokami si precitaj ten odkaz co som ti poslal, tam to mas vysvetlene.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25439 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Beretta ultralight
fakt je ten že som dostal vysvetlenie dobré...len na tú zvláštnosť ma neupozornili...a ja so sa s tým ešte nestretol...ale vďaka vám som už poučený..Dík....čoky som už naštudoval...dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25440 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Beretta ultralight
Tú spúšť by som &quot;naprázdno&quot; veľmi nemordoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25441 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Beretta ultralight
ani nebudem...len mi to už nedalo :P;)...inak som sa dočkal to ho Sauera ..príde bud. týždeň...(ak sa ešte pamätáš...ľavá ruka-u Fraňa...etc)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25447 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Beretta ultralight
Mne príde hlaveň 8x57JS bude to v tej istej dodávke. Možno sa stretneme. Ja idem asi vo štvrtok. Pozdravujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25455 od eso
Odpoveď od eso na tému Beretta ultralight
Akela nejde o mordovanie spúšte naprázdno. Ide o to, že zbraň, ktorú predtým otvoríš - zlomíš, treba pred uskladnením spustiť napnutý mechanizmus.
<br/>Ide presne o to, čo spomínali chlapi dolu. Druhý výstrel - alebo spustenie druhého bicieho mechanizmu je &quot;odblokované&quot; po spätnom ráze prvého výstrelu.
<br/>
<br/>Jendoduchá rada - keď potrebuješ spustiť pred uskladnením zbrane obidva bicie mechanizmy tak to urobíš tak, že po spustení prvého, mierne pätkou pažby ťukneš o nejaký drevený predmet aby si si ju nepoškodil a tento náraz uvolní aj druhý bicí mechanizmus a môžeš ho spustiť. Ja osobne to robím tak, že uskladňujem zbraň po dieloch do kufríka a teda spúšťam bicí mechanizmus len v samotnej baskuly s pažbou. Aby som naprázdno nenamáhal úderníky - tak pred ne dám drevenú rúčku z vyteráka.
<br/>
<br/>Čo sa týka čokov - treba si to vyskúšať, či už na strelnici alebo na poľovačke. Kôli rýchlosti vrhačiek, lovenej zveri a pod.
<br/>
<br/>Ja používam čoky /full, I. II, III,IV,/ nasledovne - prvá hlaveň spodná:
<br/>trap na bežnej strelnici - III, full
<br/>Olimpísky trap - II, full
<br/>skeet - IV, III.
<br/>bažant, sluka - III - full
<br/>
<br/>Toť vsjo.
<br/>
<br/>Lovu a streľbe zdar!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25458 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Beretta ultralight
Ja používam vložné nábopje - tie makety, ktoré slúžia na spustenie natiahnutej zbrane. Zatiaľ bez problémov. Brokovnicu používam prevažne na diviaka. Tak čoky moc neriešim. A bažanta mi vystaví môj stavač, toho trafíš aj klobúkom. Niekedy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25460 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Beretta ultralight
dík....inak sériovo tam boli III a full a to bude asi dobré aj pre mňa....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25461 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Beretta ultralight
je to možné...ja pôjdem keď to bude....aj v noci:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 194 návštevníkov a žiadni členovia on-line