STEYR MANNLICHER skusenosti a prax porovnanie so SAUER 202

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27538 od smithwesson
Akela, tajfi a ostatní aký je Vas Nazor ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27539 od Akela
Ja mám Sauer 202 Select, syn má Mannlicher classic. Mannlicher je dizajnom možno ešte krajší, ale ja by som určite dal prednosť Saueru. A teraz robí Mannlicher už len Mannox - tá úprava proti hrdzi - taká matná a mne to nejako nesedí aj keď je to iste praktické. Ja sa o pušku starám. Sauer má rozhodne lepšiu poistku a napináčik + za 5 minút tam picneš hlaveň a kaliber aký potrebuješ. Mannlicher má tenký krčok pažby a bol som upozornený, že sa lámu. Týždeň na to sa kamošovi zlomila pažba na Mannlicheri v krčku. Zbraň spadla z auta. Sauer nezvyšuje počet vyrobených kusov - teraz je ohromný dopyt po 303. A teda mešká aj výroba ostatných modelov. Mannlicher Ti dodajú do týždňa. Sypú ich ako z rukáva a obrovská časť ide do USA. Bol som informovaný, že to trochu ide na vrub kvality, ale samozrejme nemusí to byť pravda. Na obidva typy idú v podstate tie isté montáže. Je to len vec osobného vkusu a peňaženky. U Sauera je to obrovský výber modelov, zostáv a aj dreva a plastu. Ešte raz, je to na osobných sympatiách. Treba sa z obidvoma modelmi pohrať niekde v sklade a pokojne, nie pod tlakom sa rozhodnúť. Ak sa rozhodneš pre jeden alebo druhý model, neurobíš chybu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27545 od Castor
Akela, mal si v rukach 303?....ak ano, skus porovnat s 202

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27555 od Akela
303 podľa môjho subjektívneho pohľadu je dobrá na spoločné, ale tvar, prevedenie, dåžka hlavne mi nepasuje a tieto poloautomaty ani nepovažujem za poľovnícke zbrane. Aj zveri treba dať šancu. Má dobré voľné mieridlá a určite je to kvalitná zbraň ak je od Sauera. Na spoločné by som volil radšej guľ. dvojak alebo guľ. kozlicu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27567 od lovec_1
Este je hodne spomenut,ze 303 boli vo velkom stahovane spat do fabriky a aj preto ich je momentalne nedostatok.To ti ale predajca nepovie.Kedy uviedol Sauer 303 na trh? Povedzme pred tromi rokmi?A to este stale nie je ukoncene riesenie istych konstrukcnych nedostatkov,sposobujicich nespolahlivost automatickeho cyklu tejto inak dizajnovo peknej flinty.Polovnik ziadajuci si automat ma len par moznosti,ktore stoja za uvahu a zo spomenutych maju vsetky problem so spolahlivostou opakovania (aj ked oproti S 303 ovela mensi,a okrem toho rozobrat S303 to je "lahodka")-takze Remington 750,Browning Bar,Heckler&Koch,Sauer 303,Merkel SR1 a Benelli Argo.
<br/>
<br/>Posledny spomenuty je ta spravna volba,co do spolahlivosti prebijacieho cyklu a hlavne sprevne fungujeceho podavania zo zasobnika ,tuto to plati aj pre priplatkovy 10-ranovy zasobnik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27568 od lovec_1
...spravne fungujuceho....pardon:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27570 od Igor
Všeobecne sa výrobcovia nechvália nepodarenou výrobou - poslednú dobu pozorujem tz. Sauero-mániu a ešte Blasero-mániu. Myslím, že je to dané tým, že trh u nás je značne obmedzený a výber je veľmi úzky. Predajcovia dokážu dokonale zákazníkom masírovať mozgy a ten v duchu, že čo je drahé je aj dobré si myslí ako skvelo kúpil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27576 od dusab
Ja by som bol zvedavy na kvalitu starsich Steyr Mannlicherov s nemeckym napinacikom a plastovym zasobnikom. Nemate to niekto?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27582 od Bubi
Sauer aj Blaser maju silny marketing,reklamu atd.Obe znacky su naozaj vyborne.!!!Ale mne staci uplne GB CZ Uh.Brod, solo gula Browning.Hlavne ziadne plasty-zasobnik atd.Akonahle sa co len trochu pri Sauer a Blaser pohnes mimo standard tak priplacas aj za pozretie na flintu.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27583 od miso
Bratranec má mannlichera(.308win) ja Sauer 202 clasic LH(.270win). Kupovali sme ich takmer súčasne. Obe sú veľmi kvalitné,vynikajúco spracované, zatiaľ ani jeden z nás neregistroval žiadnu závadu na zbrani. Sauer má jednoznačne lepšie premyslenú poistku, to sme skonštatovali obaja. U sauera sa trošku viac mohli pohrať s povrchovou úpravou hlavne, stačí agresívnejší pot alebo neskoršie čistenie a môže ju chytať hrdza. Na druhej strane, odkedy nešetrím balistolom, tento problém som úplne minimalizoval a povrch hlavne aj po dlhom daždi ostáva taký aký má byť:) Predtým som používal WD40, na povrchovú ochranu absolútne neodporúčam, balistol je naviac použiteľný aj na pažbu a zvyšné drevené časti.
<br/>Presnosť zbraní je rovnaká, na sériovo vyrábané zbrane nadpriemerná, pri použití kvalitného streliva. Manlicher pôsobí krajšie,elegantnejšie,ale je to aj vec vkusu. Mne sa sauer páči rovnako, navyše mi oveľa lepšie sedí v pleci.
<br/>Súhlasím s tým,čo už nižšie písal Akela a naozaj kúpou hociktorej z nich nespravíš chybu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27604 od smithwesson
dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27607 od smithwesson
Miso aku tam mas montaz?
<br/>AKELA preco tvrdis ze montaz LEUPOLD je lepsia ako EAW co mas ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27610 od miso
Mám na tom montáž leupold, v niektorej téme som na ňu hádzal aj link. Je to schwenk montáž, zatiaľ maximálna spokojnosť-pričom nárazy už zažila, nehovoriac o pár naozaj ukážkových pádoch...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30530 od Miso300WM
Miso mám podobne skúsenosti. Ja mám mannlichera 300WM a otec má Sauer 202 select, Sauer má určite lepšiu poistku, prakticky ju vôbec nepočuť, na mannlicheri trochu cvakne ale dá sa trochu pridržať palcom a je to pohode. Ťažko povedať, ktorá flinta lepšie padne do ruky je to individuálne. Mne lepšie sedí mannlicher lebo má hrubší krčok a aj dlhšiu pažbu keďže je to magnum prevedenie. O presnosti je zbytočné diskutovať, s dobrou optikou a strelivom nie je problém. Určite sú to obidve veľmi kvalitné zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 195 návštevníkov a žiadni členovia on-line