Broková kozlica ZH

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33714 od marrko
Broková kozlica ZH bolo vytvorené marrko
Mám doma brokovu kozlicu ZH 101 a uz sa mi viackrát stalo ze mi vystrelili obidve hlavne naraz. Ked ma niekto podobný problem alebo ho uz aj vyriesil prosim poradte mi. Za kazdu radu vopred dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33736 od Branislav
Odpoveď od Branislav na tému Broková kozlica ZH
Nazdar. Velmi casty problem starych ZH-ciek (ale uz som na strelnici videl, ako to spravil aj novy Talian, kde to majitela viacej zamrzi). Predpokladam, ze asi nie si jej prvy majitel. Najcastejsie sa to stavalo, ak chcel majitel zmensit odpor spuste (hlavne pokial slo o supravu, kde pouzival aj gulobrokove hlavne a nemal napinak), ze neodborne vnutri cosi zbrusil a po case zbran odpalovala z oboch hlavni naraz. Alebo je to uz opotrebenim. Neviem, nie som odbornik, ale mam pocit ze asi jedina vec, ktora by pomohla je vymena spustoveho mechanizmu. Samozrejme, ze dielce na ZH sa uz nerobia, ale zbrojovka este stale cosi rozpredava. ZH-ckove rady 200 a 300 mali uplne rovnaky spustovy mechanizmus, ale na nestastie, do 100vkovej rady ho asi nenapasujes. Na druhej strane, predsa len islo o asi najbeznejsiu flintu v celom Ceskoslovensku, takze pri troche stastia by namal byt problem to zohnat. Skus sikovneho zbrojara, poradi ti asi najlepsie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #34109 od marrko
Odpoveď od marrko na tému Broková kozlica ZH
Prvý majitel bol môj ujo a urcite viem ze spústový mechanizmus nebrúsil ale zbran má mozno aj 50 rokov takze asi to bude opotrebením. Ale aj tak dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35452 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Broková kozlica ZH
Ak by si bol niekde z okolia Želiezoviec okr. LV, jeden pán /síce skôr rezbár ako puškár, ale na tom nezáleží/ mi moju ZHčku odpaľujúcu oboma hlavňami naraz opravil za cca 2páry stoviek. Vyčistenie záveru + zdrsnenie nejakých styčných plôch v mechanizme. Ešte sa vyjadril že ak to zbraň začne robiť znova, pomôže už len výmena spružín /únava materiálu/..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35459 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Broková kozlica ZH
Stycne plochy medzi spustou a ramenom (-sear- ktore pri stiahnuti spuste uvolnuju udernik) sa po dlhom pouzivani zoderu. Uzamknutie spuste a seara nemozu prekrocit 90 stupnov uhla. Tuna sa to prejavuje tym ze ak tato mechanicka zalezitost nie je udrzana ma zbran bud tzv.tvrdu spust, alebo ked sa kov zoderie suciastky do seba spravne nepasuju a spustiace rameno sa samostatne uvolnuje, takze zbran neocakavane vypali. Pri kombinovanych zbraniach sa to stava hlavne vtedy ked strelec vypali prvu hlaven a spatny naraz uvolni spustiace rameno cim automaticky zbran vypali druhu hlaven. Treba tieto plochy jemne obrusit do uhla tak , aby sa zase zamkli ( 90 stupnov).Samozrejme sa tu predpoklada ze zidna ina suciastka nie je poskodena---tuto pracu by som nechal na skuseneho zbrojara!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35471 od lubi
Odpoveď od lubi na tému Broková kozlica ZH
cau chalani nevie mi niekto poradit kde by sa dal zohnat napinačik na ZH čku povodne to je ZH 301 dokupil som knej GB hlaven a spušt je tam dost tvrda za info vopred dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35484 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Broková kozlica ZH
najlepšie je tam vymeniť celý mechanizmus, v Nr ho jeden puškár mal, ale predával to aj s prácou. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35555 od lubi
Odpoveď od lubi na tému Broková kozlica ZH
Cau yegi ne mas nanho kontakt,?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35601 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Broková kozlica ZH
V utorok sa za ním zastavím a zistím, či má, či to urobí, a za koľko. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35665 od lubi
Odpoveď od lubi na tému Broková kozlica ZH
OK ,potom sa ozvi zatial díky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35813 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Broková kozlica ZH
Neskoro, ale predsa, bol som za ním, momentálne to nemá, ale vie to urobiť, ale nie skôr, ako za nejaké 2 mesiace.Ak chceš, zavolaj mu na 0903816356, príp.037 7721684, p.Zoltán Gerhát.Ahoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35978 od Elo
Odpoveď od Elo na tému Broková kozlica ZH
No nič v zlom, ale tomuto pánovi "puškárovi" by som ja už nedal opraviť ani kolobežku.... Pred pár rokmi som mu dal nabrunírovať hlavne na GB kozlicu BRNO 500 a hrôza - zvonka fľakaté a vo vnútri brokovej hlavne tmavé neidentifikovateľné fľaky a škvrny, ktoré nešli odstrániť ani mosadzným vyterákom. Dal som to potom celé nabrunírovať do zbrojovky, stálo ma to kopu peňazí, pretože to museli okrem brunírovania vo vnútri brokovej hlavne celé vybrúsiť a naniesť novú vrstvu tvrdochrómu. Takže už nikdy viac! Toľko moja osobná skúsenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40132 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Broková kozlica ZH
Mam otazku ake zahrdlenie ma ZH 301??? Je spodna hlaven viac zahrdlena alebo rovnako ako vrchna? Chcem vediet ci mozem bezpecne a bez strachu s poskodenia palit jednotnu strelu z oboch hlavni..
<br/>Diki :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40156 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Broková kozlica ZH
mam ZHcku s trapovymi hlavnami, horna hlaven plne zahrdlenie, spodna 3/4, strielal som breneky z oboch a bez problemov...ale mozno budu mat ostatni iny nazor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40224 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Broková kozlica ZH
Ja strielam Brenneky z plneho zahrdlenia bez najmensich problemov..
<br/>Apropo, je mozne strielat niektore jednotne strely aj z brokovnic s menitelnymi cokmi s cokom pleho zahrdlenia? dakujem za odpoved

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40283 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Broková kozlica ZH
Nazdar ja by som na tvojom mieste stou jednotnou strelou moc nespekuloval.da sa z toho strielat starý S-Ball.ale tiež to neni na 100% lebo ten plast stvrdne a može ti rozstrapkat hlaven.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42477 od bessyna1
Odpoveď od bessyna1 na tému Broková kozlica ZH
CAUTE MAM zh 301, STRIELAM Z NEJ šPORTOVO (2,4 TRAP) A NOSíM JU AJ NA POLOVAčKY(2X JEDNOTNá STRELA), HLAVNE Sú KLASIKA 72CM A NEMáM PROBLéM S ňOU Má AJ DOBRý SúSTREL, ALE CEZ CHOKY BY SOM TO ASI NESKúšAL:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42482 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Broková kozlica ZH
ZHčka dvanástka sa podľa mňa nikdy nerobila so 72cm hlavňami.. Lovecké hlavne - t.j. 101,201,301 by mali mať 70cm, skeetovky napr. 102 by mali mať 66cm, batériovky napr. 103 by mali mať 76cm, guľobroky 104, ... 304, guľ.kozlice 344,348,9 majú 60cm... Lovecké šestnástky napr. ZH121 majú hlavne 68cm..
<br/>Ale ináč aj ja som loveckými hlavňami svojho času dosť úspešne strieľal, ale chcel som byť ešte úspešnejší, tak už teraz strieľam batériouvkami a skeetovkami ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42687 od bessyna1
Odpoveď od bessyna1 na tému Broková kozlica ZH
tiez mi to neslo do hlavy, ale meter nepustí, znova som ju premeral a maju cez 71,5cm, rok vyroby je 1978, ale bola malo strielana, hlavne su ako nove, zato u mna nestiha zapadat prachom, len sponzora by bolo na patrony :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42704 od bessyna1
Odpoveď od bessyna1 na tému Broková kozlica ZH
mal si pravdu, ked sme to merali kamarat založil meter za zamky, tam tie dva centy navyse;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 427 návštevníkov a žiadni členovia on-line