Blaser S2

pred 16 rokmi 1 týždňom #34654 od ajven
Blaser S2 bolo vytvorené ajven
Ako hodnotíte túto zbraň? mám o túto zbraň záujem, hlavne na spoločné polovačky na diviakov, prípadne na srnčiu. V akom kalibry? 8x57IS alebo 9,3x74R? Vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 hodinami #35081 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Blaser S2
Netýka sa to konkrétne tejto guľovnice, ale ide o Blaser, tak sa popýtam tých čo s ním majú skúsenosti. Kamoš má 300WM opakovačku a chcel by prejsť na 6,5x55SE. Stačí vymeniť hlaveň, alebo /podľa mňa áno/ treba vymeniť aj priamoťažný záver. A či sa to dá, lebo napr. u Sauera môžeš zmeniť, ale len na magnum kaliber. Ak niekto viete, poraďte. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 hodinami #35082 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Blaser S2
Preco chce zmenit kaliber?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 hodinami #35087 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Blaser S2
Chce vyskúšať niečo "tenšie" a ide do Maďarska na srnce. U nás prevažne poľuje na vysokú a čiernu. Celý život poľuje tou 300WM a chce mať skúsenosti a s iným kalibrom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 hodinami #35089 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Blaser S2
Treba meniť hlaveň aj záver (v prípade zmeny 300WM na 6,5x55 SE), Blaser R 93 má skupiny kalibrov (Mini, Standard, Medium, Magnum, Ultra Magnum). V rámci skupiny sa dá zameniť len hlaveň, ale v prípade zmeny kalibru z rôznych skupín treba meniť aj záver.300 WM je v skupine Magnum, 6,5x55 SE je standard.
<br/>
<br/>K tej S2 - Blaser robí kvalitne a pekné zbrane, podľa mňa sú ich zbrane cenovo premrštené. S2 by som bral, nikdy by som si ale osobne nekúpil 93.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 hodinami #35090 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Blaser S2
U Basera, M03 myslim ze aj Merkela K1 je to riesene vymenou zaverovej hlavy t. j. ten &quot;orech resp. klestinova hlava&quot; ktorym je umoznena zmena standarov na magnumi prip. mini 222 a pod....Podla mna osobne by bolo logickejsim a hlavne lacnejsim riesenim kupit len hlaven v 6,5x68 (neviem neche sa mi to teraz hladat) myslim ze 6,5x68 ma magnumove dno ???? prever si to a tym by to mal vyriesene ak chce nieco rychle a tenke...Osobne by som si na roviny kde stale nejaky vetrik pofukuje a srncom bude o chvilu videt len chrbty v trave nechal 300WM.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 hodinami #35095 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému Blaser S2
Srnca 6,5x68 asi riadne naporcuje! :-) To by som na našu zver osobne nepoužil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 hodinami #35099 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Blaser S2
...BMW 320 r. v. 2000 ma zadny nahon v kazdej kire mu asi urve riť...osobne by som do neho na našich cestach nesadol

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 hodinami #35102 od bubu
Odpoveď od bubu na tému Blaser S2
Netreba meniť celý záver,ale stačí len hlavu závera pri zmene kalibrových skupín,ja by som skúsil radšej 6,5x57...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35125 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému Blaser S2
Jenom jsem chtel dodat ze u R93 je treba vymenit i zasobnik. Zasobniky jsou sice delane na vice kalibru ,ale urcite v pripade prechodu ze standartu na magnum, bude treba vymenit i zasobnik. a nejenom hlavu zaveru a hlaven.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35129 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému Blaser S2
kolesart: Veľmi zlé prirovnanie. :) Ale naozaj načo sa trápiť s takým kalibrom, takou ranou na srnčiu. Je to na strelbu nad 200m a na vitálnejšiu zver. A streliva tiež nie je moc a cena, atď. Ale nechcem tu vypisovať od veci, diskusia je o niečom úplne inom len som neodolal k tomu kalibru a srnčej zveri. Nabudúce sa ovládnem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35131 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Blaser S2
Opýtam sa ešte takto: Ak by tam šla namiesto tej 300vky 7mmremmag, treba niečo meniť okrem hlavne? Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35151 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému Blaser S2
Odpovim ti asi takto. U Blasra,tedy hlavne u R93 je na kazde hlavni oznacen kalibr napr. 300 Win.Mag. a jeste, je na hlavni vyrazeno MA (oznaceni pro magnum). Toto MA musi byt tedy i na hlave zaveru. Nemuzes dat hlaven MA a hlavu zaveru ST (oznaceni pro Standart). Takze pri kratkem pootevreni zaveru,kdy uz vidis hlavu zaveru,musi byt vedle sebe videt MA MA nebo ST ST. Nikdy to nemuze byt jinak. Jeste zpatky ke tve otazce. Obedve raze jsou Magnum,tedy MA. V tomto pripade muzes nechat hlavu zaveru stejnou pro obe dve hlavne (v pripade vymeny) U zasobniku si nejsem jisty, jestli budou do stejneho zasobniku pasovat oba dva typy naboju,ale je to velmi jednoduche.Zase, na kazdem zasobniku ma Blaser oznaceno,na ktere kalibry je mozno tento zasobnik pouzit. Rekl bych ze to je udelane takzvane pro b.l.b.c.e. Proto jich mam nekolik :D:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35162 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Blaser S2
Včera som zisťoval nejaké veci v Blave, tak Blaser S2 stojí holý v základe vyše 150 000,- Sk. Takže nejakých 100 rokov ešte musím došetriť. Inak je to skutočne krásna zbraň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35164 od bubu
Odpoveď od bubu na tému Blaser S2
Mne sa tá S2 veľmi nepáči, sú aj krajšie guľ.dvojáky(Merkel,Krieghof)a údajne aj prebíjanie u týchto zbraní je dosť ťažkopádne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 248 návštevníkov a žiadni členovia on-line