Dovoz zbrane z EU

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36236 od MieN
Dovoz zbrane z EU bolo vytvorené MieN
POmerne hodne toho bolo povedané o dovoze z USA, myslím, že by bolo dobré zhrnúť skúsenosti a postupy pri dovoze z EU, napr. z Nemecka, ak nejaké sú. Už som niekde čítal príspevok od niekoho, kto niečo kúpil keď si dobre pamätám na e-aukcii a doviezol asi z Nemecka. Napr. na nemeckých stránkach je veľa zaujímavých zbraní v komisii za ešte zaujímavejšie ceny, žiaľ nemecky a ani anglicky veľmi dobre neviem, čo asi väčšina z nás, ale zdá sa mi, že predajcovia s možnosťou vývozu do inej krajiny EU rátajú a pri ponuke sa dá väčšinou stiahnuť aj nejaký EU formulár 19 asi pre vývoz a teoreticky by sa zbraň mala dať poslať napr. DHL. Ak niekto toto už absolvoval niekedy v neďalekej minulosti, bolo by super, keby sem hodil svoje postrehy a popísal, či pri predaji stačí komunikovať s predajcom po intrernete, aké doklady sú po kupcovi predajcom vyžadované a ako ich doručiť, ako sa k tomu stavajú policajti, aké doklady vystavujú, čo k tomu chcú a ako dlho im to trvá, čo to stojí, na koho môže byť zbraň zaslaná, aké sú jeho povinnosti, ak to nie je samotný kupujúci, čo musí ten urobiť a čo ho to stojí, kým má zbraň doma. Je mi jasné, že veľa vecí je v zákone a každý si to môže naštudovať a ísť prípadne konzultovať na políciu, ale ide mi o zhrnutie a o to, aby kto by do toho chcel ísť, vedel na jednom mieste získať potrebné info, aspoň zhruba a vedel, na čo sa sústrediť a na čo si dať pozor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36252 od bubu
Odpoveď od bubu na tému Dovoz zbrane z EU
Aj ja by som bol zvedaví,či má niekto skúsenosti hlavne čo sa týka stránky egun.Zaujímalo by ma hlavne to ako sa tam zaregistrovať ako prebieha platba atď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36418 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane z EU
Uz sme to tu riesili: Polovnicka legislativa/Dovoz zbrane zo zahranicia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52292 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Dovoz zbrane z EU
Martin, už sme spolu hovorili a stratil som kontakt. Môžeš sem hodiť buď mail, resp. mobil. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52310 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane z EU
napisem ti mail

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52647 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Dovoz zbrane z EU
Registruje sa tu:
<br/>www.egun.de/market/register.php
<br/>potom cakas nejaky ten tyzden, kym ta zaregistruju. Po prihlaseni tu:
<br/>www.egun.de/market/login_menu.php
<br/>mozes veselo obchodovat. Peniaze sa posielaju dopredu, takze si musis dobre rozmysliet, ci ides do super aukcie s niekym, kto ma 0 bewertungen, a posles dopredu na neznamy ucet peniaze, alebo nie. Nedavno som kupil Ferlach pre isteho pana za 3800 a nebolo mi dvakrat jedno, ked to do mesiaca neprislo. Ak tam urobis jeden nakup a nezaplatis, dostane mínusove hodnotenie a nikto sa s tebou ani nebude bavit. Vybavenie EB je dost jednoduche, ale policia ma tiez lehoty, a vybavis to bud na pockanie, alebo ta moze poslat cakat 30dni. No je to dost veci, ktore na seba suvisia. Vydrazis, zaplatis a cakas. Ak nevies po nemecky, radsej opatrne. - dostanes cobydub. Ja tam mam zatial 30nakupov. Zatial vsetko OK. Ale musis si sakramentsky dobre vyberat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52649 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Dovoz zbrane z EU
Zdravím ťa, to všetko som už úspešne zvládol, teda mám vybratú zbraň, vydražil som si ju, no a teraz je aký postup, konkrétne stále to odkazujú na nejaký EWB protokol. Teda ak mám zbraň vydraženú, chcem ju zaplatiť, aké tlačivá a formuláre musím vyplniť a potvrdiť. Ďakujem Ti za radu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52673 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Dovoz zbrane z EU
0907287770

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52784 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane z EU
chalani, prosim! ak nemate na egune ziadne skusenosti, tak kym nieco odkliknete aspon 3 krat si preverte do coho idete ... je tam z SK viacero vynimiek ako napr Lubo s x pozityvnymi reakciami, ale pausalne sme tam (slovaci) povazovani za špásbítrov, so vsetkymi z toho vyplyvajucimi dosladkami ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52787 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Dovoz zbrane z EU
máš zlú skúsenosť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52788 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane z EU
zlu skusenost s tym, ze vela predavajucich na egune nechce o vyvoze flinty na vychod ani pocut aj napriek mojim vylucne pozitivnym hodnoteniam ... je to samozrejme aj tradicnymi predsudkami voci ... ale špásbítri ktori si myslia ze nemecko je daleko a ze nirnix-dirnix klikat bez ozajstneho zaujmu je bez dosledkov robia hodne zlu krv ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52897 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému Dovoz zbrane z EU
martin 203: Prosím ťa, rád by som doviezol zbraň z Rakúska.
<br/>Postup:
<br/>V At. si dohodnem kúpu konkrétnej zbrane. S informáciami o predávajúcom /aké info, názov, adresa firmy, IČO, DIČ a ...?/ a o zbrani /aké info, značka, kaliber, výrobné čislo a ...?/ pôjdem na políciu v SR. Na základe týchto informácii mi polícia vystaví EU tlačivo „Predbežný súhlas na dovoz zbrane“ /nevieš ako sa to povie po nemecky a treba notársky overený preklad do nemčiny tohto tlačiva?/ a „Zbrojný sprievodný list“ /nevieš ako sa to povie po nemecky a treba notársky overený preklad do nemčiny tohto tlačiva?/.
<br/>„Predbežný súhlas na dovoz zbrane“ pošlem alebo odnesiem do At.predajcovi a na jeho základe mi predávajúci v At. vybaví &quot;Erlaubniss für den WaffenExport?/„ - vývozné povolenie na základe ktorého možem vyviezť zbraň z At.? /Erlaubniss für den WaffenExport/ -toto vývozné povolenie mi vystaví na počkanie, alebo mu mám poslať Predbežný súhlas na dovoz zbrane a Zbrojný sprievodný list dopredu mailom alebo faxom aby to vybavil dopredu?
<br/>Ďakujem pekne za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52908 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Dovoz zbrane z EU
Odpoviem ja, ak ti to nevadi, Martin musi zarabat na dane :) . Zatial staci neovereny predb.suhlas. /je to stand. tlacivo EU a aspon na papieri sme tam/ Zbrojny spr. list je prezitok socializmu a nikde v EU sa s nim nestretnes, predajcovi zo zahranicia je nanic, 1/2 musis vratit naspet na policiu. S vybavenim Erlaubniss für den WaffenExport je to rozne. Tak ako u nas. Bud ma predajca licenciu, alebo musi ist na Polizei. A cakacia doba je max. 30dni. Ale aj na pockanie. Ako u nas.Ale urcite s tym nezacne skvor, ako po zaplateni. Samozrejme, najlepsie je to vybavit dopredu, ale peniaze tiez dopredu. Ak by si nasiel Rakusana, alebo Nemca, ktory ti da na fa. bez toho aby bolo zaplatene, tak si trafil tu moznost 1z100 000. Mne to trvalo takmer dva roky, kym so mnou vobec zacali poriadne komunikovat a kym som to ako tak zvladol. K cene zbrane pripocitaj 16,50 na predb.suhlas, 40 na tlakovky, 5na preukaz a ak si to das zaslalt z Rakuska, tak este 120. Len taka perlicka, uz som cakal aj tri mesiace.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52910 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Dovoz zbrane z EU
Neovereny- myslel som samozrejme nepreložený cert.prekladateľom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52913 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému Dovoz zbrane z EU
lubo1: Ahoj. Ďakujem za info. To ešte musím z novou puškou aj na tlakové skúšky? To som nevedel, ďakujem. To každá nová, dovezená zbraň musí na tlakové skúšky v SR?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52914 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Dovoz zbrane z EU
Nevedel som, ze ide o novu zbran. Ale na 99% nova zbran nemusi mat tlakove skusky. Neviem presne, do kolkych rokov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52925 od army9
Odpoveď od army9 na tému Dovoz zbrane z EU
Aj nova zbran musi mat tlakovu skusku , bez nej by sa do obchodu nedostala . Zbran treba dat preskusat po 10 r. kratka zbran , 15 brokova a kombinovana , 20 gulova .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52957 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Dovoz zbrane z EU
Ak ma vsak pamet neklame, tak ja uz mam od &quot;nova&quot; na SAUERi202 tlakovku vykonanu, predpokladam, ze kazda nova zbran u predajcu ju ma, takze ho to caka az po 10 rokoch. Neverim, zeby predajca mohol predavat novu zbran bez tlakovky. Zatial vsetky zbrane, ktore som doviezol boli rocnik pod 2000, a Nemci overovaciu znacku CIP na 99% na starsich zbraniach nemaju, preto ju nasi policajti, v sulade so zakonom musia poslat /resp. kupujuceho vyzvat/na tlakove skusky, az potom by maki vydat preukaz zbrane.Ale pokial viem, nikdy ma s novou zbranou neposielali na t.s. . Je pravda, ze nove som kupoval u nas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52979 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Dovoz zbrane z EU
prosim vas ma niekto skusenosti s dovozom zbrane z anglicka? je to take iste ako z rakuska, nemecka? dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53196 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane z EU
sa ospravedlnujem, som tu dlksie nebol, ale lubo to tu takmer vsetko zodpovedal ... k tym tlakovkam: Slovensko je signatarom CIP, takze samozrejme uznava aj tlakovky ostatnych signatarov CIP a dokonca info o znackach CIP je i sucastou EU tlaciva Predchadzajuci suhlas .... vsetko ostatne je len na polisoch ktori zbran eviduju a na ich znalostiach legislativy a znaciek CIP ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 246 návštevníkov a žiadni členovia on-line