Dovoz zbrane z EU

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53555 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane z EU
chi, tak dnes pan prezident podpisali novelu zakona o zbraniach a strelive a zakonodarcovia sa biju do prs, ze je koniec s " nakupom zbrani cez internet " ... verim, ze dvaja " velki " sk importeri si madlia ruky a vyskaju od radosti ... uvidime, ako sa tento vymysel rozbeha v praxi ... Nekonecnej ludskej blbosti zdar !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53583 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Dovoz zbrane z EU
Nieco mi uniklo,alebo sa doteraz dala u nas kupit zbran cez internet???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53585 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane z EU
Ved v tom je ten vtip, nedala, ani u nas ani z EU. Cez internet si si mohol len dojednat podmienky ... a potom nasledoval standartny postup. Mrkni novelu, co vymysleli nasi ... chi, ze nie je mozne na dialku uzavriet zmluvu ... len, napr. na dovoz zbrane z EU ziadnu zmluvu nepotrebujes ( ine formality ano )...
<br/>Zacal som sa tomu venovat vcera ked mediami prebehla sprava ze pan prezident podpisali novelu zakona ktorou sa znemozni nakup zbrani cez internet ... len prosim moze mi uz niekto konecne vysvetlit co je to nakup zbrane cez internet?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53586 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Dovoz zbrane z EU
Nie je iste ci to vobec vedia autori, ale je to mimoriadne atraktivna tema pre mrdkov z bulvaru....inak by o to nikto ani nezakopol.....asi to som tym chcel naznacit...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53588 od miso243
Odpoveď od miso243 na tému Dovoz zbrane z EU
Ale čoby, zbrane cez internet sa dali nakupovať. Dokonca tie najnebezpečnejšie, vzduchovky, airsoft a paintbalové.:) Teraz už budú ulice bezpečné.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53604 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane z EU
mrdkovia z bulvaru ma netrapia, vazne si pozri schvalene formulacie a skus ich dotiahnut do dosledku, pripadne do absurdna ... nemoznost uzavriet zmluvu na dialku - co sa z toho vykluje?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53728 od miso
Odpoveď od miso na tému Dovoz zbrane z EU
Dokonca som cital par clankov o tom ako uz &quot;padli&quot; inzeraty typu &quot;predam zbran&quot; a podobne. Z pravneho hladiska sa tomu len smejem, prezentacia ponuky nesposobuje ziaden pravny nasledok, takze inzeraty urcite v nesulade s normou nebudu :) Jedine co realne tato novela ovplyvni je to,ze padnu e-shopy na airsoftove,paintballove a podobne zbrane, ktore sa radili do skupiny D, pretoze tie sa dali kupit na zaklade toho, ze ste poslali napr. prefoteny obciansky ako dokaz plnoletosti a zbran bola poslana postou ci kurierom. Neviem co tato novela vyriesi, akurat si budu musiet fanusikovia tychto sportov chodit pre zbrane a ich sucasti osobne :)
<br/>A nemoznost uzavriet zmluvu na dialku? ustna dohoda, resp. zmluva a jej uzavretie sa vsak dokazuju tazko ;) Nasledny, aj doteraz bezny postup je v sulade aj po novelizovani..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53798 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane z EU
ano, mas pravdu, ale toto je tema Dovoz zbrane z EU a v tomto pripade mozu byt nasledky nedozierne ... a naozaj ked dotiahnes niektore formulacie do absurdna tak ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53800 od miso
Odpoveď od miso na tému Dovoz zbrane z EU
To ano, ale potom tu mame smernice a dohody pripadne sa urcite najde paka s vacsou pravnou silou alebo skulinka v zakone. Ked uz ideme do extremu, istym sposobom to obmedzuje volny pohyb tovaru v ramci EU(kde ide o odstranenie tarifnych a netarifnych prekazok, pricom pod netarifnymi sa rozumeju &quot;akékoľvek ďalšie opatrenia, ktorých výsledkom je sťaženie alebo zdraženie dovozov&quot;, celkovo to na mna posobi diskriminacnym charakterom a obmedzujucim zaroven), ta novela je tak derava, ze sa coskoro objavi spravny postup ako nato. Mat tak viac casu tak sa v tom povrtam a par zakonov prehadzem, kiezby som mal teraz menej starosti..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53805 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Dovoz zbrane z EU
ano, ta formulacia je tak &quot; vseobjimajuca &quot; ze v praxi z tomo mozu byt len neskodne bla, bla ale na druhej strane i slusna pakaren a sikana ... a co sa tyka nejakych iluzii o &quot; zdravom rozume &quot; uz ich davno nemam, ved len ako dlho uz preziva taka totalna hlupost ako sprievodny zbrojny list

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #56586 od dusan456
Odpoveď od dusan456 na tému Dovoz zbrane z EU
Ako to je vlastne teraz, ak by som si kupil zbran v Nemecku, da sa poslat postou na Slovensko?
<br/>Ak ano, ake poplatky to obnasa?
<br/>Dakujem za info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 týždnami #59514 od lapaj003
Odpoveď od lapaj003 na tému Dovoz zbrane z EU
Neviete o nejakom dobrom polovnickom obchode v Madarsku, (Komarom, Estergom, Gyor, Budapest...). Poradte prosim, urcite tam niekto pracuje alebo chodi na nakupy z SR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.048 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 482 návštevníkov a žiadni členovia on-line