šakal zlatý

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49073 od sponzi
šakal zlatý bolo vytvorené sponzi
Vážený kolegovia poľovníci a milovníci prírody.
<br/>V posledných rokoch sa v niekoľkých oblastiach na Slovensku objavili pozorovania šakala zlatého (canis aureus), ktoré boli podložené ústne na základe vizuálneho pozorovania alebo náhodným odlovom tejto šelmy.
<br/>Blíži sa obdobie párenia šakala počas, kedy sa dá spoľahlivo určiť jeho prítomnosť akustickým meraním šakalieho vytia.
<br/>Budem na Slovensku vykonávať spomenuté zisťovanie prítomnosti šakala.
<br/> Prosím vás preto o informáciu či sa vo vašich revíroch neobjavil šakal,
<br/>resp. či ste nepozorovali &quot;veľkú dlhonohú líšku&quot; s akou si ho poľovníci často mýlia.
<br/>Rád by som sa s prípadnými pozorovateľmi skontaktoval a pricestoval na vykonanie akustických meraní.
<br/>Do galérie som umiestnil fotografiu prednej laby šakala, ktorá má ako jediná zo psovitých šeliem zrastené brušká prostredných prstov a tak zanecháva typickú stopu a fotografiu úlovkov líšky a šakala.
<br/>Informácie môžete posielať aj na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>
<br/>Vopred ďakujem za info
<br/>S pozdravom &quot;sponzi&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49104 od riso11
Odpoveď od riso11 na tému šakal zlatý
8o8o veľmi zaujímavé... a môžem otázočku ??? Že ako sa k nám dostal veď ako keď si dobre myslím a dúfam že sa nemýlim toto nie je jeho biotop v ktorom by mal žiť ale nie som odborník toto je len úvaha, ale keď niečo zbadám dám ti vedieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49105 od sponzi
Odpoveď od sponzi na tému šakal zlatý
V minulosti sa údajne šakal vyskytoval aj na území Slovenska, bol však vyhubený a jeho areál bol &quot;vytlačený&quot; až na Balkán. Postupne sa však jeho populácia zväčšila a prenikal odtiaľ na územie Bulharska, Rumunska, Ukrajiny, Maďarska a dokonca aj Rakúska, Nemecka, Českej republiky a Slovenska. Vlaňajší oficiálny úlovok v MR bol 452 kusov...
<br/>Predpokladám, že odtiaľto migruje aj k nám.
<br/>Jeho biotop sa viaže prevažne na nížinné územia poľnohospodárskej krajiny, porastené trstinou, kríkmi, resp. povodia riek popri, ktorých migruje.
<br/>Na Slovensku by sa mal vyskytovať prevažne na juhu a západe.
<br/>Nevyskytuje sa tam, kde je vlk, ktorý je jeho predátorom.
<br/>Úlovky boli zaznamenané v Čiernej nad Tisou, Veľkom Krtíši, ale aj pri Nitre a Dunajskej Strede. Od roku 1997 je však v SR celoročne chránený! , tak bacha...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49113 od riso11
Odpoveď od riso11 na tému šakal zlatý
Fíha ani som nevedel :D no ale zasa som o trochu múdrejší...:x:x[r]ale neboj ja si dám bacha ešte nie som poľovník [/r] ale u nás sa asi nevyskytuje lebo sú tu vlci majú tu vlastne svoje teritórium ale i presto dám pozor lebo chotár máme veľký.. a dikes za informácie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49121 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému šakal zlatý
S tým rozšírením šakala na území Slovenska to nie je až také nereálne môj dobrý známi ho vlani ulovil vo Viedenskom lese čo je cca 70 km od Slovenských hraníc, čo je tých 70 km pre voľne žijúcu zver?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49122 od riso11
Odpoveď od riso11 na tému šakal zlatý
no takmer nič:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62543 od dusanlegin
Odpoveď od dusanlegin na tému šakal zlatý
Aj keď s časovým odstupom od založenia témy, ale predsa:
<br/>Dnes ráno som v revíri pozoroval cca 10 min čudnú líšku. Zviera malo vyššie štíhle nohy, hustejšiu popolavo zlatistú srsť na vrchu chrbta, zadku a chvoste. Správalo sa ostražite a neustále kontrolovalo okolie. Až neskoršie mi došlo, že sa jednalo pravdepodobne o šakala zlatého. Podobnosť som si overil na obrázkoch cez net. Ak máte niekto podobné skúsenosti, ozvite sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62544 od malus
Odpoveď od malus na tému šakal zlatý
Hádam to nebude také tajné , o akú oblasť ide?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62545 od dusanlegin
Odpoveď od dusanlegin na tému šakal zlatý
Štiavnické vrchy, severná časť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.102 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 446 návštevníkov a žiadni členovia on-line