Liska...polovanie bez snehu a dalsie rady...

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52056 od dudino18
Odpoveď od dudino18 na tému Liska...polovanie bez snehu a dalsie rady...
Jardo a co navrhujes cim krmis?co je taka vazna bomba na ne.us som skusal hoc co aj ze som natiahol vlecku as priamo k posedu hej dakedy sa podarilo ako pred vcerom som strelil poriadneho lišaka ale bez vnadenia.kde polujes?mi tu mame hrozne moc lisok a malo znas je takych co stale chodime na ne tizden v kuse som na posede a zatal za tych 7 dni sa podarila iba jedna.hmmm videl som hodne ale vsetko daleko aj na gulu.dnes skusim zavabit zajacim vrestadlom ale neviem ci na to skocia ked maju teras parenie ale zaujimave ze som este nepocul stekat hmm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52057 od dudino18
Odpoveď od dudino18 na tému Liska...polovanie bez snehu a dalsie rady...
hehe pocuj nikto0000 ;) fakt dobra rada diky len ci teras na to pojdu ked kankuju.som za bars aku srandu a toto skusim hned dnes ked zleziem z posedu tak to tam nahadzem.a cio skusit vrestadlo alebo myškovačku.hehe mi mame taku lokalitu ze u nas je viac lisok ako zajacov :liar: posledna polovacka co bola štefanska tak sa strelili 3 lisky na 50 hektaroch trstiny rybnik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52096 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Liska...polovanie bez snehu a dalsie rady...
tak potom napiš ako sa Ti to osvedčilo-mne vynikajúco!
<br/>PS: v sobotu o druhej rano lišiak :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52135 od mastodont
Odpoveď od mastodont na tému Liska...polovanie bez snehu a dalsie rady...
my sme boli v jednej casti chotara asi 15 ti rozostaveny a nic a v tejto casti chotara je vzdy najviac lisok boli videne 2 na polovacke sa u nas uz 4 roky nestrelila liska..ale tento rok som par videl a strelilo sa tento rok asi 7 8 kusov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52951 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Liska...polovanie bez snehu a dalsie rady...
To naše líšky počujú až moc dobre asi. Minule kolegovi vedľa mňa v pohone vyskočili dve líšky naraz a rozbehli sa každá iným smerom, na jednu vystrelil a tá druhá mrcha normálne urobila kotrmelec aj keď sa na ňu vôbec nestrieľaľo a potom prášila ďalej, len sme čumeli na hééérečku .... 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54676 od branootapka
Odpoveď od branootapka na tému Liska...polovanie bez snehu a dalsie rady...
ak by mal niekto zaujem o liscata dajte vediet mam jednu noru kde je ich 6 tak sa ich snazim pochytat zive jedno som uz chytil Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54683 od yegi
Odkial si?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55409 od Tomas
Už druhé ráno chodím na líšky na pokosené lúky. Stále tam nejakú stretnem, ale potrebujoval by som ju dostať na dostrel. Ako by som ju vedel dolakať bližšie???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55411 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Liska...polovanie bez snehu a dalsie rady...
Skus polystyren suchat o vlhke sklo .Ja som to skusal len tak co to urobi lebo som tomu moc neveril a bol som prekvapeny.8o Prisli az dve naraz.Ale bud pripraveny lebo to bude iba par sekund pokial pride (ak to vyjde) a ak to nestihnes tak je velmi pravdepodobne ze sa ti ti uz druhy krat nepodari.Tak vela stastia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57051 od mastodont
Odpoveď od mastodont na tému Liska...polovanie bez snehu a dalsie rady...
chcem saspytat ake mate skusenosti s polovanimna postriezku zo zeme? je to lepsia varianta nez posed ci naopak vas liska lahsie odhali ake mate skusenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57298 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Liska...polovanie bez snehu a dalsie rady...
No ja to prispôsobujem ročnej a dennej dobe, predpokladanej aktivite líšok a terénu. Kde je dostatok krytu a prehľad v teréne, volím radšej lov zo zeme. Hlavne počas dennej aktivity líšok a v období párenia. Pri vábení tak isto radšej volím vábenie zo zeme. Tu sa ale názory nezhodujú, niektorí tvrdia, že vábenie z posedu nemá vplyv . Pri love na vnadisku je lepšie využívať posed.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57782 od Akela
Toto je len pre tých čo majú radi sardinky. Vezmete klasický zaváraninový pohár s viečkom twistoff a vždy keď jete doma sardinky zlejete olej do pohára a zavriete, dáte na studené miesto. Keď je pri otvorení pohára smrad na nevydržanie, návnada je nachystaná. Polejte ľubovolné miesto a dajte pár kostí od obeda a do hodiny je tam kmotra. Miesto treba raz do týždňa obnoviť aj použitím rybárskych posilovačov rybaciej alebo krabej príchute a úspech zaručený.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57816 od Akela
Včera a dnes som bol krmiť a ostal som na líšku. Na potvoru aj som vábil a ani jedna kmotra. Keď som čakal diviaka chodili ako na promenáde, teraz nič. Bolo -10 takže v norme, dá sa tri hodinky posedieť, nefúka, takže pohodička. Len zajace a srnčia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58382 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Liska...polovanie bez snehu a dalsie rady...
no ja som minuly týždeň strelil líšku pri krmive papala jablčko ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 9 rokmi 2 týždnami #64001 od bruncak
Odpoveď od bruncak na tému Liska...polovanie bez snehu a dalsie rady...
Zdravim, stretol som sa nedavno s tym, ze v istom nemenovanom polovnom reviri sa pouzivaju na znizovanie stavu lisok pasce (klepce) a otravene navnady...uz na to doplatilo par psov. Samozrejme kazdy majitel psa si je zodpovedny za toho svojho psika a chapem ze pes nema svojvolne behat po reviri. Pokial viem tak lov zveri pomocou otravy a do klepcov je zakazany sposob lovu. Dokonca pri prechadzke s mojou vyzlou ma polovnik z polovneho zdruzenia, ktore tu ma prenajaty revir upozornil, aby som radsej nepustal psa z voditka (pre jeho dobro aby sa mi neotravil), lebo ze su tu rozmiestnene otravene navnady a klepce na lisky. Pokial mam spravne informacie, taketo konanie je stale zakazane (teda pouzivanie otravenych navad a klepcov). Ak sa nahodou mylim, kludne ma poopravte. Vdaka za odpoved.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.120 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 144 návštevníkov a žiadni členovia on-line