Nieco usmevne, ci skvor na zaplakanie nad redaktormi

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62578 od Lubo1
22.07.2012; Televízna stanica Markíza; Televízne noviny; 19.00; por. 13/21; BUBENÍK Jakub)
<br/>Miriam KALISOVÁ, moderátorka:
<br/>&quot;40 rokov sadil a 40 rokov žal. Tento raz sa ale úrody nedočkal. Takto nejako sa začína záhadný príbeh roľníka zo Župkova v okrese Žarnovica. Z večera do rána mu zmizla skoro celá úroda. Výsledok pátrania po vinníkovi ho poriadne zaskočil. Jeho obilie majú na svedomí poľovníci, ktorí prilákali srny a jelene.&quot;
<br/>!!! Dôvod8o8o !!!
<br/>Jakub BUBENÍK, redaktor:
<br/>&quot;Keď videl pán Jaroslav zničenú úrodu, neveril vlastným očiam. Pšeničné pole totiž na prvý pohľad vyzeralo normálne. Keď ale prišiel bližšie, zistil, že na vrchu chýbajú klásky.&quot;
<br/>J. REPISKÝ:
<br/>&quot;Mi zostali len oči pre plač, lebo čo budem. Človek robí a napokon mám čo z toho. Úroda je v kýbli.&quot;
<br/>J. BUBENÍK:
<br/>&quot;Roľník našiel vinníka až po niekoľkých dňoch. Približne sto metrov od jeho poľa totiž objavil poľovnícky posed. Zdá sa, že zelenina a ovocie vysokej zveri nestačila a tak si odskočila aj ku nemu na pole. Poľovníci sľubujú, že mu škody zaplatia. Kuriozitou je, že predseda miestnych poľovníkov je jeho rodina.&quot;
<br/>
<br/>
<br/>No, ze uz aj na posed sa da nalakat zver :liar:
<br/>
<br/>No, hlavne, ze je tu reportaz. Rad by som vedel, ake protiopatrenia urobil, aby skodam zverou zabranil. A hlavne, ako to vsetko za jednu noc zozrali. To asi mali pozvanky zvery z celeho okresu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62584 od abba1
Reportáž som nevidel, ale z toho, čo tu píšeš mi vyplýva, že pod tým posedom vnadili. Nechápem z čoho a komu sa tu vysmievaš. Pán Repiský je vlastník nejakej pôdy, ktorá je súčasťou revíru, ak sa rozhodne a s ním ďaľší vlastníci, že jeho pôda bude nepoľovná plocha, tak tým tiežpoľovníkom-vnadičom urobi problémy pri utváraní PR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62587 od pepco
evidentne si to nepochopil...nevnadili tam nic, posed na kraji lesa a policko 20x10m psenice.myslis ze polovnici su vinni ze stavbou posedu pred niekolkymi rokmi prilakali vysoku? mali by ju pobyt v maji nie, kurvy polovnicke!!! aby nepozrala ludom obilie.
<br/>treba asi povedat aj B, ze pankovho synacika nevzali do miestneho PZ a nazor si snad kazdy urobi...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62588 od abba1
tak to je o niečom úplne inom a z toho príspevku, by to nepochopil nikto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62593 od DKo
Áno, je to o niečom inom. Už to napísal Lubo : hlavne, že je tu reportáž. O to lepšia, že je protipoľovnícky zameraná a to je i v mimouhorkovej sezóne jasná devíza 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62595 od pytliak
Ja som tu reportaz videl, pri posede bolo vnadene, boli tam vysypane jablka a mozno este nejake ovocie. Ja by som to videl skor opacne, ze vnadenie malo odlakat zver od policka s obilim. A dalsia vec, majitel pola neurobil ziadne opatrenie proti skodam zverou a podla vsetkeho to ani nepozberal v spravnom agrotechnickom termine, cize mi vychadza, ze ak sa nedohodnu, tak mu skodu nik platit nebude.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62596 od pytliak
A este je na mieste aj otazka, ze kto tam tie jablka vysypal. Mozno to bol prave majitel pola, ked videl, ze vcas nepozberal urodu, ktoru mu potom zozrala zver a chcel to hodit na polovnikov a vytlct z toho aspon nejake prachy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62597 od abba1
Aké je dostatočné opatrenie proti škodám? Plot 3 m nad zemou, pol metra pod zemou. Kto by to ekonomicky utiahol? Možno pestovateľ indického konope. Ostáva elektrický oplotok, predstav si, že to nebude políčko 10 x 20 m, ale kilometre oplotkov. Ako sa tam bude dariť zveri? Chceš mať takého roľníka (lesníka) v revíri? A ešte jedna dôležitá otázka:na akej úrovni majú kmeňové stavy?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62598 od abba1
Kto tam tie jablká a zeleninu vysypal? To si nemyslel vážne, že majiteľ políčka. Dnes som videl na západnom Slovensku pšenicu na koreni, Župkov je podstatne vyššie, takže neobstojí ani argument, že úrodu nezobral načas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62600 od LEON
když si sežene chytrýho právníka a chytěj se toho další tak se z toho PZ pose.... není radno dráždit kobru bosou nohou:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62603 od pepco
odhliadnuc od tohto pripadu, nemozem sa zbavit dojmu ze niekto hra silnu proti polovnicku kampan tam hore...ktovie co a hlavne kto za tym bude.zeby janka hospodarova? :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62605 od abba1
LEON je poľovník a dokonca z iného štátu, ja som poľovník (možno dlhšie ako si ty na svete) tak aká protipoľovnícka kampaň????? Niektorí &quot;poľovníci&quot; by sa konečne mali správať ako ľudia a nie ako polobohovia. Poľovníci sa vyjadrili, že škodu nahradia, tak z čoho sa lubo1 vysmieva? Prečo aj ty vo svojom príspevku kľučkuješ, že aké urobil opatrenia, pod posedom vnadil on sám, úrodu nezobral načas? Vlastník pozemku je silnejší hráč aj keď to tak podľa pokriveného poľovníckeho zákona nevyzerá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62609 od papo
priatelia, snáď sa tu nejdeme kvôli nejakej reportáži pochybnej televízie rozčuľovať medzi sebou. zareagoval niekto oficiálne? nie! to nech je vám poučením. lubo1 to popsal vcelku presne:,,Rad by som vedel, ake protiopatrenia urobil, aby skodam zverou zabranil. A hlavne, ako to vsetko za jednu noc zozrali.,,
<br/> tu je jadro problému. desiatky milionov eur idú do komory. komorníci už z nich majú ružové líčka a kašlú na ostané. ešte aby míňali peniažky na poľovníkov, čo ste všetci šiši???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62625 od astronom
Súhlasím - Už nie týždeň a ani dva je tu kampaň proti poľovníkom, dvojediní komorníci a spz-ťáci majú hlavy v piesku - žiadna seriózna odozva. Na druhej strane úroveň taýchto príspevkov v médiách je žalostná, a možno &quot;novinári&quot; možno ani nemali záujem osloviť nejakého predstaviteľa vyššie spomenutých dvojjediných.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62628 od Baikal
a čo by asi tak novinar u vrchnosti riešil, ved on oslovi zastupcu dotknuteho uzivatela reviru...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62635 od Lubo1
A asi tu by mala nastupit ta polovnicka samosprava. K skutkovemu stavu nech sa vyjdri uzivatel, ale co je a nieje jeho povinnostou, ako aj povinnostou obhospodarovatela pozemkov v sucasne platnej /nech je akakolvek, ale platna/ legislatíve by mal niekto ozrejmit bud z urovne OLU, alebo vedenia SPK. /OPK/ A uzivatel reviru by mal vediet, ze ich tam ma odkazat. Potom by uz ajredaktor vedel, kde sa ma obratit /ked chce/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62643 od pepco
abba zas si nepochopil...protipolovnicka nie tvoja!!!!!
<br/>ale celkovo sa cielene v mediach objavuju prispevky proti polovnikom.
<br/>a cim som vo svojom prispevku kluckoval?to si si ma asi pomylil s inym prispevkom.
<br/>a vlastnik pozemku? okej, hlavne v horskych reviroch ak je policko psenice al kukurice, je to pozvanka pre zver.tak alebo to polovnici pobiju na jar aby to nezozrali, alebo to pekne v jesen cele zaplatia...
<br/>tak ci tak z toho vychadzaju zle len zver a polovnici.
<br/>skor majitelia pozemkov by sa mohli spravat ako ludia a nie ako polobohovia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62644 od abba1
Hovorí ti niečo príslovie: Od cisára po žobráka, všetci žijú zo sedliaka? Poľovníctvo je kvapka v mori.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.117 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 403 návštevníkov a žiadni členovia on-line