Lyska čierna

pred 19 rokmi 1 mesiacom #383 od Jaro
Lyska čierna bolo vytvorené Jaro
Chlapi co si myslite o love lyska ciernej . Myslim ze jej lov na Slovensku je dost v ustrani , co je podla mna chyba , lebo jej stavy su velmi vysoke a doplacaju nan napr. Kacice dive . Viem ze z hospodarskeho hladiska nema pre polovnictvo ziaden vyznam , no myslim si ze by sa s tym malo zacat nieco robit . co vy na to ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #384 od miso
Odpoveď od miso na tému Lyska čierna
o lyske čiernej je vedená polemika aj v hubertlove 2/2004,mozes sa na to mrknut(ak si to uz necital), robit by sa s tym daco malo-zalezi ci chces aby ostala polovnou zverou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #385 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lyska čierna
no mala by ostat polovnou zverou .ten clanok som cital .pozoroval som lysky na na ramene dunaja a priemer by mohol byt 6:1 v neprospech divych kacic.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #392 od miso
Odpoveď od miso na tému Lyska čierna
skoda ze nemaju väčšie využitie. strielanie lysiek iba pre potesenie ma az tak velmi nelaka-no v nutnom pripade.....;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #394 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lyska čierna
Miso - no pre potesenie by to ani nebolo ak vezmes do uvahy to ze vytlacaju kacice z ich prirodzeneho prostredia . tam kde je vela lysiek je ovela menej kacic napriklad .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #395 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lyska čierna
Lyska cierna z polovnickeho hladiska je nezaujimavá zver.Divina z lisky nie je atraktivna hoci sa dá konzumovat -ja som to este neskúsal,kormorána ano!-velmy zle a neochotne lieta.Pre kacice divé predstavuje konkurenciu pri hniezdeni ,lisky dost agresivne strázia teritórium.Potravne nekonkurujú lebo kacice lietajú za potravou na strniska-pokial sú-lisky konzumuju vodné rastliny a rozne vodné zivocichy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #399 od miso
Odpoveď od miso na tému Lyska čierna
Ak by bola polpulácia lysiek privysoká-tak to určite regulovať treba-veď aj to patrí k povinostiam poľovníka,u nás ich však až toľko nie je, väčšinou sa stretávam s kormoránom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #400 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lyska čierna
Tak to je dalsia tema na pisanie . Kormorani urobili vela skody za posledne roky .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #401 od Volodaheg
Odpoveď od Volodaheg na tému Lyska čierna
Lyska čierna hniezdi aj pri budmericiach na jazere je ich tam dosť veľa nemá veľa prirodzených nepriateľov na tom jazere:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #402 od vladoheg
Odpoveď od vladoheg na tému Lyska čierna
Vo veľkom však vytlačili kačice pred takými 4 rokmi lysiek bolo málo a kačíc veľa teraz je to naopak.........;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 4 týždnami #422 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Lyska čierna
My obhospodarujeme dost veľkú časť Váhu a taktiež nejaké jazerá,ale lyska sa u nás ukazuje ojedinele.Aj by sme ju radi videli častejšie,ale kormoránov máme požehnane.Aj rybári sú z toho nešťastný.Zaujímavé je aj to ,že ak sa ku nám nasťahujú,tak sa zníži počet kačíc.Asi ich moc nemajú radi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.129 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 271 návštevníkov a žiadni členovia on-line