"bažant z bedne" je toto poľovníctvo?

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3159 od Akela
Vďaka za vysvetlenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3161 od janko80
Prosim.
<br/>A este som nieco zabudol v novembri su bazanty lacnejsie kdezto ku koncu sezony sa cena zvysuje zhruba o 10 Sk na kus, tak to by malo byt asi vsetko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3164 od janko80
Mozno to nie je jasne tak napr. v novembri stoji kus 470 v decembri 480 Sk a takto sa cena zvysuje az do konca sezony (v uznanych bazantniciach do konca februara), nie je to pravidlo ale väcsina bazantnic to tak robi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3169 od tibo
Chlapáci veď cenník máte 5cm nad týmto príspevkom -ponuka ŠL-aspom orientačný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3182 od Basky
K cene - je vec dohody, aj sposob uctovania. Aj u Lesov SR som sa stretol s dvoma sposobmi uctovania, ktore si bolo treba dopredu dohodnut.. Standovne sa platilo vzdy zvlast - akysi organizacny polatok za to ze sa polovacka vobec pripravila, lebo sa stali pripady ze bola zrusena hned rano v den konania a vynalozene naklady na jej pripravu boli uz obetovane. (Prosim nechytajte ma za slovicka, mozno organizacny polatok je nieco ine ako standovne, ale su tam aj take penazne toky, mozno sa to riesi nevratnou zalohou apod.) Potom sa plati bud od vyradu + dohodnute percenta za &quot;postrielane&quot; a nedohladatelne bazanty (percenta od nula do X v praxi okolo 5-10), alebo sa vychadza z cisel, ktore si strelci-zakaznici a ich nabijaci/pristojaci-zastupcovia predajcu &quot;sluzby&quot; napocitaju,vykonzultuju a dohodnu sa na nich.
<br/>Dalej som sa stretol so sposobom (vacsinou sa pouziva v sukromnych bazantniciach a pre slovensku klientelu) ze si zaplatia pocet k polovacke vypustanych bazantov a je jedno kolko ich lezi na vyrade. A potom sa niekde plati zvlast za pripravene pohostenie, zvlast za poskytnute naboje ak strelci nemaju dostatok vlastnych a pod..8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3183 od janko80
Basky to teraz vysvetlil celkom presne ja som to nechcel dlho rozvadzat mozno to bola chyba ale uz je to tu tak si to moze kazdy pozriet.
<br/>A este nieco na zaver vsetko je vecou dohody oboch zucastnenych stran.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.092 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5429 návštevníkov a žiadni členovia on-line