Daniele

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2212 od Akela
Daniele bolo vytvorené Akela
Otváram túto tému plný dojmov a očakávania z lovu tejto "kráľovskej" zveri. Nemám ju u nás doma i keď susedia ju majú. Občas pár kusov prebehne, ale ja som na ňu nikdy nevystrelil. Teraz sa teším na jej lov - priateľ hovorí, že sa už začali ozývať. Máme byť tri dni na chate. Tí šťastlivci čo ju máte u Vás doma, napíšte nejaké svoje zážity. Ja sa ozvem priebežne ako som dopadol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2213 od michal
Odpoveď od michal na tému Daniele
už rochajú;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2279 od garfield
Odpoveď od garfield na tému Daniele
Ja idem s kamosom rano vo stvrtok popocuvat rochanie a popripade ak sa podari vyradit nejaku tu I.vek.triedu daniela.potom sa ozvem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2286 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Daniele
Vela štastia!aj ja chcem vyraziť ale neviem či sa mi to podarý.Lovu Zdar:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2293 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Daniele
Treba mať aj štastie! Predvčerom sme vyšli s kamarátom do pohoria kde rochali. Hneď z kraja hory sme počuli 3 kusy. Prešli sme pešo od hlavnej cesty do hory a zľava som ho zreteľne počul. Zrazu prebehol horou za náš chrbát a skočil za nás na cestu. Otočil som sa, daniel stál ako socha a fučal - myslel podľa praskania vetvičiek spod našich nôh že asi nový sok v láske. Kamoš ho rýchlo pozrel cez ďalekohľad a dal pokyn ku streľbe. To som už kľačal a okamžite som vystrelil i keď mi daniel nestál ideálne, ale na "štich" okolo 65m. Po rane sa otočil a utekal dolu cestou. Ale počul som zásah a ako sa rozbehol, tak predkom načrel hlbšie k zemi. Po chvíli sme šli na nástrel - farba nikde. Hovoril som Jožovi, že som ho určite trafil, ale hore vyššie pod krk a nestihol farbiť. Po 25 metroch sme ho našli. Ležal na čistom na žltých listoch a bol krásny. Po gratulácii, poslednom hryze a všetkom čo k tomu patrí sme ho vyvrhli a odviezli do výkupu. Ale to hlavné sa podarilo - silná II. veková trieda a čistý výrad.. Bolo to na prvej vychádzke a všetko sa udialo tak rýchlo, že som sa nestačil ani tešiť. Všetko som pofotil ale nemám ešte digi, tak ak to zoskenujem, pošlem sem foto. Ako sme ho viezli do výkupu skoro sme zrazili ďaľšie 2 kusy. Danielov tam majú ako maku. Jožo mi povedal, že sme mali obrovské šťastie, nuž a aj to patrí k poľovačke. Zbraň 7x57, strelivo Norma Oryx 10,1g, puškohľad Meopta Meostar R1 3-13x56. Lokalita Čebovská Bukovina. Daniel ulovený 16,30. Všetkým z tohto fóra prajem podobný zážitok a Čebovská Bukovina je poľovnícke nebo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2294 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Daniele
Gratulujem , poznám to tam trochu, kde si poåoval, u lesov alebo v združení?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2297 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Daniele
Poľoval som v združení - mám tam v okolí dvoch dobrých kamarátov. Bol som tam aj po minulé roky ale nie na danieliu ruju. Hlavne na čiernu. Tam som videl čo je to zakŕmený revír. Zver tam musí grcať od krmiva, ale tá zver čo do stavov a kondície potom aj tak vyzerá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2299 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Daniele
Ešte k tým danielom. Je to také krásne zviera, že to bol prvý a posledný kus, ktorý som strelil. Ak by som mal ešte možnosť, tak si ho radšej vyfotím živého. Verím, že sa tam ešte raz dvakrát do roka dostanem. Je tam nádherne aj v zime. Pozdravujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2303 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Daniele
tak zdar,
<br/>ja som tam poľoval u lesov - čebovská Bukovina-krásny revír a plný zveri.
<br/>Čierna, dančia, vysoká, srnčia a ešte aj muflóny.
<br/>Tomu hovorím &quot;krása&quot;.
<br/>Inak minule som tam znovu chcel ísť ale sa už nedalo, že vraj to niekto prenajal alebo čo.....:(:{:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2304 od garfield
Odpoveď od garfield na tému Daniele
Gratulujem ti akela pocuj nema ten jozo synov mareka a norberta?Nevola sa nahodou Jozo Kalmar?ak ano tak jeho syn Marek ma za zenu moju sestru takze sme svagrovci.Mozno sa dakedy stretneme na polovacke tak sa maj a LOVU ZDAR!P.S. v ktorom PZ polujes ak to nie je tajne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2307 od garfield
Odpoveď od garfield na tému Daniele
Diki aj ja ti prajem hodne zdaru a vela peknych polovnickych zazitkov.Drz sa LOVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2308 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Daniele
Áno je to Jozef Kalmár, môj dobrý kamarát. V piatok sa máme stretnúť pri červenom víne u neho doma, lebo keď som strelil daniela, bol som šofér a treba to urýchlene napraviť. Pozval som ho k nám na takú, na úrovni spoločnú poľovačku aj so synom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2311 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Daniele
Gratulujem,Lovu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.057 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 363 návštevníkov a žiadni členovia on-line