Straty zveri pri kosení a žatve

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6530 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Straty zveri pri kosení a žatve
Vlažný prístup asi preto, že nie je čo povedať. Zrejme nikto sa nemôže pochváliť, že v jeho združení sa pravidelne robí vyháňanie zveri z kosených lánov. Ja nie som v združení a viem si predstaviť kam by ma asi poslali tý zoztrasený dedkovia a bachratý 40-50-tnici keby som prišiel ako neznámy človek s podobným nápadom. Ak by som išiel na vlastnú päsť tak riskujem, že mi nejaký jebo z lesa zastrelí psa (čo riskujem vždy keď s ním idem von) a bez psa to zase veľký význam asi nemá. Ale aby som len nenariekal a nehľadal výhovorky, tak sľubujem, že ak sa bude dať tak sa pokúsi ustrážiť si aspoň najbližšie pole (vidím to však blede kvôli tomu že keď robia poľhohospodári tak robím aj ja);/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6562 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Straty zveri pri kosení a žatve
Ďakujem Vyrovi, kurtovi a ostatným diskutujúcim za realistický názor a za ochotu na tento problém reagovať.
<br/>Nie je to jednoduché, ale niečo sa urobiť vždy dá.
<br/>Napr: www.mujweb.cz/spolecnost/hsstaric/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6568 od laci
Odpoveď od laci na tému Straty zveri pri kosení a žatve
kliknite sem, ked chcete vediet www.vadaszat.sk/modules.php?name=BiG_Gal...how_gal&album=26[/]ako to robia v jednom PZ v okrese DS . ked orvorite album, na prvych obr. vidno ze aj napriek snahe straty su.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7166 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Straty zveri pri kosení a žatve
Veľa krát sme v združení špekulovali ako znížiť straty pri kosbe ďaťeliny-lucerky.
<br/>Vyskúšali sa rôzne postupi,plašiče mechanické,aj elektronické,väčšinou s maým úspechom.Postupom času sme používali najlacnejšiu a najjednoduchšiu metódu-plašenie
<br/>zveri , ale nie tesne pred kosbou.Od skorých jarných mesiacov sme sa snažili zver v ohrozenej lokalite (parcela lucerky)vyrušovať,vytláčať.Tým sa docielilo,že zajačice kládli
<br/>zajačiky navedľajších kľudných parcelách,bažanty sa tiež snažili o kľud pri hniezdení,srnčia sa dlho nezdržovala v ohrozených lokalitách.TU bola výtaná pomoc psíčkarov,bola to užitočná spolupráca.Psíčkari mali priestor pre výcvik ,neplašili zver po celom chotári,a predovšetkým to zachránilo množstvo zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8709 od sponzi
Odpoveď od sponzi na tému Straty zveri pri kosení a žatve
Ako to vidiíte zo stratami pri kosení a žatve?U nás včera skosili jednu parcelu jačmeňa cca 300 ha, ráno keď som bol pozrieť líšky videl som hľadajúcu srnu.Dnes nám začnú kosiť tiež 150 a na druhom mieste cca 300 ha jačmeňa...Na ďaťelinách som tento rok väčšie škody nepostrehol zajace a bažanty sa veselo preháňajú a srnčia má hňeď vedľa porasty kukuríc, obilia aj repky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8712 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Straty zveri pri kosení a žatve
V nasom useku 850ha zatial tento rok&quot; zistene&quot; dve srncence (pri kosbe trav a lucerny). Musim podotknut ze polnohospodari su u nas napomocny a nanajvys ohladuplny.Nechcem si ani predstavit ake je to cislo strat co sa tyka celeho Slovenska.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10586 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Straty zveri pri kosení a žatve
Používate niekto prípravky www.hukinol.wz.cz/[/]Hukinol a Kornitol ROT na odpudzovanie zveri? Aké máte s tým skúsenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.130 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 188 návštevníkov a žiadni členovia on-line