Jarabice

pred 18 rokmi 4 týždnami #6913 od rcajkovic
Jarabice bolo vytvorené rcajkovic
Myslím že aj jarabičky si zaslúžia nejakú tému. Ja pracujem na letisku v Ba a za posledných pat rokov sa dosť výrazne zdvihli stavy jarabíc aspon na letisku teda jeho blízkom okolí.Verím že to aj tak bude pokračovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 týždnami #6931 od imbo
Odpoveď od imbo na tému Jarabice
Ja žiaľ Tvoj optimizmus zdieľať nemôžem. Niekedy v 2. polovici 90. rokov to u nás
<br/>(okr. HC) tiež vyzeralo na rastúci trend, no teraz je to z roka narok rovnako biedne, keď nie biednejšie. Je veľmi malý počet kŕdlov a pária sa príbuzné jedince, čo je tiež jeden z problémov. Ďalší problém osevný plán, pestuje sa veľmi veľa slnečnice, čo je zlé snáď pre všetky druhy zveri. Ja to veru ružovo s jarabicami nevidím, žiaľ!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #6954 od rcajkovic
Odpoveď od rcajkovic na tému Jarabice
Ja to tiež nevidim ružovo. Na letisku to je trochu ináč ako inde čo sa týka osevných plánov. Vačšinou je to len zatrávnené a asi desať percent tvorí poľnohosp.pôda. Zvyšok zatrávnené plochy a na okrajoch remízky takže tam sa im vcelku darí. Aj preto sa tam darí aj syslom ale to odbočujem od jarabíc. Túto zimu som osobne narátal cca 100-120 ks na letisku. Myslím že slušne aj nato že tam denne cvičíme s dravcami. Ale oni to už tiež ovládali ako a kde sa skryť,kedy vyletieť a tak.Ked vyvolam film tak pribudnu aj nejaké fotky aj s jarabicami. Dnes som našiel asi štyri páriky v blízkosti dráh s mojomi psami. Mám gordona a pointra.Je lepšie ich držať trochu dalej od dráh aby ich nezobrala &quot;mašina&quot; a zároven ja pocvičím na skúšky/FT/. To som behal len na jednej strane. Bodaj by tak bolo všade.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7082 od Malinowskij
Odpoveď od Malinowskij na tému Jarabice
ja sa síce nenechádzam v jarabičej oblasti ale ohlasy sú približne také ako s tetrovmi....ubúda ich...aspoň v klasických revíroch....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7083 od apolovnik
Odpoveď od apolovnik na tému Jarabice
myslim ze aj predatory budu mat velky podiel na nizkych stavoch jarabice aale j inych kurovitych asy ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7085 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Jarabice
Hlavne predátor ktorý sa volá Homo sapiens.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7087 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Jarabice
Máme tu pár kŕdlov jarabíc a osobne nepoznám poľovníka, ktorý by na ne vystrelil - musí to byť úplný idiot!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7088 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Jarabice
Myslíš že za zníženými stavmi jarabíc sa skrýva predačný vplyv človeka?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7089 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Jarabice
Myslím že lov strelnou zbraňou je na poslednom mieste.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7090 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Jarabice
Nemyslel som predačný tlak zo strany poľovníkov ale tlak zo strany človeka na ničenie vhodných biotopov pre jarabice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7091 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Jarabice
Tak s tým súhlasím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7092 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Jarabice
Tak to už hej, veľké lány monokultúr a zlá orientačná schopnosť jarabíc urobili svoje, a ešte k tomu chemické postreky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7093 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Jarabice
Myslím si, že najväčšou hrozbou pre jarabice je moderné veľkoplošné poľnohospodárstvo a najmä používanie rodenticídov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7097 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Jarabice
Prečo len rodenticídov? Myslím, že hlavný vplyv na jarabice majú herbicídy a insekticídy. Rodenticídy spôsobujú problémy hlavne u predátorov hlodavcov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7099 od apolovnik
Odpoveď od apolovnik na tému Jarabice
v poslednom 10roci cca. sa ovela menej pouzivaju insekticidy a hericidy ako predtym a jaraice stale ubudaju

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7111 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Jarabice
Já nevím, jak u vás, ale podlě mě (můj názor) u nás má velký vliv na stav drobné zvěře černá zvěř. Ta se vyskytuje prakticky na celém území ČR. Kde není zvěři stalou, tam přichází na jař, když se &quot;zvednou&quot; řepky, obilí, kukuřice a to pak obstojí jen málo hnízd a mláďat. Podle mého názoru bažantí slepice, která vyvede aspoň 6 kuřátek a dovede je do dospělosti by zasloužila medaili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.092 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 210 návštevníkov a žiadni členovia on-line