ako na diviacu oboru

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14169 od lado
ako na diviacu oboru bolo vytvorené lado
ma niekto skusenosti z jej stavbou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14258 od Fero
Odpoveď od Fero na tému ako na diviacu oboru
Ahoj
<br/>my sme v PZ v roku 2006 stavali diviačiu oboru. Najprv je potrebné mať na to vhodný pozemok. Samozrejme je potrebné mať súhlas majiteľa pozemku , prípadne súhlas obecného úradu. Čo sa týka štátnej správy podľa info ktoré mi dali na lesnom úrade, nie je potrebné mať ďalšie povolenia pretože diviak nie je chránený živočích.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14334 od zdeno30-06
Odpoveď od zdeno30-06 na tému ako na diviacu oboru
diviačia obora je pre mňa asi zbytočná čo je to za polovačka v oplôtke a ešte keď ti z revíru chytajú diviakov a ti nemaš na čo polovať lebo niekto má ponastavované pasce na čiernu po lese oplôtka je malá a je vnej plno diviakov len takto zanesú choroby do našich revirov lebo sú oplotky preplnené a potom je zle lebo je MOR všetko treba vystrieľať . Ja si myslim že mam trošku pravdy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14355 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému ako na diviacu oboru
Ty asi nechováš loveckého psa čo? Lebo keby si choval tak by si asi takú volovinu nenapísal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14356 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému ako na diviacu oboru
Ja si myslím, že nemáš trošku pravdy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14357 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému ako na diviacu oboru
Lado, navštív nejakú už zrelizovanú oboru. Správca obory ti určite poradí s technickými parametrami a použitým materiálom. Odkiaľ si ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14358 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému ako na diviacu oboru
... v oborke sa nesmie loviť - naštuduj príslušnú legislatívu.
<br/>Držím palce všetkým, ktorí sa na výstavbu podujmú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14359 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému ako na diviacu oboru
Nejaké informácie získaš aj z knihy ,, Poľovnícke zariadenia ,, od P.Hella.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14360 od lado
Odpoveď od lado na tému ako na diviacu oboru
chcel by som urobit oboru hlavne na to aby sme aspon trocha zazverili revir diviakmi
<br/>lebo u nas je ich dost malo a v druhom rade na vicvik psov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14382 od theCat
Odpoveď od theCat na tému ako na diviacu oboru
Jedny znami si postavili oboru v ktorej mali bachynu a kanca. Zacalo sa im to pekne mnozit a prasata za zacali podhrabavat a vychadzat z obory. Ale nikdy sa od nej nevzdialovali. A teraz v okoli sa im diviacia zver pekne rozrasta. Kedze v obore boli zvyknuty na denny rezim, tak aj teraz nie je problem vidiet cez den diviaciu ako sa kludne niekde na poli vyhrieva na slniecku. Samozrejme, ze na nich v okoli obory nepoluju a ani ich zbytocne nerusia. Maximalne im raz do tyzdna prinesu krmivo a to je vsetko. Cize diviacia sa tam citi v bezpeci a dobre sa jej dari. A vsetci su spokojny a ziju si pokial nepomreli.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14384 od yegi
Odpoveď od yegi na tému ako na diviacu oboru
Osobná skúsenosť so stavbou oplotku : súhlas majiteľa pozemku,súhlas lesného úradu.Pokial máte revír v diviačej oblasti (máte plán lovu diviačej zveri), tento súhlas dostanete,pokial ste iná oblasť, máte smolu.Aj my sme mali, ale sme na zásah Lú meseli zver vybiť.Oplotok ešte stojí,ale nosím si tam vlastného diviaka na výcvik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14386 od lado
Odpoveď od lado na tému ako na diviacu oboru
je tam aj nejaka možnost ohľadom zazverenia reviru dostat na nu finančnu pomoc z nejakych fondov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14438 od yegi
Odpoveď od yegi na tému ako na diviacu oboru
Pokial ste diviačia oblasť, je možnosť cestou OVSPZ získať nejaké peniaze na vybudovanie oborky pre zver na účely výcviku poľ.psov.To ale záleží najmä na okresnom kynologovi, ako sa k tomu postaví.My sme oborku vybudovali za prispenia sponzorov,takto sme dokúpili aj zver.Ak Vám však okres prispeje,môže Vám do toho kecať,čo nie je každému po vôli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28474 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému ako na diviacu oboru
zdravim mam prozbu nevie niekto poradit podmienky pre vybudovanie zverofarmy? www stranky alebo konkretne informacie vopred dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28896 od OlympusSP550UZ
Odpoveď od OlympusSP550UZ na tému ako na diviacu oboru
my mame oboru uz ani nepametam ako dlho je tu ale dari sa jej momentalne su tam 3 diviaky ale byva ich tam aj dvadsat. male sa popredavaju do ostatnych obor a su z toho peniaze na krmivo a este aj zostanau

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31863 od RMark
Odpoveď od RMark na tému ako na diviacu oboru
Neviem čo od toho chceš, ale napíš na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..
<br/>Viem ti poradiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31864 od RMark
Odpoveď od RMark na tému ako na diviacu oboru
Neviem čo od toho chceš, ale napíš na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..
<br/>Viem ti poradiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39922 od haus
Odpoveď od haus na tému ako na diviacu oboru
Aj ja by som mal zopar otazok ohladom zalozenia diviacej obory.
<br/>V prvom rade: v lesiku mame pozemok ktory by nato vyhovoval ma rozmer cca 100x100m,je cely oploteny starym pletivom (netusim co tam kedysi bolo),ten pozemok patri obci od ktorej mame prislubeny suhlas na jeho vyuzivanie.
<br/>Kedze to chceme vsetko zrealizovat co najskor aby sme pripadne na jar mohli nastahovat prvych &quot;najomnikov&quot; mam zopar otazok.
<br/>Viem ze potrebujem ziskat povolenie od lesneho uradu,myslim ze stym nebude problem kedze unas sa diviacia zver vyskytuje prirodzene a jej pocty su tak akurat ani privela ani malo.
<br/>Potreboval by som vediet co este potrebujem vybavit aby sme tu oboru mohli zalozit,myslim ci su potrebne este ine povolenia,alebo ci je potrebne diviakov potom nechavat vysetrit pravidelene veterinarovy na rozne choroby a hlavne KMO. Ci je potrebne informovat lesny urad o pocte diviakov v obore o ich stave pripadne otom kde prirastok skoncil (kedze ich chceme pustat aj knam do reviru aj pripadne predavat) ci je potrebne aj ine povolenie ak tu oboru chceme zaroven vyuzivat na vycvik polovne upotrebitelnych psov a podobne... Mozno banalne otazky ale kedze som prislubil ze si to cele vezme pod patronat ja,chcem vediet toho co najviac skor ako sa dotoho pustim aby sa nestalo ze nieco zanedbam a potom bude problem :)
<br/>Este taka malickost:
<br/>Kedze mi osobne zalezi natom aby prve jedince v obore boli v najlepsej moznej kondicii a bez akychkolvek genetickych vad,je lepsie mlade diviaky odchytit vo volnej prirode,alebo bude lepsie zakupit z inej obory?(nieje v oborach problem s pravidelnym pribuzenskym parenim?) A v akom pomere by tam mali byt? Myslim napriklad 3 bachynky a jeden kancek? Ako stare by mali byt diviaky odktorych cakame ze nam nasu malu &quot;zverofamu&quot; rozbehnu? A este aby ich tam nebolo privela alebo zbytocne malo,kolko kusov by ste poradili aby sme tam chovali? Este raz podotykam pozemok je velky zhruba 100x100m je vnom mierne husty porast ktory samozrejme trocha upravime aby mali aj volny priestor aj hustejsiu cast ktoru by vyuzili ako prirodzeny ukrit pred vetrom.. A este je vhodne tam postavit krmne zariadenia ktore rozostavime po celej ploche alebo ich vsetky sustredit len na jedno miesto (napriklad do sameho stredu co najdalej od plotu) ?
<br/>
<br/>PS: je mozne s tej obory rocne jeden kus odstrelit?[r] Nie na gulas[/r],ale koly riadnemu vysetreniu na vsetky mozne choroby (svalovec,KMO a pod.) Alebo ich treba nechavat vysetrit tak,ze pride veterinar osobne a my mu odchytime kus ktory vysetri? Aj ak to nieje nutne robit,osobne trvam natom,aby sme mali jasny prehlad o ich zdravotnom stave!
<br/>A ak niekto vie poradit ako tych diviakov chranit pred nezelanymi navstevami &quot;tiezpolovnikov&quot; (mam opodstatneny strach ze niektory dobrak si bude chciet doplnit zasobu v mraznicke :( ) napadlo ma zabezpecit lacny kamerovy sistem,ale pokrit 10000m stvorcovych s financneho hladiska asi nebude mozne. A toto mozno bude zniet smiesne ale... Za aku cenu sa predavaju pohlavne dospele bachynky a kancekovia ??? (v pripade ze je lepsie zakupit ako odchytit v lese)
<br/>
<br/>Budem rad ak sa vyjadri niekto kto ma osobne skusenosti so stavbou obory.
<br/>Vopred dakujem za kazdy prispevok ktory mi da odpoved aspom na jednu otazku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39941 od kurt
Odpoveď od kurt na tému ako na diviacu oboru
Nemám síce odpovede na tvoje otázky, ale technická pripomienka. Spodok pletiva musíš zabezpečiť proti zdvihnutiu a podhrabaniu. Obyčajný šponovák diviak nadvihne a pretrhne, ani sa nemusí moc naštvať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51766 od panhorar
Odpoveď od panhorar na tému ako na diviacu oboru
Vie niekto poradiť ako zlegalizovať diviači oplotok,a či je to vôbec potrebné?LU od nás požaduje projek bez veter.posudenia čo sa mi zda čudné.Dalši zas radia,že podla noveho zakona-paragrafu 22 odsek 3 Za držanie a chov zveri v zajatí sa nepovažuje...chov líšky hrdzavej alebo diviačej zveri na účel výcviku a skúšok polovných psov.Ak má niekto s tým skúsenosti prosím poradte,zdá sa že nový zákon si každý vysvetluje po svojom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 690 návštevníkov a žiadni členovia on-line