Skusenosti z polovacky v zahranici.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27368 od dany
Tohto roku, v druhej polovici sept. som mal moznost prvy krat polovat na severe Britskej Columbie v oblasti Muskwa-Kechika, tzv."Serengeti of the north". Jednalo sa o velmi lakavu polovacku na losa, ktory tam dosahuje rozpatie medzi 55"-60"(130-150cm), a vahy 500-800kg.
<br/> V Kanade zijem cez 5 rokov, polujem asi 3 roky, a vzdy som snival o polovacke v nesputanej prirode na severe BC, blizko hranic s Yukonom. Predtym som polovam doma na Slovensku, oblast Muranskej Planiny, a miloval som kazdu prezitu chvilu v prirode, ale to co som zazil tu mi ma uplne ocarilo.
<br/>Po dlhej ceste s Vancouveru na sever, asi 1800km autom, sme sa ocitli v prekrasnej prirode, kde sme skoro kazdu chvilu stali, robili fotky a &quot;hikali ako somariky&quot; nad sceneriou okolo nas. Po postaveni campu sme sa vybrali na prvu obhliadku terenu, na vrchol viedla jedina cesta(tych ciest tam vela nie je, vacsinou horsetrails-chodniky), kde sme sa stretli s polovnikom z Madarska, zijucim v Kanade(svet je maly). On nam ukazal svoju trofej losa(55&quot;) a aj miesta odkial treba losou sledovat. Hned prvy den sme videli 5 samcou, a vsetko vyzeralo velmi slubne. Na treti den sme sa dostali asi na 50 m k losovi, z ktoreho som sa cely zostriasol, ked isiel oproti nam v bojovej nalade s hlavou nizko nad zemou( asi 60&quot; a okolo 700kg). Po jeho precitani sme zistili ze je nelegalny a odisli sme naprazdno. Celkovo sme videli asi 15 losou-bullou, ale ani jeden nebol legalny. V zavere nam zacal padat sneh, padal dva dni v kuse, a to sme uz nemohli polovat, lebo aj keby sa nam podarilo strelit losa, bolo by takmer nemozne ho v takom tazkom terene vynosit. Ale taka je polovacka.
<br/>Prajem kazdemu polovnikovi, aby zazil tu ozajstnu polovacku v pravej divocine, kde je odkazany len na seba, tak ako to bolo dopriate mne. Uz viem kde budem polovat buduci rok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27370 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
No možno ti aj závidím.Ale doma je doma.Lovu zdar.;););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27371 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
tak to je paradne citanie . ak mozes hod nejake foto do galerie co ste nafotili ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27392 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
V Budapesti na letisku som videl manika z obrovskymi lodnymi skrutkami-parozie losa.Ale nenormalne.Pytam sa ho:Britska Columbia?A manik z usmevom-No.Kamcatka.
<br/>Ale poloval som u nas na diviaky z chlapom co bol dlho v USA a poloval v BC.Fantazia.Teraz je vo Svedsku a tiez fantazia.Moj sen je tiez BC,Divocina atd.Ty si poloval okolo Muran.Planiny,ja som vyrastal ,,trosku&quot; vedla-Čierny Balog.Oboje spaja jedno-krasne hlboke hory.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27467 od dany
Odpoveď od dany na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
Ahoj, ja som to nepisal kvoli tomu, aby mi niekto zavidel. Chcel som sa podelit so zazitkami a dufam, ze nezostanem sam. Polovacka na Slovensku ma tiez svoje caro(o tri tyzdne letim domov, neviem sa dockat), ale toto je o comsi inom. Ked polujes v takej divocine, az vtedy si uvedomis jej velkost a nesputanost, sme tam ako taky &quot;mali mravcekovia&quot;, zranitelni a zhyckani spolocnostou. Tam sa nikto neponahla, vsetko plynie tak jednoducho a slobodne, aj ked na druhej strane dost nepohostinne a drsno.
<br/>Prjem kazdemu, aby nieco podobne zazil. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27468 od dany
Odpoveď od dany na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
Nieco som tam poslal, aj ked ja viac fotim na slides.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27471 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
Dany - ja som bol na peknej poľovačke mimo SR. Radšej to tu nebudem písať aby sa to nestretlo s neporozumením.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27475 od miso
Odpoveď od miso na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
Kanada je aj môj poľovnícky sen, aspoň raz za život by som tam loviť chcel....Tvoje fotky len potvrdili moje predstavy, je to skutočne úchvatný kúsok Zeme.
<br/>Mirek: V pohode sa podeľ, u mňa sa s porozumením nestretneš a rád si príhody zo zahraničia prečítam...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27482 od dany
Odpoveď od dany na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
Ale vsak tu je to spravne miesto, kde si treba vymenit skusenosti a zazitky. Naco si to potom spominal? Viem, ze sem chodi ktokolvek, ale hlupe prispevky si netreba vsimat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27483 od dany
Odpoveď od dany na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
Teraz som si prezrel Tvoju galeriu. Myslim si, ze ta polovacka na kamzika stoji za zmienku, nie? Kde to bolo a ake su zazitky? Budem rad, ked sa s nami podelis. :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27485 od miso
Odpoveď od miso na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
oprava: s neporozumením nestretneš:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27533 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
Posli mi info,kde sa da tak fajn polovat na kamzikov.Mimo Rak. asi v Slovinsku.Vdaka.
<br/> Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27550 od dany
Odpoveď od dany na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
To si sa chcel asi opytat mirek-a? Tu v BC mame mountain goat- koza, pribuzna kamzika, alebo potom stone sheep- horske ovce, velmi pekna polovacka, ale aj narocna na kondiciu. Pozri si to video co som tu poslal.
<br/>old.outdoorsman.com/video/canadian_mount...9789728586&hl=en

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28408 od mirojevo
Odpoveď od mirojevo na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
Ja poľujem dá sa povedať , po celom svete , a je pravda že niektorí užívatelia webu ťa skôr &quot;popľujú&quot; , pričom ani ťa nepoznajú , ale pravdu má dany , že netreba si ich všímať. Sú to väčšinou chudáci , ktorí sa skrývaju za ničnehovoriaci nick , a svoje meno nikdy ti nepovie , lebo vnútorne sa hanbí za to čo píše :-)):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36080 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
Uvažujem nad polovačkou na svišta v Rakúsku, ale priznám sa že som ešte na tekejto poplatkovej polovačke nebol. Neviete mi povedať na čo sa asi tak mám pripraviť, koľko to asi tak vyjde, či je treba mať vlastnú zbran alebo sa dá požičať a pod. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36081 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
www.marcati.at/jagd/preisliste.php [/]nejake info najdes tu ak si zbehli v nemcine
<br/>
<br/>alebo skus otazky smerovat priamo na niekoho kto polovacku sprostredkuva www.top-hunt.at/jaegerklause/[/]napr. TU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36082 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36114 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
Bol niekto z Vás na poľovačke v oblasti Gemenc v Maďarsku? Privítal by som každú informáciu osobne mailom. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37681 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
chlapi a co tak Rumunsko? bol tam niekto? mozno by to bolo zaujimave..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37686 od johny
Odpoveď od johny na tému Skusenosti z polovacky v zahranici.
Ja som sa z takej práve vrátil. Super zážitok. Poľovali sme v Tirolských Alpách. Dve noci so stravou vyšli 150 euro a svišť 90 - 120 podľa veľkosti. Ak chceš napíš mi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a podebatíme a dám ti kontakt na sprostredkovateľa ak už to nie je pasé

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 1005 návštevníkov a žiadni členovia on-line