Zvernice - chov daniela, muflóna, lamy, srnčej

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31925 od RMark
Nazdar,
<br/>aké máte skúsenosti s chovom danielej, muflónej, srnčej a lám vo zverniciach? Najviac ma zaujímajú lamy. Aká je to zverima čo sa týka povahových vlastností, poľuje sa na ňu, vôbec aké máte s nou skúsenosti? A čo hovoríte na poľovačky v súkromných zverniciach? Sú tam celkom krásne kusy, ktoré vo voľnej prírode málokedy stretnete.
<br/>Dík za názory.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31930 od michal
Lamy majú perspektívu, tými nič nepokazíš ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31936 od Jaro
skus zavolat do ZOO tam maju s Lamami skusenosti .
<br/>
<br/>polovacky vo zverniciach asi to iste ako chytat ryby v akvarku .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31953 od RMark
Tak v ZOO ti toho nepovedia veľa. To sa možeš pýtať na žirafy, zebry, ...
<br/>Myslel som na to, ako sa ŕešpektujú s našou zverou, aby voči ľuďom neboli prítulné ako ťavy, ... A čo ich mäso?
<br/>A poľovačky v zverniciach? Zatiaľ mi nie je jasné od kedy a do kedy zvernica alebo obora. Je to v zákone tak trochu šalamúnsky napísané. Ale už je tu doba, keď budeš môcť poľovať tak vo svojej záhrade, alebo v špajze (aj na myši). Revír si zoberie zbohatlík ktorý bude mať peniaze alebo vplyv.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32093 od Rusalka
Zvernica je po našom a obora je po Česky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #35477 od Polovnik2
Odpoveď od Polovnik2 na tému Zvernice - chov daniela, muflóna, lamy, srnčej
Hej pozna z vas niekdo zvernicu :Biela Skala???:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #35479 od Akela
Jedenkrát som bol na poľovačke vo zvernici a aj som strelil, ale mal som z toho taký zvláštny pocit, že už to nikdy nezopakujem. Voľnosť nadovšetko. Prikláňam sa k Jarovmu akváriu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #47133 od RMark
Z časti máš pravdu. Na voľnú prírodu a voľný výbeh nemá zvernica ani... Je to voľnosť.
<br/>Ale .... Je tu stále to ale. V mnohých PZ to asi tak nie je. To že zverina má voľnosť, ešte neznamená že je všetko OK. To hnilé seno dávajú poniektorí aj do krmelcov, to že ich neprikrmujú a radšej strieľajú, to že sa v horách preháňajú na motorkách, ..., nebodaj diviak napadne psa alebo jeho majiteľa na jar pri obrane mláďat a všsde sa robí bublina okolo toho....
<br/>Poznám takích, ktorí vlastní vlastný revír (oplotený) a nik mu do neho nechodí. Nedávno som bol pre neho prevziať vzorky krvy vysokej (jeleňov) v Maďarsku (pri rumunských hraniciach) pre jeho revír - zvernicu (rozloha jeho revíru je niekoľko ha - predtým to bol revír). Stará sa o svoju zvernicu a robí pre to všetko. Keby si vchádzal do tej zvernice a nevšimol si si že je tam plot, tak si myslíš že si revíri.
<br/>A poznám takích, ktorí revír berú tak, ako keby to bola strelnivca.
<br/>Na druhej strane v revíroch už nemáš také množstvo rôznorodej stravy ako pre 89. Družstvá už poväčšine nefungujú, to čo je vonku tej zveri nestači. Podľa seba, nielen túto zimu, pasiem vysokú, srnčiu kazdú noc pod oknom. V zahrade majú stravy dostatok, o to sa im postarám. Preto som aj začal so oborami. Len ten pohľad spokojného daniela, srnca ... nie je to ZOO s presne vymedzeným priestorom. A jedno vie, že sa dožije zajtrajška.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53499 od 1Mat
Ahoj, ak by mal niekto napad ako na zverochovne ucely vyuzit cca 3ha v skalnatom terene s vybornym pristupom, zjazd z dialnice cca 6km, popripade by mal zaujem sa na veci aj financne a prakticky podielat, prosim SS. Myslim ze by sa to dalo vyuzit napriklad na chov maleho stada kozorozcov...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53748 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Zvernice - chov daniela, muflóna, lamy, srnčej
Ospravedlňujem sa že nepíšem k téme!
<br/>RMark, zverina je to čo máš doma v mrazáku, čiže volnosť už nepotrebuje, voľnosť potrebuje zver!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53783 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Zvernice - chov daniela, muflóna, lamy, srnčej
S tým lovom vo zverniciach máte sčasti pravdu, ale všetko záleží na tom, aká tá zvernica je. Neviem či poznáte zvernicu Teplý Vrch, tu by asi nikto dojem lovu rýb v akváriu nemal. Chová sa tu dančia a muflónia zver na viac ako 900 Ha.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.051 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 891 návštevníkov a žiadni členovia on-line