Lesná architektúra

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32463 od Karlkoff
Lesná architektúra bolo vytvorené Karlkoff
Mám taký problém, študujem momentálne architektúru a navrhujem niečo ako pozorovateľňu v Malej Fatre. Tých problémov je viac, potreboval by som dobrú mapu výskytu zveri, predovšetkým raticovej ale bodli by aj ďalšie druhy (napríklad pdf, webstránku, poslať na mail, ...) a ďalej by som potreboval rady ohľadom samotnej stavby, bývam v Martine, kde sa tam najlepšie informovať?
<br/>
<br/>Z literatúry vlastním dielka ako Myslivecká zařízení alebo Poľovnícke zariadenia a podobne, ale nespåňajú presne účel. Zariadenie by malo byť multifunkčnejšie, nejaké rady?
<br/>
<br/>A ešte by mi pomohli fotky nejakého vhodného miesta, alebo aspoň lokácia, moja predstava je menšia stavbička podobná uzavretej kazateľnici s oddelenou časťou pre prespanie takých štyroch osôb, v blízkosti krmoviska (najlepšie senník na lúčke), v blízkosti prístupovej cesty pre zásobovanie senníka a ďalších kŕmnych zariadení (nie priamy prístup na dotyčnú lúku), bonusom je prameň a samozrejme čo najviac zvery.
<br/>
<br/>Hocijaké rady a dotazy privítam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32464 od Karlkoff
Odpoveď od Karlkoff na tému Lesná architektúra
Tá pozorovateľňa by mala byť prístupná aj inteligentnejšej verejnosti (hovoríme o koncepte, nie o skutočne realizovanom pláne) z niektorej zo značkovaných trás.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32477 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Lesná architektúra
Prihlás sa na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32583 od Karlkoff
Odpoveď od Karlkoff na tému Lesná architektúra
Bolo by vcelku pozitívne, keby sa zapojilo ešte pár ľudí.
<br/>Môj mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32597 od RMark
Odpoveď od RMark na tému Lesná architektúra
Čo od toho očakávaš? Pre koho to robíš? Za akým účelom? ... otázok je strašne veľa. Záleží čo chceš s tým dosiahnuť, alebo koho tam dotiahnuť. Len u poľovníkov je strašný rozdiel. Jeden ti vylezie aj na strom, a druhý potrebuje na betonových kôloch karavan. Skús čosi bližšie. Aj o druhu zveri. Raticová je aj srna a vidíš ju aj pri ceste, alebo vysoká???
<br/>Koľko chceš do toho vraziť, kto to bude realizovať, ...
<br/>To je ako keby si zadal, chcem dom, pre štyroch s dobrým výhľadom.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32712 od Karlkoff
Odpoveď od Karlkoff na tému Lesná architektúra
Zatiaľ za účelom prejdenia vysokou školou.
<br/>Účely predovšetkým pozorovanie všetkého, čo pôjde okolo, pokiaľ viem okolo chodí vysoká, ale aj rys a vtáctvo.
<br/>Cena je neobmedzená pre samotnú skúšku.
<br/>Maximum obyvateľov na prechodný čas 6 (postele).
<br/>
<br/>Je to teoretická úloha, takže mi poslúži takmer hocijaký materiál, ale potrebujem sa oprieť o realitu.
<br/>
<br/>Mám na mysli presne lokalitu Malej Fatry mimo chráneného parku pravdepodobne nad Kunerádom, alebo v okolí veľkého úplazu, ale môže byť aj iné, ak bude lepšie vyhovovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32722 od Karlkoff
Odpoveď od Karlkoff na tému Lesná architektúra
Bližšie:
<br/>Prístupová cesta (lesná) v okruhu 200 metrov, značkovaná turistická trasa nablízku (využitie zatiaľ stojí aj na turistoch, ale výberovým kritériom je práve prístupnosť, kde prístupová cesta nie je sprístupnená pre turistov iba pre poľovníkov)
<br/>Krmovisko, najlepšie senník (y).
<br/>
<br/>Konkrétne otázky:
<br/>Aký má horný dosah medveď a aká je výška výnimočného kusa jeleňa (dosah parožia)?
<br/>(V návrhu mi stojí dlhšia (20 m?) chodba (predovšetkým sklo a drevo (možno OSB panely)) natiahnutá zatiaľ v asi štvormetrovej výške (nepoznám dotyčný dosah, ale chcel by som to čo najnižšie))

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32723 od Karlkoff
Odpoveď od Karlkoff na tému Lesná architektúra
Zaujímala by ma tá poľovnícka mapa s výskytom zveri a podobne, dalo by sa s tým niečo urobiť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32724 od skeet
Odpoveď od skeet na tému Lesná architektúra
co tu opisujes je prakticka moznost na otvorenu umelecku fantaziu, v ktorej sa nemusis udrziavat ziadnych zakladov! Miesas tu neprakticke veci-turistiku a polovnictvo a do konca zver!:[ Takze ako som povedal, vyuzi svoju umelecku fantaziu, vedomosti architektury a pod., a nakresli si obvod v poziadanych parametroch!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32725 od RMark
Odpoveď od RMark na tému Lesná architektúra
Takže ty to potrebuješ čisto teoreticky!?
<br/>Ja som si myslel, že aj s praktického hľadiska. Lebo poznam jedného znémeho, ktorý takéto veci realizuje. Realizuje to pre tých ... hm .. čo vlastnia poľovné revíri. Chcú ísť na postriešku a potrebujú &quot;posed&quot; na odstrel zveri. Je to malá vilka na kôloch, prispôsobená na filmovanie (fotenie), lov a samozrejme aj bývanie. Máš tam všetko...
<br/>Samozrejme aj prístup zveri - od monitoringu chodníkov cez prikrmovanie až po následný plánovaný odstrel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32742 od Karlkoff
Odpoveď od Karlkoff na tému Lesná architektúra
Ja osobne by som najradšej turistov vynechal, ale návrh má byť zrozumiteľný aj pre architektov, ktorí s poľovníctvom v živote neprišli do styku.
<br/>
<br/>Ale nemyslím si, že pozorovateľňa vo svojom primárnom účele (pozorovanie, nie odstrel a turistika) by sa nejakým spôsobom priečila poľovníctvu, čo je predovšetkým ochrana zvery. Tá pozorovateľňa má okrem iného obsahovať sklad.
<br/>
<br/>A čo sa týka čistej teoretickosti, tá je neprístupná, pretože vtedy to stráca realističnosť. Potrebujem svojou prácou vyvolať dojem uskutočniteľnosti, pretože existuje možnosť, že niečo z nej skutočne uskutočním.
<br/>
<br/>Rád by som sa viac dozvedel o tom známom a jeho práci. Sú to pohyblivé konštrukcie? Respektíve prenosné?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32897 od RMark
Odpoveď od RMark na tému Lesná architektúra
Nie. tie konštrukcie sú pevné. Sú to malé vilky na kôloch. Ak poznáš drevodom - je to niečo podobné. Záleží od človeka, ktorý si to objednáva. Väčšinou sú to zákazky tých majetnejších, ktorý majú vlastný revír. Všetko sa pripravý na to, keď prídu hostia, aby si mohli streliť čo potrebujú. Je to zaplatené.
<br/>Lov podobný ako u nás známi lov medveďa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32954 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lesná architektúra
Ak môžeš hoď sem foto takéhoto &quot;posedu&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32998 od RMark
Odpoveď od RMark na tému Lesná architektúra
Budem sa snažiť. Popýtam si o tie fotky.
<br/>Veľmi rád by som vám aj odporučil si ich ísť pozriť, no bohužial okrem vyvolených do revíru sa nik nedostane. Je to všetko oplotené. Viac k tomu ... bohužial.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33009 od Karlkoff
Odpoveď od Karlkoff na tému Lesná architektúra
A ešte by ma zujímalo info o zelených mostoch, respektíve tuneloch cez diaľnice na migračných trasách zvery. Hocijaké informácie...
<br/>Doteraz som videl iba jeden podobný zelený most na severozápadnom Slovensku, ale to je všetko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.064 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 317 návštevníkov a žiadni členovia on-line